Chciałabym by ta strona była miejscem inspiracji, dlatego staram się prezentować Wam to, czego być może jeszcze nie znacie, o czym nie słyszeliście, lub szukacie kogoś, kto może coś o danej rzeczy opowiedzieć. Dziś chciałabym byście poznali Wydawnictwo Jung-Off-Ska!
Jung-Off-Ska propaguje dobrą literaturę
Wydawnictwo Jung-Off-Ska powstało w 2010 roku z inicjatywy aktorki Edyty Jungowskiej, która zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn,Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych.
Erich Kästner (ur. 23 lutego 1899 w Dreźnie, zm. 29 lipca 1974 w Monachium) niemiecki pisarz, satyryk, krytyk teatralny, autor książek dla dzieci. W 1960 został odznaczony Medalem im. Hansa Christiana Andersena. Był członkiem Akademii Nauki i Literatury. To właśnie jego książki wydane przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska chciałabym Wam dzisiaj zaprezentować. Literatura dedykowana dzieciom (młodzieży) 8+, trzy pozycje do których dołączone są również audiobooki, czyta Piotr Fronczewski.
Ania i Mania Erich Kastner
Ania i Mania Ericha Kastnera to ponadczasowa klasyka literatury dziecięcej z kanonu lektur szkolnych. Lubiana przez kolejne pokolenia dzieci, była kilkakrotnie wznawiana, a także ekranizowana, a Wydawnictwo Jung-Off-Ska wydało ją w formie audiobooka, gdzie w role narratorów wcielili się rewelacyjni aktorzy Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski. Napisana zrozumiałym i obrazowm językiem dzięki czemu mały czytelnik bez trudnu może przenieść się w świat dwóch dziewczynek, które przypadkiem spotykają się na kolonii w Zdrojowej Górze. Mania z poważną miną i porządnie zaplecionymi warkoczami, a naprzeciw niej Ania pełna energii z burzą loków na głowie. Poza tym są identyczne. Ten zbieg okoliczności zapoczątkuje wiele przygód, w których będzie sporo śmiechu i radości, a także troszkę strachu i na pewno łez wzruszenia. Kiedy dziewczynki zobaczą jedna drugą i kiedy minie pierwsze osłupienie, pojawi się przyjaźń. Potem okaże się, że łączy je o wiele więcej – to samo miejsce i data urodzenia! Za tajemnicą, którą właśnie odkryły, czekają nowe zagadki. Dlaczego Mania nie ma mamy, a Ania wychowuje się bez taty? To, co dotąd obejmowało ich dziecięce niebo, okaże się zaledwie połową świata. Dręczy je tajemnica – dlaczego ich rodzice nie są razem? Dziewczynki wpadają na szalony pomysł zamiany miejscami, co z tego wyniknie i jaki będzie miało wpływ na ich losy dowiecie się słuchając lub czytając książkę. Ręczę, że te dwie rezolutne siostry pokażą młodym czytelnikom, że życie może być pełne niespodzianek, warto jednak wziąć sprawy w swoje ręce i odważnie zawalczyć o marzenia. Polecam bardzo ładne wydanie w twardej oprawie, a całości dopełniają wyjątkowe ilustracje Joanny Rusinek.
Emil i detektywi Erich Kastner
Uwielbiam powieści z wątkami detektywistycznymi i myślę, że dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat również. Od niespełna stu lat ciesząca się niegasnącym zaineresowaniem powieść, znakomicie napisana, pełna dreszczyku emocji, zwrotów akcji, czasem mrożąca krew w żyłach, a jednocześnie zabawna historia o przyjaźni. Napisana pięknym i pełnym humoru językiem, trzymająca w napięciu od początku do końca.
Właśnie trwają wakacje i Emil wyrusza w podróż do babci. Chłopiec na co dzień mieszka z mamą w małym miasteczku Neustad. Stąd właśnie pewnego dnia odjeżdża pociągiem do Berlina. Przed wyjazdem mama daje mu sto czterdzieści marek, które chłopiec ma przekazać babci. Emil bardzo przeżywa fakt, że ma przy sobie tak dużą sumę pieniędzy, ale przezornie przypina otrzymaną od mamy kopertę szpilką i robi wszystko, żeby nie zasnąć. Podróż okazuje się jednak bardzo nużąca i Emil w końcu zasypia. A kiedy otwiera oczy, jest już w Berlinie, nie ma jednak znajdującej się wcześniej w wewnętrznej kieszeni marynarki koperty… Czy uda mu się odzyskać pieniądze? Kto okaże się złodziejem? Tego i jeszcze innych zaskakujących rzeczy dowiecie się z książki, polecam gorąco.
35 maja Erich Kastner
Nie ma nic absolutnie dziwnego w dniu 35 maja, prawda? Dzień jak każdy inny i byłby piękny, gdyby nie to, że Konrad musi napisać wypracowanie o Morzach Południowych. Nie jest to jednak trudne kiedy ma się takiego stryja Rabarbara, jakiego Konrad posiada. Dlatego niech nikogo nie zdziwi, że Konrad i jego stryj Rabarbar ochoczo przystają na propozycję przypadkowo napotkanego, ekscentrycznego konia Negro Kaballo, by w poszukiwaniu tematu do szkolnego wypracowania chłopca wyruszyć na poszukiwanie Mórz Południowych. Zanurzamy się więc wraz z nimi w opary absurdu, odwiedzając po drodze Krainę Pasibrzuchów, „Zamek Pod Wielką Przeszłością”, dziecięcy świat na opak i mechaniczne miasto Elektropolis. Jeśli chcecie wiedzieć więcej jak skończyła się ta niezwykła podróż koniecznie posłuchajcie i przeczytajcie, lub na odwrót, a najlepiej jedno i drugie 🙂 bo dobrego humoru nigdy za wiele.
Zachęcam do zajrzenia na stronę http://jungoffska.pl/ i zapoznania się z niezwykłą ofertą wydawniczą.
Rzeczywiście bardzo ciekawe książeczki.
Mania czy Ania, musze mieć! W końcu matka Anna, a córka Maria zobowiązuje, prawda ?:P