wózek
DZIECKO Przydatne gadżety

Czy jeden wózek to za mało? Krótki poradnik jak kupować, by potem nie żałować?

Kiedy na świecie ma pojawić się dziecko rodzice często przed rozwiązaniem kupują fotelik samochodowy, a także wózek gondolę. Tu pojawia się pytanie czy jeden to za mało i czy warto zaopatrzyć się, np. w dwa wózki głębokie bądź zakupić wózek 2w1 lub 3w1? Te kwestie postaramy się rozwiązać. W naszym poradniku dowiesz się jak kupować, by potem nie żałować.
wózek

Kiedy może być konieczny zakup dodatkowego wózka?

Przypuśćmy, że kupiliście wózek dziecięcy – klasyczną gondolę, a chcecie zapisać się na popularne zajęcia joggingu z dzieckiem. Oczywiście Wasz wózek ma wszystko czego potrzeba, wszak ma koła i hamulce, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że wózki dziecięce do joggingu zostały wymyślone nieprzypadkowo – mają lżejszą konstrukcję, a przy tym stabilnie się je prowadzi zarówno przy spacerowaniu, jak i w biegu. Ponadto są wyposażone jeszcze w jeden ważny element, a mianowicie hamulec ręczny. Zatem maja aż dwa hamulce, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Zatem w sytuacji gdy chcecie zapisać się na takie zajęcia musicie rozważyć, czy nie należy dokupić wózka do joggingu. Oczywiście takiego dylematu i wydatku można uniknąć, jeśli wcześniej zdecydujecie się na taki wózek, bo trzeba przyznać, że na co dzień także może doskonale się sprawdzić i może być wyposażony w pojemny kosz zakupowy, co na pewno na co dzień, gdy wybierasz się do sklepu z maluchem jest bardzo ważne, wszak trudno pchać wózek sklepowy i dziecięcy, ale w takiej sytuacji być może warto postawić na model 3w1?

Wózek 3w1 – gdy jeden wózek to za mało

Kiedy często robisz zakupy i musisz manewrować między półkami przydaje się wózek na lekkim stelażu. W tym przypadku niewielki stelaż do którego można wpiąć fotelik samochodowy doskonale się sprawdza. Oczywiście tutaj pojawia się pytanie czy takie eksploatowanie fotelika będzie, aby na pewno dobre. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że na fotelik w czasie jazdy i hamowania działają znacznie większe siły niż w czasie spaceru pomiędzy półkami sklepowymi. Jeśli stelaż pasuje zarówno do gondoli, jak i spacerówki, to przynajmniej na jakiś czas nie trzeba myśleć o kolejnych wydatkach. Zatem za jedną cenę zyskuje się aż 3 elementy. Warto pamiętać, że do wózków dziecięcych 3w1 można wybrać fotelik renomowanego producenta, inny niż oryginalny, z zestawu, posiadający dobre oceny w testach zderzeniowych. W takiej sytuacji zyskuje się nawet więcej.

Czy wózek 2w1 będzie dobrym wyborem?

Nieco mniejszy zestaw jest odpowiedni dla rodziców, którzy są sceptyczni do zakupu fotelika samochodowego w zestawie z wózkami. Oczywiście wyjątkiem, kiedy nie trzeba się zastanawiać, jest wspomniana przez nas możliwość wyboru modelu renomowanego producenta. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ponieważ stelaż jest uniwersalny, to wózek spacerowy będzie ważył więcej niż większość modeli kupowanych osobno, czyli typowych spacerówek. Jest to problem, kiedy musisz mierzyć się codziennie z pokonaniem wielu schodów w bloku bez windy. Jednak czy warto od razu kupować wózek głęboki i spacerówkę? Naszym zdaniem czasem warto się z tym wstrzymać.

Dlaczego warto poczekać z zakupem spacerówki? 

Na samym początku w pierwszym roku życia dziecka, nawet do 7-8 miesiąca używasz tylko wózka głębokiego, zatem nie warto od razu kupować spacerówki. Model 2w1 niekoniecznie się sprawdzi, tym bardziej że nie wiesz jeszcze jak wózek głęboki będzie się prowadziło, dowiesz się dopiero, gdy pójdziesz na kilka spacerów. Może się okazać, że zakup nie był udany, a wtedy również spacerówkę będzie się trudno prowadziło. Może się też okazać, że będzie Ci potrzebna spacerówka lżejsza, bardziej kompaktowa, która zajmuje mniej miejsca w bagażniku. Daj sobie czas na przejrzenie różnych modeli i nie podejmuj decyzji pochopnie, wszak w tym wózku będziesz wozić dziecko znacznie dłużej niż w tym głębokim, bo nawet do 3 czy w niektórych przypadkach 4 roku życia. Musisz zatem zwrócić również uwagę na maksymalne obciążenie spacerówki podane przez producenta.

Czasem jeden wózek to za mało, a innym razem w sam raz. W końcu i tak trzeba kupić spacerówkę, bo w wielu sytuacjach jest niezbędna, wszak małe dziecko nie przejdzie jeszcze długiego dystansu na swoich nóżkach. Warto jednak podejmować przemyślane decyzje, biorąc pod uwagę wszystkie swoje potrzeby, aby później nie żałować.

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *