Literatura

Życie na podglądzie Len Vlahos Wydawnictwo Media Rodzina

Kiedy Jared dowiaduje się, że ma guza mózgu jego życie całkowicie się zmienia. Postanawia zabezpieczyć materialnie swoją rodzinę i wystawia swoje życie na e-bayu. Aukcję obserwuje producent reality-show, który w dramacie człowieka węszy wielki biznes i własną sławę.

Piętnastoletnia Jackie Stone bardzo kocha swojego tatę Jareda, który jest jej bardzo bliski. Wiadomość o tym, że tata umiera spada na nią i jej młodszą siostrę jak grom z jasnego nieba. Żeby tego było mało, dowiadują się o tym nie od ojca, a z telewizji. Dziennikarzom udaje się ustalić, kto wystawił na aukcji swoje życie i z tej wiadomości zrobili news dnia. Od tego momentu życie rodziny Stone nigdy już nie będzie takie samo. Jared wystawia swoje życie na aukcji myśląc, że dzięki temu zabezpieczy finansowo żonę i córki. Nie bierze jednak pod uwagę konsekwencji swojego działania. Aukcja wywołuje to w internecie poruszenie, a wiele osób zaczyna się zastanawiać jak zdobyć pieniądze, by wygrać licytacje. Od tego momentu historia pokazuje nam różne oblicza ludzi. Młoda dziewczyna, zakonnica uzależniona od internetu, młody miliarder, czy wreszcie upatrujący swojego awansu cyniczny producent. Ich losy splatają się na kolejnych kartach książki, a każdy z nich odegra w rodzinie Stoneów ważną rolę. Bohaterem drugoplanowym jest również „Glej”, guz Jareda, który powoli konsumuje jego wspomnienia, pławi się w doznaniach i staje się naszym głównym bohaterem.

Życie na podglądzie to niezwykle wciągająca i głęboko poruszająca opowieść portretująca najlepsze i najgorsze strony społeczeństwa. To opowieść o miłości, przyjaźni, bezinteresownej pomocy zestawionych z cynizmem, fałszem, interesownością i kłamstwem. Czy młoda dziewczyna, nastolatka da radę stawić czoła bezdusznym pracownikom telewizji, czy uda jej się pokazać prawdę o zakłamaniu, jakie towarzyszy odcinkom reality-show, w które jej rodzina została wmanewrowana bez ich zgody? Czy Jaredowi uda się odejść z godnością?

Sięgnijcie po tę książkę, jest naprawdę wyjątkowa. A zakończenie tej historii zaskakuje!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *