Kulinarnie

Bożonarodzeniowe przysmaki czyli Święta z Madej Wróbel – zdrowo, niebanalnie i z pomysłem!

Od kilku miesięcy na łamach portalu „M jak Mama” gości Firma Madej Wróbel ze swoimi przepisami oraz poradami ekspertów w zakresie kiełbas i wędlin. Dzięki tym krótkim artykułom możemy dowiedzieć się nieMjm tylko jakie właściwości odżywcze ma kiełbasa i czy powinna się znaleźć w diecie małego dziecka, ale również są one inspiracją kulinarną na proste, a jednocześnie wyjątkowe dania, którymi możemy zaskoczyć tak gości jak i domowników. Nie lubię być gołosłowna więc od kilku tygodni produkty Madej Wróbel goszczą również na naszym stole. Szynki i schab bez konserwantów podbiły nasze serca i podniebienia więc znikają w tempie błyskawicznym. Są odpowiednio doprawione, kruche, nie za suche, ale też nie ociekające wodą. Dawno nie jadłam tak doskonałej w smaku wędliny, co mnie cieszy tym bardziej, że mogę ją Wam naprawdę szczerze polecić. Od kiedy córka zaczęła jeść wędliny zaczęłam zwracać baczną uwagę na ich skład, wybierając te z najwyższą mięsnością. Takie właśnie ma w swojej ofercie firma Madej Wróbel:

Wędliny bez konserwantów to świetna propozycja na świąteczny stół. „Bo przecież na święta kupujemy przeważnie „coś lepszego i zdrowszego”, a do tego planujemy zakupy tak, by wszystko było jak najświeższe – stwierdza Magdalena Matynia, główny technolog Madej Wróbel. Dlatego w przypadku kupowania świątecznych produktów bez konserwantów nie musimy obawiać się o ich krótszy termin przydatności do spożycia – po prostu to, co kupimy, za chwilę i tak zniknie ze stołów i gwarantuję, że wszystkim będzie na pewno smakować.Schab

 Od pewnego czasu na rynku spożywczym można zaobserwować trend wybierania wędlin najwyższej jakości. W związku z tymi oczekiwaniami, producenci bardziej zwracają uwagę na stopień mięsności, a także częściej eliminują dodatki do żywności. A to dlatego, że coraz więcej osób zwraca uwagę na skład kupowanych produktów i chętniej kupuje wędliny całkowicie pozbawione konserwantów. „W ofercie Madej Wróbel można znaleźć takie Boczekpropozycje. W naszej tzw. „linii bez konserwantów” znajdują się: szynka, schab i boczek, które nie zawierają ani glutaminianu sodu, ani sztucznych barwników, fosforanów, czy azotynów – wymienia przedstawicielka Madej Wróbel. Są to produkty przygotowywane na bazie ekstraktów roślinnych, wyjątkowo soczyste, a jednocześnie kruche.

 Takie wyroby są poszukiwane szczególnie w okresie świątecznym. Z naszych obserwacji wynika, że zmieniamy nasze podejście do mięsa i wędlin – wzrasta świadomość tego, co jemy – mówi Magdalena Matynia. Chcemy jeść po prostu zdrowo, zwracamy szczególną uwagę na skład produktów mięsnych.

 Wędlina bez konserwantów oznacza również idealny balans i zrównoważenie smaku. Produkty Madej Wróbel są delikatne i jednocześnie wyraziste w smaku, przygotowane z wysokiej jakości mięsa. Polecamy je całym rodzinom, nie tylko od święta. Jeśli zależy nam na produktach zdrowych, a jednocześnie doskonałych w smaku, warto sięgnąć po „linię bez konserwantów” Madej Wróbel: szynkę, schab i boczek rolowany – zachęca Magdalena Matynia.    

 Madej Wróbel to firma rodzinna, założona w Rudzie Śląskiej w 1992 roku. Ten producent bogatego asortymentu wędliniarskiego znany jest przede wszystkim z doskonałej jakości kiełbas na każdą okazję. Wszystkie wyroby są przygotowane według unikatowych receptur z wyselekcjonowanych składników: mięsa i przypraw.

Korzystając z okazji, że mamy okres przedświąteczny i pewnie nie jedna pani domu zastanawia się czym uraczyć gości w nadchodzące, świąteczne dni mamy dla Was propozycję, przepis na mus… z kiełbasy! Kto się podejmie? 🙂

Święta to rodzinne spotkania, na których możesz wszystkich zaskoczyć niebanalną przekąską. Bądź mistrzem kulinarnym i sprawdź jak Twoim gościom będzie smakować…mus z kiełbasy!

Tym bardziej, że przygotowanie musu jest naprawdę proste i wymaga tylko trochę kulinarnych trików. Do przygotowania dania potrzebujesz kiełbasy kruchej z galaretką i wątróbki drobiowej. Mięso przygotuj zgodnie z przepisem, a następnie zmiksuj z masłem, przyprawami i świąteczną brandy. Gdy danie będzie nasycać się smakiem w lodówce, zagotuj porto z sokiem porzeczkowym i dodaj do niego żelatynę. W ten sposób uzyskasz niezwykły sos Musoraz galaretkę, która wzbogaci Twój mus. Pamiętaj o pięknym udekorowaniu talerzy i podaj mus na liściach cykorii.

Ta potrawa to jeden z pomysłów firmy Madej Wróbel na ciekawe podanie kiełbasy. Pokazujemy w ten sposób, że kiełbasa jest świetnym składnikiem do przeróżnych potraw – przekonuje Magdalena Matynia, główny technolog Madej Wróbel. Składnikiem, który inspiruje i świetnie łączy się z innymi smakami. Jeśli nie wszyscy o tym wiedzą – zapraszamy do zapoznawania się z naszymi przepisami z cyklu „1000 improwizacji z kiełbasy”. Przepisy przygotowane są w formie krótkich filmów, do których dołączony jest opis.

Mus z kiełbasy kruchej na galaretce z porto
dla 2-4 osób

Składniki:
Kiełbasa krucha z galaretką Madej Wróbel 300g
Wątróbka drobiowa 150g
Masło 200g
Brandy 50ml
Porto 500ml
Sok porzeczkowy 200 ml
Żelatyna 100 g
Biała cykoria 300 g
Limonka 1 sztuka
Sól, pieprz
Oliwa

Przygotowanie:

Posiekaj kiełbasę na drobne kawałeczki.
Podsmaż wątróbkę na patelni, tak aby w środku pozostała krwista.
Usmaż rozdrobnioną kiełbasę na tym samym tłuszczu i wystudź.
Zblenduj kiełbasę, wątróbkę, sól, pieprz, masło i brandy na puszystą masę. Odstaw do lodówki.
Rozpuść żelatynę w wodzie i odczekaj 15 minut, aż stężeje.
Zagotuj Porto wraz z sokiem porzeczkowym w garnku i dodaj żelatynę.
Rozlej na talerz kleks sosu, a resztę odstaw do stężenia na ok. 2 godziny.
Pokrój galaretkę w drobną kostkę.
Nałóż mus z kiełbasy na liście cykorii, udekoruj limonką i galaretką.
Wymyśl kolejne danie z kiełbasą i galaretką.

https://www.youtube.com/watch?v=3kZsWLEa7zU

Zimą kiełbasa zyskuje na znaczeniu. Sama w sobie stanowi pożywne, sycące danie, które idealnie się sprawdzi jako zimowe śniadanie. To właśnie o tej porze roku najlepiej smakuje na ciepło – pieczona w piekarniku lub parzona w wodzie. Zwyczaj podawania kiełbasy na ciepło znany jest już od wieków. Często przygotowujemy ją w sposób tradycyjny, piekąc bez dodatku czosnku, czy ziół, ale za to z cebulką. Smak można też wzbogacić o dodatek krucha z galarrozmarynu, majeranku, tymianku, słodkiej papryki i czosnku. Taka zimowa odmiana kiełbasy będzie idealnie komponować się z chrzanem i zachwyci chrupiącą skórką oraz niezwykłym aromatem. Zamiast pieczenia możemy też kiełbasę sparzyć. Bo warto wiedzieć, że kiełbasy raczej nie gotujemy, lecz właśnie parzymy, czyli w momencie zagotowania, wyłączamy gaz lub prąd i zostawiamy kiełbasę, parzącą się w garze z gorącą wodą pod przykryciem na około 20-30 minut. A wszystko po to, by zamiast wysuszonego w wodzie mięsa uzyskać kruchość i soczystość naszego dania. W tym przypadku dobrze jest też ponakłuwać kiełbasę przed włożeniem do garnka – wtedy nie pęknie i będzie się dobrze prezentować na zimowym stole w swojej białej lub tradycyjnej odmianie. Jeśli chcemy poeksperymentować, polecam przygotowanie białej kiełbasy w cieście francuskim w formie roladek. Kawałki kiełbasy owijamy w posmarowane wcześniej musztardą płaty ciasta i zapiekamy w piekarniku przez około 30 minut. Posypane sezamem i kminkiem będą stanowić ciekawą odmianę na tradycyjnym polskim stole. Można też wypróbować pomysły na przygotowanie kiełbasy jako składnika większej potrawy.

Zachęcam do zaglądania do przepisów, ale przede wszystkim do spróbowania wyrobów firmy Madej Wróbel. Jak mówi przysłowie „przez żołądek do serca”, nasze już podbiły :).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *