Biblioteczka malucha DZIECKO Książki LifeStyle

Ciekawostki z Wydawnictwa Olimp i personalizowana płyta dubi

Na rynku publikacji dla dzieci jest bardzo wiele i często nie wszystko do nas dociera. Przyznam, że gdyby nie to, iż wydawnictwa same do mnie piszą również i nas dużo by ominęło. Chciałabym zaprezentować Wam dzisiaj kilka ciekawostek, niekoniecznie w kategorii prezentu, chociaż każda z propozycji może być fajnym dodatkiem. 

Dubi i Bibi czyli wesołe piosenki dla dzieci

Jakież było zdziwienie Beatki, kiedy usłyszała w piosence swoje imię. To niezwykły album, który personalnie zaprasza dziecko do wspólnej zabawy i przeżywania przygód. Jest też nauka w piosenkach o kolorach oraz wskazówki co założyć przed wyjściem z domu. Na początek jednak zabawa i zaproszenie do szalonego tańca. Dziecko czuje się wyjątkowo, poznaje różne gatunki muzyczne i uczy się piosenek, które są radosne i wpadają w ucho. Zachęcam do zajrzenia na stronę dubi.com.pl i odsłuchania demo z imieniem swojego dziecka (dzieci).

Ciekawostki wydawnicze z Wydawnictwa Olimp

Pierwszą ciekawostką jaką chciałabym Wam zaprezentować z w/w Wydawnictwa jest książeczka pt. „Twój pierwszy kalendarz” dla dzieci 3+. Kalendarz ten to okazja do nauki, poznania nie tylko świąt ale również historii z nimi związanej. Dzieci znajdą tu święta zarówno typowe, jak i te nietypowe. Warto tu zwrócić na specjalne święta dedykowane zwierzętą np. Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, które będą rozwijać w dzieciach empatię, uwrażliwią je na potrzeby zwierzą i przygotują do życia w społeczeństwie. Treści poszerzają słownictwo, uczą tolerancji, szacunku min. do symboli narodowych, pamięci o bliskich. Czekamy z niecierpliwością na 1 stycznia by móc zacząć korzystać :).

Olimp

Druga ciekawostka, to wspominana niedawno na Facebooku wodna kolorowanka wielokrotnego użytku dla młodszych dzieci. Świetny wynalazek, nalewamy wody do zbiorniczka przy pędzelku i malujemy biały obszar na stronie. Pod wpływem wody dziecko odkrywa cały obrazek i cieszy się z każdej kolejnej niespodzianki. Nasza dwulatka to uwielbia. Po wyschnięciu kolorowanka wraca do pierwotnego wyglądu. I tak można co najmniej kilkadziesiąt razy zanim obrazki powoli zaczną prześwitywać. Niedroga, a radości co nie miara.

Trzecia propozycja to zeszyt ćwiczeń „Wszystkie litery znam Czytam, piszę sam” dla uczniów klasy pierwszej. Dzieci, które poznały już wszystkie litery znajdą tu ćwiczenia w pisaniu i czytaniu wyrazów, zdań i krótkich tekstów w połączeniu z ćwiczeniami językowymi. Jej bohaterami są dzieci Olek i Ala, które mieszkają w Warszawie oraz ich przyjaciele Ewa i Paweł, Ewa mieszka w gospodarstwie rolnym, a Paweł w leśniczówce. Książeczka z elementami wcinanki, wybranymi elementami dziecko uzupełnia ćwiczenia w książeczce.

Zachęcam do zajrzenia na stronę Wydawnictwa Olimp, znajdziecie tam dużo materiałów dydaktycznych w niskich cenach.

Możesz również polubić…

9 komentarzy

 1. Malwina Rycerz says:

  Wow.. Super pomysł z personalizowanym prezentem w dodatku muzyką można naprawdę wspaniale zachęcić do nauki, kolorowanki i książeczki do nauki pisania i czytania na medal. Zapisuje sobie tytuły. Dziękuję

 2. Asia W. says:

  Bedziemy polować na malowanke wielokrotnego użytku…może tak szybko się nie znudzi 😉

 3. Paolina paolina says:

  Płyta super, moja za mała jeszcze ale pomyślę w.przyszłym roku

  1. Paolina paolina says:

   Trzy razy wchodzilam na ten wpis i jednak zamowilam płytę, odsluchalam piosenkę darmową i jedna dziewczynka w rodzinie która uwielbia taniec i muzyke dostanie plyte w prezencie.

   1. Super 🙂 bardzo fajnie, bo płyta jest naprawdę super!

 4. mega

  1. Które najfajniesze?

 5. Bozena says:

  CO ja wczoraj w nocy robiłam przez Ciebie?? Żartuję, dzięki Tobie 🙂 :p Słuchałam i zamawiała płyty dla Młodego i jego kolegi na prezent 🙂
  Dzięki za inspirację :*

  1. Hahahaha patrz, myślałaś o mnie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *