LifeStyle

Czy zabawkowe kuchnie dla dziewczynek to dobry prezent w 2020 roku?

Wątpliwości dotyczące zabawek analogowych pojawiają się coraz częściej, choć jeszcze niedawno byłyby nie do pomyślenia. Czy taki prezent jak drewniana kuchnia do zabawy spodoba się dziecku i w pozytywny sposób wpłynie na jego rozwój? Jak najbardziej tak!

W dzisiejszych czasach dzieci dorastają, otoczone elektronicznymi zabawkami. Naturalne jest dla nich korzystanie z laptopów i tabletów, które nierzadko sprawiają problem ich opiekunom. Gry wirtualne bywają niezwykle angażujące i trudno dziwić się maluchom, że uwielbiają czerpać z nich rozrywkę. Warto jednak zabiegać o to, by uzyskać balans, podsuwając dziecku również zabawki analogowe. Obawiasz się, że będzie kręcić nosem? Cóż, zwłaszcza na początku to całkiem możliwe. Wybierając atrakcyjną wizualnie zabawkę, znacznie rośnie szansa, że zostanie ono zachęcone do jej wypróbowania.

kuchnia dla dzieciKuchnia dla dzieci z domkiem dla lalek 2w1 Picollo

Gdzie szukać zabawek, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale również atrakcyjnie się prezentują? Na to pytanie nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć. Pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci na wyrobach przyjaznych dla dziecka, ale również dla natury, warto wybierać sklepy wyznające tego rodzaju wartości jak na przykład Dollo.

Kuchnie dziecięce – jakie są ich zalety?

Szczególnym uznaniem cieszą się kuchnie dziecięce, które mają ogromny potencjał w kontekście kształtowania kompetencji dziecka na różnych polach. Najczęściej uznaje się je za zabawkę przeznaczoną dla dziewczynek, ale nie jest to reguła – wielu chłopców również uwielbia bawić się w dom i naśladować ruchy, czynione przez rodziców w prawdziwej kuchni. Dlatego, jeśli masz w domu małego rozrabiakę, spróbuj posunąć mu kuchnię zabawkę. Efekt może przewyższyć Twoje najśmielsze oczekiwania – często dzieci zatracają się w tego rodzaju zabawie, konstruując swój odrębny świat.

Kuchnie zabawki dla dzieci – czy wciąż stanowią dobry prezent?

W 2020 roku wirtualne zabawki oczywiście mają się dobrze i podobnie będzie w najbliższych latach. Można jednak zauważyć, że rodzice szukają alternatyw, które pozwolą ich dzieciom na rozwój kompetencji interpersonalnych, a nie tylko personalnych. Gra na tablet owszem, może wspierać rozwój kreatywności czy logicznego i analitycznego myślenia. Zdecydowanie nie pomaga jednak w rozwijaniu kompetencji związanych z pracą grupie, negocjacją czy wyrażaniem siebie. Tymczasem takie zabawki jak kuchnie dla dzieci zdecydowanie umożliwiają rozwój obu tych aspektów równocześnie. Dodatkowo pozwalają na kształtowanie dobrych nawyków, tak ważne w pierwszych latach życia.

kuchnie dziecięce
Kuchnia dla dzieci Picollo Zosia

Zabawkowa kuchnia – idealny podarunek dla dziewczynki lub chłopca, którzy uwielbiają pomagać.

Twoja córeczka czy synek rwą się do pomagania w kuchni? To wspaniale – ale warto poczekać, aż będą na to gotowe. Aby ich nie zniechęcać, warto podsunąć im właśnie zabawkową kuchnię, w której będą mogli być prawdziwymi królami! Zaprojektowana jest w taki sposób, aby gwarantować maksimum rozrywki i maksimum bezpieczeństwa jednocześnie. Jej wyposażenie uwzględnia miniatury przyrządów, których na co dzień używa się podczas gotowania. Są one jednak wykonane w taki sposób, że dziecko nie może się nimi skaleczyć.

Kuchnia dla dzieci – zabawka na miarę XXI wieku

W czasach, gdy rozwój kompetencji miękkich jest równie ważny, co umiejętności twarde, kształtowanie ich od najmłodszych lat skutkuje ogromnym potencjałem, które dziecko może wykorzystać w przyszłości. Zabawki analogowe o charakterze edukacyjnym, jak na przykład kuchnie dla dzieci, umożliwiają to bez generowania większej ilości elektronicznego szumu w życiu przeciążonych bodźcami współczesnych maluchów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *