LifeStyle

Jak wygląda nauka angielskiego dla dzieci, które nie potrafią czytać?

Małe dzieci dużo łatwiej przyswajają język obcy niż nastolatki. Najmłodsi lepiej sobie radzą z powtarzaniem i naśladowaniem mowy. Dzięki temu, że mogą uczyć się przez zabawę, zupełnie inaczej traktują swoje zajęcia. Warto więc już od najmłodszych lat przekonywać nasze pociechy do nauki języka angielskiego. To właśnie znajomość języka obcego może sprawić, że ich start w dorosłe życie będzie po prostu łatwiejszy. Czy w takim razie można uczyć angielskiego dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać? Tak! A co najważniejsze, możemy wykorzystać do tego nowe technologie oraz lekcje angielskiego dla dzieci online.
nauka angielskiego

Internetowa szkoła języka angielskiego

Warto pamiętać o tym, że nic na siłę. Nie możemy zmusić dziecka do szybkiego nauczenia się języka, szczególnie dziecka małego. Nie starajmy się też wpajać wiedzy naszym pociechom, gdy widzimy, że są zmęczone. Nasze maluchy muszą po prostu załapać angielski na poziomie komunikacyjnym. Tu nie chodzi o to, aby pięcioletni malec znał podstawy gramatyki i ortografii, ale by potrafił powiedzieć, jak ma na imię czy też znał nazwy kolorów. Chodzi o zapoznanie dziecka z językiem obcym, dlatego też dobrze jest przekazać nasze pociechy w dobre ręce wykwalifikowanych nauczycieli. Skorzystać można na przykład z pomocy lektorów szkoły językowej Tutlo. Mają doświadczenie w nauczaniu dzieci języka angielskiego. Nauka angielskiego online z lektorem daje bowiem możliwości, których nie mamy podczas samodzielnej pracy. W szkole mamy do wyboru cztery grupy zajęć dla młodszych i starszych dzieci: Tutlo Bear (6–7 lat), Tutlo Bear & Friends (7–8 lat), Tutlo Junior (8–9 lat) i Tutlo Junior+ (9–10 lat).

Kursy dla dzieci, które są w wieku przedszkolnym lub w pierwszej klasie szkoły podstawowej prowadzone są w sposób interaktywny. Oparto je w 90% na materiałach wizualnych, które w łatwy sposób wprowadzają dzieci w podstawy językowe.

Jak dokładnie wyglądają tego typu lekcje? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że całość prowadzona jest metodą TPR (Total Physical Response) – nauczanie języka poprzez ruch i mimikę. Łącznie dostępnych jest sześćdziesiąt lekcji, które podzielone są na dwanaście bloków tematycznych. Podczas zajęć nauczyciele wykorzystują gry, piosenki, rekwizyty, pomagają uczyć się alfabetu, poznawać całe zwroty. Atrakcją dla maluchów jest też interaktywna maskotka, wesoły miś, który pomaga przejść pociechom przez każdy etap nauki.

Dodatkowe zajęcia w domu

Warto pozwolić dzieciom na kontakt z językiem angielskim przez cały czas, nie tylko podczas nauki angielskiego online od podstaw. Chodzi o to, by mogły one szlifować język w dowolnym, wybranym przez siebie momencie. Bajki, książeczki, piosenki, a także mówienie do dziecka po angielsku to niesamowita pomoc w jego nauce. Dziecko powinno słyszeć angielski codziennie – tak samo, jak ma codzienny kontakt z językiem polskim, którego uczy się jako pierwszego. Nie ma znaczenia, czy jest to angielski czynny, czy też bierny. Gdy dziecko jest zajęte zabawą, można nawet pokusić się o włączenie mu w tle podcastu, piosenek czy nawet anglojęzycznego audiobooka.

Dzieci naśladują nas przez cały czas. Co za tym idzie, będą odwzorowywać nasze zachowanie. Warto więc być przykładem dla naszej pociechy. Jeśli możemy porozmawiać w domu z innymi domownikami po angielsku chociaż przez godzinę dziennie, to będzie to dobry przykład i podwaliny dla naszego malucha. Warto spróbować, bo to naprawdę przynosi wymierne korzyści.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *