Biblioteczka malucha

Ramona Badescu i Benjamin Chaud 'Pomelo się zastanawia’ & 'Pomelo i przeciwieństwa’ Wydawnictwo Zakamarki

z1

Książka Pomelo i przeciwieństwa to kolejna pozycja w biblioteczce dziewczynek. Mały słoń od razu przypadł do gustu naszej trzylatce, zreszta książeczka przeznaczona jest dla dzieci 3+. Znajdziecie w niej nie tylko wesoło zilustrowane, klasyczne przeciwieństwa, ale również takie zaskakujące takie jak marzenie – rzeczywistość czy ulotne – wieczne. Są też subtelne typu patrzeć  – widzieć czy nieco postrzelone typu chcesz? – masz! oraz za klasykiem mieć czy być :). Czytając ją dzieciom nie raz uśmiechnęłam się rozbawiona bo ilustracje chwilami są zaskakujące, zaś dziewczynki z fascynacją odkrywały – starsza nowe słowa i znaczenia, młodsza kolorowe obrazki :).  To poznawanie zależności w otaczającym świecie poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu.

wiek 3+
obrazki > tekst
16 x 16,5 cm
twarda oprawa
124 stronyz4

Teraz, kiedy Pomelo urósł, wszystko wydaje mu się jaśniejsze, bardziej zrozumiałe lub wręcz przeciwnie…

Pomelo się zastanawia to kolejna część przygód małego, sympatycznego Pomelo. Ta bogato ilustrowana książeczka jest zbiorem rozważań małego słonia. Pomelo zastanawia się, o czym myślą mrówki, czy nadal byłby sobą, gdyby był zielony, co by było, gdyby ogród nie istniał, a przede wszystkim… czy ktoś kiedyś zadawał sobie podobne pytania.

z2

Wspólnie z małym słonikiem zastanawiamy się nad różnymi poważnymi i mniej poważnymi sprawami. To lektura, która prowokuje malucha do zadawania pytań, do pierwszych refleksji, dlatego warto w czasie wspólnego czytania podjąć rozważania małego słonika i spróbować je z maluchem omówić prostymi słowami.

z3

Zabawny i mądry komentarz do życia – dla dzieci i dorosłych.

wiek 3+
obrazki = tekst
15 x 20 cm
półtwarda oprawa
92 strony

Książeczki gorąco polecamy do dziecięcej biblioteczki, wybór oceniam na 10/10.

 

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Gosia Rusak says:

    Kolorowo co każdy dzieciak lubi. U nas po przeczytaniu jednej strony jest oglądanie i omawianie ilustracji o ile takie są, a tu nie brakuję 🙂 Super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *