DZIECKO

Co musi mieć krzesełko do karmienia, aby było bezpieczne dla dziecka i wygodne dla rodziców?

krzesełko do karmienia
Kiedy Twój maluszek próbuje samodzielnie siadać, zastanawiasz się, jak dobrze wybrać krzesełko do karmienia. Pozornie łatwy zakup staje się dla wielu rodziców prawdziwym wyzwaniem, rynek oferuje zatrzęsienie dziecięcych mebli tego rodzaju. Co musi mieć krzesełko do karmienia, aby było bezpieczne dla dziecka i wygodne dla rodziców?

Jakie krzesełko do karmienia?

Jeżeli nie wyobrażasz sobie karmienia Twojego małego dziecka, biegając za uciekającym po mieszkaniu maluchem, dobrze przemyśl zakup krzesełka do karmienia. Szeroki asortyment produktów przeznaczonych w tym celu przyprawia o zawrót głowy, dlatego musisz wiedzieć jak je dobrze wybrać. Jeżeli szukasz sprawdzonych koncepcji, krzesełka do karmienia przeglądniesz na www.meblobranie.pl. Znajdziesz tam krzesełka dla dzieci na wczesnych etapach rozwoju wraz z dokładnym opisem elementów zestawu mebli.

Krzesełko do karmienia dla Twojej pociechy musi, przede wszystkim spełniać wymogi bezpieczeństwa, jednocześnie powinno być wygodne zarówno dla dziecka jak i dla Ciebie. Wymiary krzesełka dla dziecka powinny być uzależnione od wieku i wagi malucha, w sprzedaży znajdziesz modele dedykowane dzieciom w różnych przedziałach wiekowych. Zwróć uwagę na wysokość i wytrzymałość stelaża. Dobrze, jeśli wysokość krzesełka dla dziecka odpowiada wysokości blatu stołu, przy którym jedzą pozostali członkowie rodziny.

Co musi mieć krzesełko do karmienia?

Konstrukcja krzesełka do karmienia powinna gwarantować bezpieczeństwo maluszka, dlatego wybierz mebel stabilny i wykonany z solidnego tworzywa. Do wyboru masz lekkie krzesełka do karmienia z aluminium, krzesełka do karmienia z plastiku i krzesełka do karmienia dzieci z drewna. Niezbędnym elementem mebla są pasy bezpieczeństwa, dzięki którym wiercący się maluch nie zrobi sobie krzywdy. Ważne, by siedzisko krzesełka było regulowane, tak by rosło wraz z Twoim maluszkiem. Tapicerka siedziska musi być wykonana z wodoodpornego i łatwego w czyszczeniu materiału. Tkanina nie może być jednak śliska, brzdąc będzie się ześlizgiwał z krzesełka. Zwróć uwagę, czy krzesełko jest wyposażone w trzpień kroczny, który zapobiega zsuwaniu się malucha. Wypełnienie siedziska krzesełka dla dziecka powinno być miękkie i idealnie wyprofilowane. Istotne są też antypoślizgowe nakładki na nogi krzesełka, tacka z wgłębieniem i podnóżek.

Bezpieczne krzesełko do karmienia dla niesiedzącego dziecka

Mamy wiedzą już, że uczenie dziecka samodzielnego siadania nie jest wskazane. Jednak kiedy zaczynasz rozszerzać dietę malucha około 6 miesiąca jego życia, wprowadzasz do jadłospisu dania o stałej konsystencji. Podczas jedzenia posiłków, które wymagają żucia, intensywnej pracy żuchwy dziecko nie powinno znajdować się w pozycji leżącej, ponieważ grozi to zakrztuszeniem. Bezpieczne krzesełko do karmienia dla niesiedzącego dziecka musi zapewniać maluszkowi prawidłowe ustawienie miednicy i dolnego docinka kręgosłupa. Stabilna postawa oznacza, że dziecko nie może nadmiernie przechylać się w przód i w tył. Pośrednie ustawienie miednicy to najlepsza pozycja.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *