Przygody Fenka: Lato nad morzem
Książki

Czytamy Mamy! – Przygody Fenka: Lato nad morzem.

Czytanie dzieciom Przygody Fenka: Lato nad morzemNasz weekend nad morzem wykorzystałam na wspólną naukę poprzez zabawę w czym pomogła mi kolejna część Przygód Fenka pt.: Lato nad morzem. W tej części wyróżnione zostały trzy kolejne wyrazy do globalnego czytania – morze, słońce, pływanie – które szlifujemy każdego dnia, wspominając nasze małe wakacje. Czytanie dzieciom Przygody Fenka: Lato nad morzemPodobnie jak my, Fenek razem z rodzicami wybrał się nad morze, gdzie razem z mamą poznaje pracę ratownika wodnego, sprzęty jakich używa oraz zasady bezpiecznej zabawy na plaży. Jednak w związku z tym, że dzieci są bardzo nieprzewidywalne to z całej opowieści mojej córce bardzo spodobało się słowo „glony” i to, że tata Fenka miał je na głowie po wyjściu z wody. Zaś kiedy pokazałam jej glony na plaży stwierdziła, że będą świetnie wyglądać na głowie Tatusia i z radością je tam umieściła po czym cały dzień z namaszczeniem sylabizowała słowo glo-ny.

Czytanie dzieciom Przygody Fenka: Lato nad morzemPodobnie jak Fenkowa rodzina mieliśmy parasol przeciwsłoneczny, koc oraz zestaw do zabaw w piasku. Córka mogła wszystko porównać, wskazać podobieństwa, nauczyć się nowych słów i ich znaczenia. Tak jak lisek Fenek smarowała się kremem do opalania i budowała z Tatusiem zamek z piasku. Tylko kąpiel w morzu była niemożliwa, aczkolwiek moczenie stópek musiało się odbyć. Czytanie dzieciom Przygody Fenka: Lato nad morzemKsiążeczka towarzyszyła nam przez cały pobyt, a po powrocie codziennie siadamy i wracamy wspomnieniami do naszej, wspólnej z Fenkiem, morskiej przygody.

Dzięki tej części dziecko lepiej pozna kolejną porę roku jaką jest lato, dowie się na czym polega praca ratownika wodnego oraz pozna zasady bezpieczeństwa na plaży, zaznajomi się ze sprzętem używanym przez ratowników takim jak boja, wysokie siedzisko i lornetka. Dowie się też jak i dlaczego należy używać kremu do opalania oraz tego, że słońce jest niezwykle potrzebne, ale też groźne dla naszej skóry. Oczywiście poza walorami edukacyjnymi wprawi też wszystkich w świetny nastrój, który będzie początkiem wspólnej zabawy i radosnych wygłupów. Czytanie dzieciom Przygody Fenka: Lato nad morzem

Po Przygody Fenka zapraszamy na jego Fanpage gdzie znajdziecie również informacje o planowanych, kolejnych seriach, konkursy oraz kolorowanki tematyczne. Ja ze swej strony zachęcam bo jest to wdzięczna lektura tak dla młodszych jak i dla starszych dzieci!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *