Dietetyk Dom MAMA Zdrowie i Uroda

Chcesz jeść wyłącznie zdrowe i świeże produkty? Skorzystaj z diety pudełkowej!

Odżywianie przechodzi ostatnimi czasy prawdziwą rewolucję. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, a tym samym przyjmowanie racjonalnych, zbilansowanych posiłków, złożonych ze świeżych składników. Dlatego coraz łaskawszym okiem patrzymy na cateringi dietetyczne, które starają się wyjść naprzeciw wysokim oczekiwaniom konsumentów.
dieta pudełkowa

Zdrowie na pierwszym miejscu

Samodzielne przygotowanie zdrowych posiłków jest wyzwaniem. Na to, czy takie posiłki rzeczywiście są zdrowe, składa się wiele czynników. Jednym z nich jest zawartość mikroskładników, czyli witamin i minerałów. W okresie zimowym bardzo często spada odporność, pojawiają się różnego rodzaju infekcje. Może wynikać to właśnie z niedoboru witaminowego. Brakuje szczególnie witaminy D, która jest nazywana witaminą słońca, ponieważ produkowana jest pod jego wpływem, a kiedy dni są coraz krótsze, trudno o okazję do złapania słonecznych promieni. Efekt? Częste przechodzenie przeziębień i grypy, bóle kostne – ponieważ niedobór tej witaminy upośledza wchłanianie wapnia i fosforu, ważnych dla kondycji układu kostnego, a także większa podatność na przygnębienie, obniżony nastrój a nawet depresję. 

Obok witamin kluczowy jest też odpowiedni bilans makroelementów, takich jak tłuszcze, białka i węglowodany. Układając samodzielnie plan żywieniowy łatwo popełnić błąd w ich rozkładzie, a przecież pełnią one mechanizmy regulujące metabolizm i realnie wpływają na biochemię organizmu. Zbyt mała ilość białka w diecie spowoduje, że nasze mięśnie będą się męczyły – nie otrzymają odpowiedniej dawki paliwa do działania. Niedostatek węglowodanów poskutkuje bólem głowy, otumanieniem – cukry potrzebne do sprawnego działania naszego mózgu. Z kolei ich nadmiar to prosta droga do odkładania się pod postacią tłuszczu. 

Z tkanką tłuszczową wiąże się też oczywiście bilans kaloryczny. Jeśli przyjmować będziemy więcej energii, niż potrzebujemy, w niedługim czasie nasza waga zacznie wzrastać. Catering dietetyczny to możliwość indywidualnego doboru wartości kalorycznej otrzymywanych posiłków. Firma Wygodna Dieta proponuje codzienne menu zawierające od 1000 do 2500 kcal, a także diety specjalistyczne. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

Zawsze świeże posiłki

Dieta pudełkowa to luksus posiłków przygotowywanych na bieżąco, skomponowanych zawsze ze świeżych składników. Dokonując samodzielnie zakupów na cały tydzień, część odłożyć trzeba do lodówki, by tam poczekały na swoją kolej, część zamrozić, a zdarza się i tak, że coś zdąży się zepsuć, zanim trafi na talerz. Problem ten znika, kiedy ktoś gotuje dla nas codziennie. Za każdym razem, otwierając swoje pudełko z posiłkiem, otrzymujemy zestaw na świeżo przyrządzonych potraw ze składników najwyższej jakości. Bez znaczenia, czy jest to danie główne – obiad, czy mały podwieczorek – do każdej z tych propozycji kucharze podchodzą z najwyższą starannością, dbając o zadowolenie Klienta. Poszanowanie wymagań i oczekiwań co do jakości jest sprawą priorytetową.

Nie zapominajmy o wygodzie

Tym czynnikiem, który może nas skłaniać do zainteresowania się dietą pudełkową jest też ogromna oszczędność czasu, która może stać się naszym udziałem, jeśli oddamy przygotowywanie posiłków na cały dzień profesjonalnym dietetykom i kucharzom. Wizja, że oto codziennie rano na wycieraczce pod drzwiami znajdziemy pięknie zapakowane pudełeczko ze smakowitą zawartością, rzeczywiście kusi. Nie tylko ze względu na to, że fundujemy sobie element niespodzianki, odkrywając dzień po dniu co też nowego dla nas przygotowano i jak smakują poszczególne dania, ale również dlatego, że otrzymujemy gotowy pakiet śniadań, obiadów i kolacji. Nie trzeba wymyślać menu, komponować go. Odchodzi obowiązek pojechania do sklepu, by kupić produkty. Nie trzeba poświęcać czasu na gotowanie – zamiast tego zyskujemy czas wolny dla siebie. Jest on nam dany w prezencie razem ze zdrową paczką jedzenia, a przecież nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i czas!

Jeśli marzysz o zdrowym odżywianiu, które już na etapie przygotowywania menu tworzone jest pod okiem wykwalifikowanej kadry dietetyków, warto skierować uwagę na catering dietetyczny. Zyskasz nie tylko pewność, że w diecie niczego nie zabraknie, ale też przyjemność z odkrywania nowych smaków, na które składają się elementy najwyższej jakości.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *