Biblioteczka malucha

Inspiracje książkowe dla maluchów Wydawnictw Egmont oraz Wilga

Zainteresowanie małego człowieka nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. By dziecko aktywnie uczestniczyło w „czytaniu” książeczki od najmłodszych lat musi znaleźć w niej „to coś”, co je zafascynuje i sprawi, że będzie samo z chęcią po nią sięgać. Z miejsca jednak dodam, że nie mam dzieci idealnych, które godzinami ślęczą nad literaturą. Oj nie. To cwane bestie, które musi coś mocno zainteresować. 

Akademia Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont

https://youtu.be/rpoL5mdimCA

Na książeczki „przesuwanki” zwróciłam uwagę u koleżanki. Kiedy więc Wydawnictwo Egmont zaprezentowało mi swoje nowości od razu sięgnęłam właśnie po tę serię czując, że będzie to strzał w dziesiątkę. Tak też się stało. Młodsza córka (15 m-cy) zafascynowała się przesuwanymi elementami w książeczce. Śmieje się w głos kiedy ze stogu siana wyskakuje kogut, a zajączek z kapusty. Ruchome elementy doskonale wspierają rozwój maluchów, rozwijają sprawność manualną, cieszą i bawią. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością po nie sięgają by odkrywać wspólnie świat wokół siebie. Starsza córka również je polubiła i chętnie pokazuje siostrze obrazki, razem przesuwają elementy, starsza je nazywa i pyta młodszą gdzie co jest. To przyjemność patrzeć jak mała uczy się od siostry, a starsza córka czuje się ważna i potrzeba. Zdecydowanie polecam Waszej uwadze!

Seria Krok po Kroku Wydawnictwo Wilga

książeczki dla dzieci
Seria Krok po Kroki specjalnie dla najmłodszych od Wydawnictwa Wilga

Krok po kroku to seria pomagająca dzieciom i ich rodzicom wspólnie przechodzić przez najważniejsze wydarzenia w życiu najmłodszych. Książeczki Stymulują wzrok i wspierają rozwój niemowląt od pierwszych miesięcy życia, są także wsparciem przy zdobywaniu zupełnie nowych umiejętności. Dzięki zabawnej treści autorstwa Urszuli Kozłowskieji dowcipnym ilustracjom Agnieszki Matz lektura szybko staje się wspólną zabawą. Książeczki serii Krok po kroku to genialny prezent dla świeżo upieczonych rodziców! Małe dzieci uwielbiają treści pisane wierszem, krótkie, posiadające rym i rytm. Zauważyłam, że dużo chętniej wtedy słuchają i zapamiętują najpierw pojedyncze słowa, a później całe frazy. Każda z czerech części serii Krok po Kroku: „Myjemy ząbki”, „Siku na nocniku”, „Zasypianka wyliczanka” i „Pa,pa smoczku!” to wesołe, krótkie, rytmiczne wpadające w ucho wierszyki. Książeczki te zdecydowanie polecam patrząc na zainteresowanie obu córek.

książeczki dla dzieci
Zaśnij kochanie, na dworze nocka. Już ci się kleją zmęczone oczka…

Czytając dzieciom książki kształtujemy w nich twórcze myślenie i rozwijamy kreatywność. Wydawać by się mogło, że naszą codzienność zdominowały obrazy przekazywane przez TV i tablety od najmłodszych lat, warto jednak postawić na czytanie, chociaż przez 20 minut dziennie. Czytanie bajek naszym dzieciom wpływa pozytywnie na rozwój u nich koncentracji uwagi, gdyż konieczne jest skupienie się przez dłuższy czas na treści czytanego tekstu. Obraz telewizyjny, pełen ruchu, ciągłych zmian i silnych kolorów, wyzwala uwagę mimowolną, natomiast książka wymaga koncentracji nie na formie, a na sensie słów. Sięgajmy po książki od najmłodszych lat, warto!

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Super książeczki, moja przyjaciółka spodziewa się dziecka lada moment – myślę że to będzie fajny dodatek do prezentu.

  2. Krok po kroku wygląda fajnie. Lubię książki z Egmont a mój smyk ma ich pełną półkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *