Dbam o rozwój DZIECKO

Co musi znaleźć się w wyprawce szkolnej?

Mimo tego, że dopiero zaczęły się wakacje, wielu rodziców myśli już o tym, aby jak najlepiej wyposażyć swoje dzieci na nadchodzący rok szkolny. Szkolna wyprawka, bez względu na to czy przeznaczona jest dla dziecka czy dla młodzieży, musi zawierać kilka podstawowych elementów, takich jak plecak szkolny, piórnik z wyposażeniem oraz zeszyty. 

Plecak szkolny

Trudno wyobrazić sobie chodzenie do szkoły bez porządnego plecaka, do którego można by spakować wszystkie akcesoria. W ofercie znajdziesz zarówno modelowane tornistry dla najmłodszych, jak i młodzieżowe plecaki wykonane z wysokiej jakości poliestru. Przy wyborze plecaka najważniejsze są dwie rzeczy – zwróć uwagę z jakiego materiału wykonane są plecy tornistra oraz szelki, oraz czy plecak pomieści wszystkie niezbędne przybory. Plecak szkolny powinien nie tylko się podobać, ale także być funkcjonalny. Przydatną funkcję pełni boczna kieszonka na picie, która umożliwia sięgnięcie po butelkę bez zdejmowania plecaka. Coraz więcej osób ceni sobie także małe kieszonki wewnątrz głównej komory, do której można schować klucze czy dokumenty, tak aby można było je łatwo znaleźć, ale jednocześnie trudniej niepostrzeżenie zabrać, niż z małych zewnętrznych kieszonek.

Piórnik szkolny dla najmłodszych

Wybór piórnika to zazwyczaj trudna decyzja. Dostępne na rynku są piórniki w formie tuby, piórniki dwukomorowe i trzykomorowe, zamykane za zamek błyskawiczny. Dla dzieci w pierwszych klasach największą popularnością cieszą się piórniki dwu- lub trzykomorowe. Pozwalają one utrzymać kredki, ołówki i długopisy uporządkowane, często zawierają też kieszonkę z planem lekcji lub tabliczką mnożenia. Bardzo praktyczny jest piórnik z wyposażeniem, których w asortymencie Allegro jest naprawdę wiele, we wzory z ulubionymi postaciami z kreskówek, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Przyszłej uczennicy na pewno przypadnie do gustu piórnik z księżniczkami z Frozen czy lalkami Barbie, a dla ucznia jest dostępny piórnik Angry birds, Star Wars, a nawet z piłkarzami FC Barcelona.

Piórniki młodzieżowe

Starsi uczniowie chętniej sięgają po mniejsze modele piórników, ponieważ nie muszą już zmieścić w nich aż tyle przyborów. Model piórnika wybierany najchętniej przez młodzież to tak zwany piórnik tuba. Piórnik tuba to po prostu saszetka, dostępna w różnych rozmiarach, zapinana najczęściej na zamek błyskawiczny, sprzedawana bez wyposażenia. Sprawdza się lepiej u uczniów starszych klas ponieważ zajmuje mniej miejsca, a nawet najmniejszy taki piórnik pomieści niezbędny długopis i ołówek. Produkt ten również dostępny jest w wielu kolorach i wzorach, ale także fasonach, więc jest w czym wybierać.

Inne niezbędne artykuły

Plecak i piórnik szkolny to dopiero część niezbędnej wyprawki szkolnej. Równie niezbędne będą zeszyty. Dla pierwszych klas wystarczą te cienkie, w cienką linię i w kratkę, natomiast dla starszych uczniów lepszym wyborem będą grubsze, jeden w grubą linię, a reszta w kratkę. Potrzebne są również przybory do pisania, takie jak długopisy i ołówki, ale również kredki dla młodszych dzieci. Przydadzą się również blok rysunkowy, blok techniczny i kolorowy, a do tego oczywiście klej i nożyczki. Pamiętaj, aby dla malucha wybrać nożyczki z osłonką, dla bezpieczeństwa jego i kolegów w klasie. Dobrym zakupem będą też farbki akwarelowe i kilka pędzelków. Dla dzieci w klasach 1-3 warto przemyśleć również zakup plasteliny.

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *