Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej
Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta radzi – Ćwiczenia dla mam z dziećmi.

Jeśli nie masz czasu na ćwiczenia mówiąc, że nie ma się kto zająć Twoim maluchem, koniec z takimi wymówkami 🙂 Przedstawię kilka ćwiczeń, które będą wielką frajda dla dziecka a Tobie pozwolą wrócić do formy.

  1. Samolot

Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i unieś je do góry, malucha połóż na swoich podudziach. Staraj się przechylać nogi na prawo, lewo, w kierunku głowy i w dół trzymając malca za klatkę piersiową. Staraj się cały czas przyklejać pępek do kręgosłupa.

Druga wersja to nogi trzymasz nieruchomo a odrywasz głowę od podłogi.

  1. Mostek

Sadzasz brzdąca na swojej miednicy leżąc na plechach, uginasz nogi w kolanach stawiając stopy na podłożu. Trzymasz dziecko za klatkę piersiową i rytmicznie unosisz biodra w górę. Ćwiczenie urozmaicamy zmieniając tempo unoszenia miednicy, trzymając kilka sekund w gorze miednicę, czy zakładając stopę na przeciwne kolano i w tej pozycji unosimy i obniżamy miednicę.

  1. Spadochroniarz

Leżysz cały czas na plechach, dziecko leży na Twoim brzuchu na brzuszku, trzymasz je za klatkę piersiową i unosisz w gorę do wyprostowanych kończyn górnych (dziecko musi już samo kontrolować główkę)

  1. Pompki

Kładziemy dziecko na podłodze na pleckach, a my w pozycji czworaczej, uginając ręce nachylamy się nad dzieckiem dając mu buzi, następnie prostujemy ręce wracając do czworaków.

  1. Piesek

Zostajemy w tej samej pozycji co poprzednio i rytmicznie unosimy zgiętą nogę w kolanie w górę, zmieniamy później na unoszenie nogi w bok (siusiający piesek)

  1. Przysiady

Wstajemy trzymając dziecko na rękach zginamy nogi w kolanach i przechodzimy do półprzysiadu, rytmicznie zginamy i prostujemy nogi.

  1. Huśtawka

Stojąc na ugiętych nogach, trzymamy dziecko na rękach i bujamy je na boki

  1. Spacerek

Siadamy na podłodze z nogami prostymi, dziecko utrzymujemy na udach blisko naszego brzucha i unosząc naprzemiennie pośladki staramy przesunąć się na druga stronę pokoju.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Nie mam juz malucha w domu, ale ćwiczenia na kręgosłup by mi się przydały 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *