DZIECKO Przydatne gadżety

Mata dla niemowlaka – jak wybrać idealną?

Od lat maty edukacyjne są jednym z elementarnych przedmiotów, jakie posiada maluszek. Są jedynie efektem przejściowej mody, czy rzeczywiście warto w nie zainwestować? A jeśli tak, to jak wybrać dobrze?

mata
Happy smiling baby girl lying on colorful play mat on the floor

Maty dla niemowląt cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Mało tego, wręcz są obowiązkowe w wyprawce niemowlaka. Inwestują w nie rodzice i bliscy, którzy chcą zrobić prezent maluszkowi. Wynika to z ich wielu zalet. Pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni model.

Wygoda i bezpieczeństwo

Rodzice maluszka nawet nie zauważą, kiedy zacznie wodzić oczkami i z ciekawością poznawać to, co jest wokół niego. Warto pomyśleć o tym, by zapewnić mu bezpieczne warunki do odkrywania nowych umiejętności i sekretów, jakie kryją się na każdym kroku. Mata dla niemowlaka w tym pomoże – dziecko ma podczas eksploracji świata swobodną przestrzeń. Nie spadnie i nie zrobi sobie krzywdy.

Patrząc przez pryzmat bezpieczeństwa, ważny jest materiał, z jakiego jest mata i wszystkie dodatki i zabawki, w jakie ją wyposażono. Nie może być ryzyka połknięcia drobnych elementów, zaplątania rączki, czy nóżki w sznurek. Mata musi być dla niemowlaka czymś ciekawym, więc wszystkie szeleszczące i wydające inne dźwięki faktury są w cenie, ale bezpieczeństwo przede wszystkim. Mata dla niemowlaka Kidspace doskonale tym wymaganiom sprosta. Ma przyjemną kolorystykę, jest w pełni bezpieczna, a maluszek będzie lubił się na niej bawić.

Przy okazji bezpieczeństwa musimy przeanalizować skład materiałów, z jakich matę wykonano. Tkanina, zabawki i barwniki, jakich użyto do produkcji, nie mogą podrażniać delikatnej skóry maluszka. Czasem warto nieco dopłacić, a jednocześnie zyskać pewność, że dziecko korzysta z czegoś, co mu nie zaszkodzi.

Liczy się wielofunkcyjność

Dzieci bardzo szybko rosną i ich potrzeby nieustannie się zmieniają. Jeśli kupimy matę dostosowaną tylko dla niemowlaka, to kiedy nieco podrośnie, mata pójdzie w odstawkę. Aby temu zapobiec, możemy od razu postawić na produkt, który przyda się również później. Decydując się na maty z pałąkami i grzechotkami, to koniecznie na takie, z których wszelkie dodatki można odpiąć, a mata przejmie rolę kocyka, gdzie można wysypać aktualnie lubiane przez dziecko zabawki. A możemy od razu wybrać takie modele, które nie mają poza samą matą żadnych akcesoriów. Przykładem są produkty Kidspace – sklep dla niemowląt uwzględnił zmieniające się potrzeby maluszków. Maty, jakie proponuje, są uniwersalne. Sprawdzą się nie tylko u najmłodszych dzieci. Nieco starsze również z chęcią będą się na nich bawić.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *