Dbam o rozwój DZIECKO

Najlepsze programy edukacyjne dla uczniów

Nie tylko sama nauka jest ważna. W placówkach przedszkolnych i szkolnych najważniejszy jest efekt. Najłatwiej uzyskać go pracą przez zabawę, która szybciej i łatwiej przyswajana jest przez wszystkich podopiecznych. W tym pomogą edukacyjne programy multimedialne. Już teraz możecie sami sprawdzić ranking najlepszych z nich.

Portrait of smart schoolgirls and schoolboys looking at the laptop in classroom

1. Akademia Bambika

To rewelacyjny program dla szkół dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Jego zadaniem jest pobudzanie najważniejszych zmysłów i umiejętności do sprawniejszego zdobywania wiedzy, takie jak wzrok, słuch, mowa, operacje myślowe i pamięciowe oraz emocje i zachowania. Bogata bajkowa szata graficzna daje wiele możliwości nauczycielom, jak i samym uczniom. Zachęca do systematycznej pracy. Akademia Bambika dostępna jest w wersji pakietu. W jego skład wchodzi pięć programów pomocowych. Wybór pojedynczych programów pozwala również na uzupełnienie pakietu i dopasowaniu go do potrzeb wychowanków.

2. mTalent – wyrównanie szans

Szczególnie polecanym zestawem programów są te oznaczone marką mTalent. Jest to specjalny zestaw programów do ćwiczenia niezbędnych umiejętności przez uczniów z brakami edukacyjnymi, ale z pewnością spodobają się także tym w normie intelektualnej. Nauka podstaw polskiego oraz matematyki jest dzięki interaktywnym kartom pracy bardziej atrakcyjna i zrozumiała. Ułatwia start dzieciom przedszkolnym i szkolnym. To oczywiście ma ogromny wpływ na wyrównanie szans między uczniami. Wspomagają jednocześnie zmysł wzroku i słuchu. W ofercie mTalent znaleźć można również programy terapeutyczne dedykowane logopedom.

3. Magiczny dywan

Jest to szczególny rodzaj multimediów, który wspiera dzieci zdrowe oraz z problemami poprzez dwa pakiety – EDU i REW. Gry i zadania wykorzystywane z pakietu REW znakomicie wpływają na wspieranie rozwoju dzieci na zajęciach terapeutycznych, czy na SI. Zajęcia EDU skierowane są głównie do uczniów klas 4-8, które poprzez zabawę zdobywają niezbędną wiedzę z zakresu podstawowych przedmiotów szkolnych. Obsługiwany jest za pomocą rąk i nóg oraz ewentualnie pilota. Poza zawartym zestawem użytkownicy mają możliwość dokupienia kolejnych programów i akcesoriów.

Edukacyjne programy dla uczniów skierowane są do wszystkich placówek, które chcą zwiększyć efekty swojej pracy, bądź wspomóc uczniów z brakami psychoruchowymi. Za każdym razem przechodzą aktualizację zgodnie z obowiązującymi wymaganiami Ministerstwa Edukacji. Wszystkie powyższe programy edukacyjne dla szkół znaleźć można w internetowym sklepie www.MojeBambino.pl.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *