Kontakt z kulturą

Teatr za Jeden Uśmiech na Oddziale Dziecięcym Hematologii i Onkologii przy Szpitalu Klinicznym w Poznaniu.

Przedstawienie za jeden uśmiech

Przedstawienie za jeden uśmiech (2)Pacjenci poznańskiego Oddziału Dziecięcego Hematologii i Onkologii, który mieści się przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera, mieli okazję obejrzeć świąteczne przedstawienie, a także otrzymali podarunki od Świętego Mikołaja.

Teatr za Jeden Uśmiech to krakowska grupa teatralna, która od lat organizuje spektakle i przedstawienia, a na swoim koncie ma projekty z udziałem znanych osób, głównie jednak współpracuje z dziećmi. Po raz kolejny ten młody i energiczny zespół odegrał sztukę dla małych pacjentów Oddziału Dziecięcego Hematologii i Onkologii, który mieści się w placówce przy ulicy Szpitalnej.

Dzieci obejrzały przedstawienie o nieznośnej królewnie, która nie słucha swojego taty i nikogo nie szanuje. Dziewczynka zostaje przemieniona w świnkę i aby odczarować zły urok musi przeprosić osoby, które uraziła swoim zachowaniem. Wówczas zły urok zostaje odwrócony, a odmieniona królewna na koniec przedstawienia pomaga Świętemu Mikołajowi rozdać wszystkim pacjentom podarunki. W role postaci wcielili się Agata Kornacka i Sebastian Grochowicz.

Przedstawienie za jeden uśmiechCałe przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez poznańskiego dewelopera – firmę Agrobex, która od dłuższego czasu działa na rzecz dzieci z Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. – Po raz kolejny wspomogliśmy wydarzenie, które miało na celu wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Przed Świętami Bożego Narodzenia to szczególnie ważne. Cieszymy się, że ten cel został osiągnięty – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Agrobexu. Teatr za Jeden Uśmiech zapowiedział, że kolejne spektakle odbędą się wiosną.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Uśmiech na twarzy dziecka, to najcenniejszy widok na świecie. Dobrzy ludzie istnieją i to w licznych ilościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *