DZIECKO

Podręczniki do religii w jednym miejscu — SwietyWojciech.pl

Początek nowego roku szkolnego tuż tuż. To najlepszy moment, aby zaopatrzyć się w podręczniki do religii. Chcąc oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, warto zdecydować się na ich zakup przez Internet. To najlepszy sposób na zaopatrzenie się we wszystkie niezbędne książki do religii bez konieczności wychodzenia z domu.

Podręczniki i ćwiczenia do religii

Bogaty wybór podręczników do religii oferuje katolicka księgarnia internetowa Święty Wojciech. Podzielone są one na następujące kategorie: podręczniki dla przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadpodstawowej. Nie brak tutaj także poradników metodycznych, multibooków oraz filmów i multmediów. Co wyróżnia książki do religii Wydawnictwa Świętego Wojciecha? Są one cenionymi przez katechetów narzędziami pracy w czasie lekcji religii. Na uwagę zasługuje tutaj ich atrakcyjna, barwna szata graficzna oraz język dopasowany do wieku uczniów. Sprawia to, że każda lekcja religii staje się przygodą związaną z odkrywaniem Boga. Za redakcję podręczników i ćwiczeń do religii odpowiadają ks. prof. Jan Szpet oraz Danuta Jackowiak. Każda z pozycji jest zgodna z Podstawą Programową Katechezy Kościoła katolickiego w Polsce, opracowaną przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP i przyjętą 8 marca 2010 roku przez Konferencję Episkopatu Polski.

Jakie są godne polecenia książki do religii dla przedszkolaków? Przykładem może być „Religia 3- i 4-latek podr. dla ucznia – Pan Bóg kocha dzieci”. Przyjazna szata graficzna ułatwia zapamiętywanie prezentowanych treści. Zaproponowane w książce sposoby przeprowadzania zajęć pozytywnie wpływać będą na rozwój psychomotoryczny dzieci. Różne formy zaangażowania pomogą natomiast w odkrywaniu Boga w otaczającym świecie.

Z myślą o uczniach szkoły podstawowej powstał między innymi podręcznik do religii, jakim jest „Religia sp kl.1 podręcznik z ćwiczeniami cz.1 – Pan Bóg jest naszym Ojcem„. Na uwagę zasługuje tutaj przejrzysta struktura podręcznika. W każdej z katechez znajduje się bowiem odwołanie do fragmentu Pisma Świętego, który następnie zostaje zaprezentowany w bliskiej dziecku rzeczywistości: szkolnej czy rodzinnej.

Uczniowie szkoły gimnazjalnej sięgnąć mogą natomiast po książkę do religii, jaką jest „Podręcznik dla ucznia kl.3 liceum – Moje miejsce w rodzinie„. Zaproponowane tu tematy mają na celu zainspirować uczniów do podjęcia refleksji oraz poszukiwania argumentów, które pomogą w rozwiązaniu ważnego życiowo zagadnienia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *