Ciąża DZIECKO LifeStyle MAMA

Jak kompletować wyprawkę do szpitala? Niezbędnik przyszłej mamy

Narodziny dziecka to ważne wydarzenie rodzinne. Dlatego warto dobrze się do nich przygotować. Jeszcze zanim maluszek pojawi się na świecie, należy kupić kilka niezbędnych rzeczy. Niektóre z nich pozwolą dostosować mieszkanie do potrzeb noworodka, inne będą potrzebne w przygotowaniu wyprawki do szpitala. Czego nie powinno zabraknąć wśród tych przedmiotów?

wyprawka

Torbę do szpitala warto przygotować przynajmniej miesiąc, a najlepiej dwa miesiące przed planowanym terminem porodu. Choć każda mama ma nadzieję donosić ciążę do końca i urodzić dziecko w terminie, nigdy nie wiadomo, czy maluszek nie postanowi inaczej. O wygląd mieszkania i jego właściwe wyposażenie również warto zadbać wcześniej. Kupowanie odpowiednich akcesoriów i przeprowadzanie niezbędnych remontów tuż przed porodem może być dla rodziców zbyt stresujące.

Wyprawka do szpitala

W torbie przeznaczonej do zabrania do szpitala nie może zabraknąć przedmiotów dla mamy oraz dla maluszka. My zajmiemy się przede wszystkim tymi, które będą niezbędne dziecku. Ich listę można zazwyczaj dostać na porodówce. Ta może się różnić w zależności od szpitala, jednak większość rzeczy będzie się powtarzać.

W wyprawce do szpitala z pewnością nie może zabraknąć becika (rożka). To w nim początkowo maluszek będzie spał i odpoczywał. Potrzebny będzie też komplet kilku ubranek. Zazwyczaj wystarczają po trzy kaftaniki, śpioszki i pajacyki. Jeśli mama z dzieckiem będzie musiała zostać w szpitalu dłużej, wtedy dodatkowe ubranka będzie mógł przynieść ktoś z rodziny. Potrzebne będą również dwie bawełniane czapeczki oraz skarpetki i łapki niedrapki.

Do torby należy też spakować kilka (około pięciu) tetrowych pieluszek, ręczniczek dla dziecka i płyn do kąpieli, który może być stosowany od pierwszego dnia życia dziecka. Do pielęgnacji maluszka będą potrzebne chusteczki nawilżające oraz krem na odparzenia. Należy też zabrać jednorazowe pieluszki dla najmłodszych, opakowanie gazików sterylnych, patyczki kosmetyczne dla dzieci oraz środek do pielęgnacji kikuta popępinowego.

Akcesoria do domu i na spacer

Już w momencie wypisania dziecka ze szpitala rodzice będą musieli dysponować kolejnymi akcesoriami dla maluszka. Potrzebny będzie między innymi fotelik, w którym dziecko zostanie przewiezione do domu. Fotelik musi być dostosowany do wieku dziecka i gwarantować jego bezpieczeństwo. Odpowiednie modele można znaleźć na stronie https://www.wozki-foteliki.pl.

W domu powinno czekać na maluszka nowe łóżeczko. To może być klasyczny model ze szczebelkami, kołyska albo łóżeczko dostawne, które może służyć jako samodzielny mebel lub zostać postawione tuż obok łóżka rodziców. Na łóżeczku, ustawionej obok niego komodzie albo w innym miejscu warto umieścić przewijak. To na nim maluszek będzie poddawany pielęgnacji i przewijaniu. Koniecznie należy pamiętać o jego stabilnym mocowaniu oraz o tym, by nigdy nie zostawiać dziecka na nim samego.

Kolejne akcesoria, o których należy pamiętać, to wanienka (bez niej kąpiel dziecka będzie utrudniona) oraz wózek z gondolą, który pozwoli wybrać się na pierwszy, a potem… kolejny, kolejny i jeszcze kolejny spacer. Wybierając wózek, rodzice mają dostęp do szerokiego asortymentu modeli z różnymi udogodnieniami. Podejmując ostateczną decyzję, warto zwrócić uwagę na to, po jakiej nawierzchni (równe chodniki czy wyboiste drogi) i w jakiej przestrzeni poruszać (duże wnętrza czy ciasne pomieszczenia) przyjdzie im się.

Odpowiednio skompletowana wyprawka pozwoli rodzicom przygotować się na narodziny dziecka. Sprawi też, że pierwsze dni z maluszkiem będą znacznie spokojniejsze i pozbawione niepotrzebnego stresu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *