Dbam o rozwój DZIECKO Zdrowie dziecka

Dobrze dobrany materac to komfort snu naszego dziecka!

Ważnym elementem wyprawki jest łóżeczko oraz ściśle związany z nim materac. Jego właściwy wybór jest o tyle ważny, że w pierwszych miesiącach mamy kluczowy wpływ na rozwój i kształtowanie kręgosłupa, który będzie służył naszemu dzisiejszemu noworodkowi całe życie. Dzieci rozwijają się według pewnego wzorca, a prawidłowo przebyte etapy rozwoju ruchowego są podstawą funkcjonowania w ich całym dalszym życiu.

materac
Kręgosłup dziecka po urodzeniu ma kształt litery „C” i w miarę upływu czasu prostuje się i kształtuje.

Dobry gatunkowo materac kojarzy nam się zwykle z odpowiednim wydatkiem. Często to właśnie wysoka cena jest powodem rezygnacji z zakupu porządnego materaca. Popularny kokos-gryka coraz częściej wymieniany jest na taki  z pianki lub lateksu.  Dziecko w pierwszych trzech latach życia poświęca na sen prawie dwukrotnie więcej czasu niż dorosły. Tylko w pierwszym roku dziecko potraja swoją wagę, a długość dziecka zwiększa się o 50%. Ważnym jest by tak intensywny rozwój dziecka szedł w parze ze zrównoważonym rozwojem kręgosłupa. Dlatego coraz więcej rodziców docenia szczególną rolę wyboru wysokiej jakości materacyka dla swojego dziecka. Dzisiaj chciałabym zwrócić Waszą uwagę na markę Rücken, która oferuje rodzicom materace premium dla dzieci w doskonałej cenie.

Dobrze dobrany materac to komfort snu naszego dziecka

Rücken do produkcji swoich materaców używia wyłącznie pianek o wysokiej masie (min 25kg/m3), które zapewniają, że produkt nie odkształca się nawet przy długotrwałym i intensywnym użytkowaniu. Ja mam okazję sprawdzić i zaprezentować Wam materac Stabil, który cechuje stabilna ramka ułatwiająca wstawanie, lateks – elastyczny, antybakteryjny materiał świetnie dopasowujący się do kształtu ciała oraz pokrowiec z nitką srebra, który wykazuje właściwości antybakteryjne, posiadający zamek 360°.

materac

Materac ten ma szereg zalet takich jak: zintegrowany system wentylacji czyli System pionowych i poziomych kanalików wentylacyjnych wkładu materaca, połączonych z siateczką 3D pokrowca, co gwarantuje swobodną cyrkulację przez stały napływ świeżego powietrza, zmniejsza ryzyko rozwoju grzybów, bakterii i pleśni oraz odprowadza nadmiar ciepła, dzięki czemu dziecko nie poci się.

Pokrowiec na zamek 360° dzięki czemu można wyprać zabrudzona część pokrowca, a drugą stronę nadal użytkować. Łatwiej również zmieścić ją w pralce.  Antybakteryjny i elastyczny lateks zaś to trwały i elastyczny materiał, świetnie dopasowujący się do kształtu ciała. Posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, można go również z łatwością zwinąć włożyć do zamrażalnika, co hamuje rozwój chorobotwórczych bakterii.

Dzianina pokryta jest jonami srebra, co hamuje rozwój bakterii, grzybów i pleśni także wewnątrz materaca. Pokrowiec z włóknami wiskozy jest wyjątkowo miły i przyjemny w dotyku, wspomaga odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca, a także reguluje temperaturę.

Stabilna ramka została specjalnie usztywniona z twardszej pianki. Mali odkrywcy wybierają wszystkie możliwe warianty przemieszczania się w łóżeczku, dlatego ramka słusznie została zaprojektowana po całym obwodzie materacyka. Pomaga to dziecku wstawać i stać przy szczebelkach.

Profilowana pianka poliuretanowa zwiększa elastyczność punktową – kręgosłup dziecka jest równomiernie podtrzymywany bez nadmiernych nacisków na uwypuklone miejsca,

Oczywiście materac posiada dwie strony z różnymi właściwościami, a dzięki dobrej jakości materiałom będzie na pewno długo użytkowany. Teraz cena, otóż standardowy wymiar 60/120 to koszt 369 zł czyli całkiem przystępnie jak za tej jakości materac. Łóżeczko używamy zwykle do około 2 r.ż., czasem dłużej jeśli kupimy opcję ze ściąganym bokiem, wtedy czas przedłuża się do około 4 r.ż, dlatego patrząc w perspektywie czasu użytkowania inwestycja w ten materac nie jest specjalnie duża, a mamy pewność, że nasze dziecko śpi na dobrej jakości materacyku.

Przy okazji tematu materaca chciałabym poruszyć również temat klinu. Klin do łóżeczka warto mieć bez dwóch zdań, tym bardziej że nie jest to wielki wydatek. W przypadku chorób górnych dróg oddechowych czy problemów z oddychaniem klin jest wybawieniem. Ważne jednak by pamiętać, że prawidłowo ułożony klin to klin wsunięty pod materac aby stworzyć równię pochyłą, która nie będzie zaburzać prawidłowej symetrii ciała dziecka. Klin mam i do dzisiaj wsuwam go pod materac kiedy któraś z dziewczynek choruje. Pomaga rówież podczas ulewania u młodszych niemowląt lub wymiotów w przypadku starszych. Dawniej wsuwało się książki pod jedną stronę łóżeczka i tworzyło równię pochyłą, dziś możliwości mamy zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Koszt klina do standardowego łóżeczka to 59 zł, firma Rücken w tym wypadku zadbała również o jakość tego produktu: zintegrowany system wentylacji, pianka odporna na odkształcenia czy dzianina pokryta jonami srebra to tylko kilka jego cech. Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy Rücken na stronie https://rucken.pl/

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Wierzę, że materac się super sprawdza, ale córka cały artykuł skradła. Słodkie zdjecia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *