LifeStyle Podróże z dziećmi

3 idealne kierunki na wakacje z dzieckiem.

Wakacje to czas, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli, ponieważ mogą wówczas odpocząć nieco od codziennych obowiązków, spędzając miło czas w rodzinnym gronie. Gdzie jednak warto wybrać się na wakacje z dzieckiem i dlaczego wyjazd warto zaplanować na własną rękę?
wakacje
mother and son looking at Dubrovnik, Croatia, Europe

Zalety wakacji organizowanych na własną rękę

Wakacje, które sami sobie planujemy, mają wiele zalet. Po pierwsze dają nam wolność wyboru, ponieważ podczas podróży możemy zatrzymać się w dowolnie wybranym miejscu, podziwiając nie tylko przepiękne widoki, ale również liczne atrakcje turystyczne. Po drugie dzięki takim wakacjom możemy sami kształtować wszystkie koszty związane z podróżą, co może dać nam sporo oszczędności. Poruszając się na własną rękę poza granicami naszego kraju mamy możliwość szlifowania języków obcych, a także zwiedzania tych miejsc i zabytków, które najbardziej nas interesują. Wybierając się na wakacje, nie musimy wcale decydować się na podróż samolotem, ponieważ znacznie lepiej, jeśli pojedziemy własnym samochodem. Dzięki niemu możemy zobaczyć znacznie więcej. Z kolei, jeśli chodzi o nocleg, to sami decydujemy, gdzie się zatrzymamy i najlepiej, jeśli będą to domy i apartamenty wakacyjne, które oferują nam ciszę, spokój i niezależność.

Węgry i Balaton

Balaton położony na terenie Węgier to największe jezioro Środkowej Europy. Woda o jasnoniebieskim połysku, a także przepiękne widoki rozciągające się wokół to nie jedyne powody, dla których warto przyjechać tutaj na wakacje z dzieckiem. Balaton to od wielu lat centrum turystyczno-rekreacyjne z piaszczystymi plażami, a także wieloma ciekawymi do obejrzenia atrakcjami. W miejscowości Siofok plaże idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi, ponieważ woda jest tutaj dosyć płytka, dzięki czemu szybko się nagrzewa i nie stanowi żadnego zagrożenia dla najmłodszych. Z kolei nieopodal tej miejscowości rozciąga się półwysep Tihany, na którym w rodzinnym gronie możemy zwiedzać liczne zabytki, a także podziwiać piękno samej natury.

Chorwacja i Riwiera Makarska

Kolejnym ciekawym miejscem na rodzinny wypad może być Riwiera Makarska w Chorwacji, która przyciąga do siebie turystów błękitną wodą, a także przepięknymi plażami. Riwiera Makarska noclegi ma dosyć zróżnicowane, dzięki czemu każdy z nas powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, mając na uwadze oczywiście domy i apartamenty wakacyjne. Najpopularniejszą miejscowością na Riwierze jest Makarska, z której roztacza się przepiękny widok na górski masyw Biokovo. Jeśli chodzi o plaże, to niestety są one kamieniste, dlatego też wybierając się tutaj na wakacje z dziećmi, należy zaopatrzyć się w gumowe buty, które ochraniają stopy przed otarciami. Jedną z najciekawszych atrakcji zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci jest z pewnością spływ pontonowy i kajakowy rzeką Cetiną nieopodal miejscowości Omis, na który warto się wybrać, spędzając ciekawie czas w rodzinnym gronie. Co jeszcze warto zobaczyć? Z pewnością Muzeum Ryb i Krabów, Muzeum Muszli, a także Obserwatorium Astronomiczne.

Włochy i Rosolina Mare

Rosolina Mare we Włoszech to nie tylko liczne plaże, ale również kilkumetrowa promenada, którą możemy albo przejść pieszo, albo przejechać na rowerach. Niektóre plaże są wprawdzie płatne, jednak oferują wiele atrakcji takich jak place zabaw, animacje dla dzieci, a także możliwość grania w piłkę nożną lub siatkówkę. Z kolei w północnej części Rosolina Mare znajduje się miejski basen wyposażony w zjeżdżalnię, a także w specjalny brodzik dla dzieci. Rodzice mogą z kolei rozłożyć się na leżaku lub spędzić miło czas w barze. We wspomnianej miejscowość warto również zobaczyć ogród botaniczny, a także luna park z diabelskim kołem, mini kolejką górską oraz innymi ciekawymi atrakcjami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *