DZIECKO Porady

Jak skompletować wyprawkę do szkoły? O tych przyborach szkolnych nie możesz zapomnieć!

Wyprawka szkolna nie musi spędzać snu z powiek – wystarczy ją dobrze zaplanować i zrobić zakupy przez Internet. Wyjdzie taniej, a wybór ciekawych i dobrych jakościowo produktów będzie o wiele większy. Podpowiadamy, co będzie potrzebne uczniom szkół podstawowych, w klasach 1-3.

#1 Plecak, czyli podstawa!

Plecak to najważniejsze wyposażenie dziecka. Musi być solidny, wykonany z wysokiej jakości materiałów i pojemny. Szata graficzna jest bardzo ważna, ale zwracajcie uwagę na to, czy dany producent specjalizuje się w produkcji plecaków, czy to tylko dodatek w jego ofercie. Stawiajcie na pierwszą opcję, bo taka firma zadba np. o ergonomiczne, usztywnione plecy, mocną konstrukcję i elementy odblaskowe. Pamiętaj, że plecak powinien mieć szerokie szelki i nie może być zbyt ciężki.

#2 Piórnik

Tu nie musisz się martwić o parametry, ale za to warto postawić na solidny materiał, bo piórnik eksploatuje się bardzo szybko i łatwo ulega zniszczeniu. Dzieci w klasach 1-3 potrzebują dużego piórnika, by pomieścić kredki, pisaki, ołówki i inne przybory.

#3 Zeszyty

Bardzo dobrym pomysłem jest wybór zeszytów wraz z dzieckiem. Niech samo wskaże piękne okładki, dzięki którym późniejsza nauka będzie o wiele przyjemniejsza. W klasach 1-3 będziesz potrzebować zeszytów w kratkę i w trzy linie.

#4 Artykuły plastyczne i przybory

To prawdziwe pole do popisu! I tu zaczyna się uczta dla wyobraźni dziecka, które lada moment będzie malować, rysować, wycinać, kleić… Co na pewno będzie potrzebne w szkolnej wyprawce?

  • Farbki plakatowe i wodne – najlepiej w podstawowym zakresie kolorów, żeby nie zajmowały zbyt wiele miejsca. Do tego oczywiście pędzelki w różnych rozmiarach.
  • Kredki – postaw na te z wyższej półki cenowej, żeby rysowanie było łatwe i przyjemne. Ważna jest odpowiednia pigmentacja i miękkość. Dokup od razu temperówkę!
  • Ołówek, długopis, pióro – twoje dziecko będzie stawiać pierwsze litery, potrzebuje więc przyborów, którymi będzie mogło zacząć tę przygodę. Pamiętaj, że ołówek potrzebuje gumki! Przyda się też korektor i zmazik.
  • Pisaki – tu również warto postawić na jakość, bo słabe pisaki szybko się wyczerpują i nie mają odpowiedniej pigmentacji. Te z wyższej półki cenowej wystarczą na cały rok szkolny.
  • Plastelina i modelina – niezbędne dla przeróżnych prac plastycznych. W szkole najczęściej używa się plasteliny.
  • Blok techniczny i rysunkowy – warto kupić od razu większy zapas, bo dzieci zużywają je bardzo dużo.
  • Linijka i ekierka – przyda się głównie do prac plastycznych.
  • Klej i nożyczki – najlepiej sprawdzi się wygodny klej w sztyfcie i małe, poręczne nożyczki, które zmieszczą się w piórniku.
  • Teczka z uchwytem – bardzo się przyda, by nosić w niej wszystkie materiały na zajęcia plastyczne.
  • Papier kolorowy i bibuła – również warto kupić kilka sztuk, bo będą często używane.

Jak się zabrać do tak rozbudowanych zakupów? Skompletuj wyprawkę szkolną na Allegro, gdzie znajdziesz wszystkie produkty, w różnych opcjach cenowych. Bez problemu znajdziesz również gotowe wyprawki. Duży zestaw składa się z kilkunastu, a czasem kilkudziesięciu elementów, obejmuje najczęściej artykuły plastyczne i najbardziej podstawowe przybory.

Kiedy zacząć gromadzić wyprawkę szkolną?

Im szybciej tym lepiej, bo czekanie na ostatni moment może sprawić, że czegoś zapomnisz. Do wyżej wymienionej listy rzeczy możesz dorzucić od razu bardzo przydatne gadżety: naklejki i okładki na zeszyty, plan lekcji, segregator, oraz separatory i kubeczki, które pozwolą zachować ład i porządek na domowy biurku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *