Dbam o rozwój LifeStyle Strefa samotnego rodzica

Pomysły na jesienne zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu.

Jesienna aura sprzyja rodzinnym wypadom poza miasto i aktywności na świeżym powietrzu. Taka forma spędzania wolnego czasu pomaga budować pozytywne relacje między rodzicami i dziećmi, poprawia kondycję i wydolność organizmu oraz stymuluje pracę układu odpornościowego. Dlatego jeżeli pogoda dopisuje, nie wahajmy się i zabierzmy najbliższych do pobliskiego parku albo lasu i korzystajmy z jesiennych uroków.
jesienne zabawy

Kasztanowe ludziki

Jedną z najbardziej popularnych zabaw, która przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym pociechom, są postaci wykonywane z kasztanów. Zabawa rozpoczyna się od zebrania odpowiedniej ilości kasztanów, które posłużą jako główne elementy ludzików. Następnie przy pomocy wykałaczek, patyczków, czasem kleju, a także innych roślinnych znalezisk, np. suszonych liści, fragmentów szyszek, igieł i żołędzi, można stworzyć takie postaci, jakie tylko podpowiada nam wyobraźnia.

Wycieczka rowerowa

Kolejnym pomysłem, wymagającym nieco większej ilości przygotowań, jest rodzinny rajd rowerowy. Wyprawa powinna rozpocząć się od wspólnego planowania trasy wycieczki, przygotowania prowiantu i odpowiedniego ubioru. Celem podróży może być historyczny punkt na mapie regionu, pomnik przyrody, park narodowy lub rezerwat przyrody. Taka wycieczka w otoczeniu jesiennych krajobrazów będzie pełniła nie tylko rolę edukacyjną, ale również będzie świetną rozrywką dla całej rodziny.

Grzybobranie

W przypadku rodzin ceniących sobie bliskie otoczenie natury, spokój i zarazem aktywność fizyczną, świetnym wyborem będzie wycieczka do lasu w poszukiwaniu grzybów. Jeżeli to nasza pierwsza przygoda z grzybobraniem, warto wcześniej wyposażyć się w fotograficzny atlas grzybów, który będzie stanowił doskonałą wskazówkę podczas zbierania leśnych okazów. Dla uatrakcyjnienia rodzinnego wypadu i podkręcenia emocji można zorganizować konkurs i przewidzieć nagrodę dla osoby, która znajdzie największą ilość grzybów lub najbardziej dorodny okaz.

Poszukiwanie jesiennych skarbów

Jesień to pora roku szczególnie charakterystyczna i obfitująca w kolorowe dary natury. Stwarza to możliwość zorganizowania poszukiwania jesiennych skarbów np. w lesie lub parku. Jednak aby zabawa miała sens, należy poczynić do niej kilka przygotowań. W tym celu rodzice mogą stworzyć „mapę skarbów” w postaci wydrukowanych zdjęć przedmiotów, które wymagają znalezienia w wybranym przez nas otoczeniu. Mogą to być np. szyszki, określony rodzaj liści, kasztany, żołędzie, jarzębina lub wrzosy. Po ich skompletowaniu można obwieścić zwycięzcę. Taka forma zabawy pozwoli dziecku wzbogacić wiedzę na temat świata roślin oraz zmobilizować do odrobiny aktywności.

Jak przygotować skórę dziecka do jesiennej zabawy?

Po pierwsze należy wziąć pod uwagę, że jesień to zdecydowanie chłodniejsza pora roku i wymaga odpowiedniego ubioru, najlepiej warstwowego, które pozwoli na dostosowanie się do temperatury panującej na zewnątrz. Poza tym należy pamiętać o wrażliwej skórze dziecka, która jest szczególnie narażona na zmiany podczas aktywności na świeżym powietrzu. W tym celu warto spakować ze sobą żel Fastum Junior, który można stosować u dzieci powyżej 3. roku życia. Dzięki zawartości naturalnych składników, takich jak zmniejszająca obrzęki escyna lub chroniąca naczynia krwionośne trokserutyna, utrzymamy skórę dziecka w dobrej kondycji nawet podczas wypadów poza miasto.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *