Dbam o rozwój

Loteryjki. Ćwiczymy spostrzegawczość z Kapitanem Nauką!

Gry edukacyjne to najpopularniejszy sposób na rozwijanie i ćwiczenie  takich umiejętności u dziecka, jak pamięć i koncentracja, refleks, spostrzegawczość, logiczne myślenie, wyobraźnia, percepcja wzrokowa i ruchowa. Na rynku można znaleźć mnóstwo gier, które wspomagają ten rozwój w ciekawy i niebanalny sposób. Takimi grami niewątpliwie są Loteryjki od Kapitana Nauki.

Warto wybierać gry dopasowane stopniem trudności do naszego dziecka, oraz takie, które go zaciekawią. To również świetna forma spędzania wspólnego czasu, a także okazja do obserwacji naszego dziecka. Dzięki niej możemy lepiej poznać swoje dziecko i ocenić co wychodzi mu lepiej, co gorzej, jakie nasz maluch posiada talenty.

Gra Loteryjka Ubrania 3+ to fantastyczna propozycja rodzinnej rozrywki,  przeznaczona jest  dla dzieci już od trzeciego roku życia. Loteryjka to gra o niezwykle przejrzystych zasadach, polegająca na jak najszybszym  wyszukiwaniu szczegółów i dopasowaniu obrazka na żetonie do odpowiedniego miejsca znajdującego się na planszy. Dzięki czterem wariantom rozgrywki gra wciągnie maluszki, starsze dzieci, jak i rodziców.

W skład każdego zestawu wchodzi 6 barwnych  plansz z ciekawymi grafikami oraz 36 żetonów.

Gra gwarantuje wiele godzin twórczej rozrywki, a przy tym rozwija pamięć i spostrzegawczość oraz  umiejętność rozpoznawania i nazywania części ubrań i ich przeznaczenia w zależności od pory roku, pogody i aktywności.

Gra „Loteryjka Zwierzęta 2+” Znajdź w lesie wiewiórkę i sowę, sprawdź, czy w Arktyce spotkasz lisa polarnego i maskonura, a potem przenieś się na sawannę, by obserwować żyrafę i zebrę. Kto pierwszy położy wszystkie żetony w odpowiednich miejscach na planszy, niech krzyknie: „lotto”! Trwałe, wykonane z grubej tektury elementy są idealne już dla dwulatków, a zabawa w przyporządkowywanie obrazków zwierząt do dużych ilustracji na planszach dostarczy dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym motorykę małą i umiejętność rozpoznawania zwierząt.

Kosmonauta czy kosmita to dla czterolatki w sumie to samo ;). Bardzo lubimy  Loteryjkę Świat 3+, mamy przerobione już wszystkie cztery warianty gry. Najbardziej przypadł nam do gustu wariant dla łobuziaków, wrzaskom i wybuchom radości nie było końca, a żetony latały po całym pokoju ;). Co to za wariant gry? Koniecznie musicie sprawdzić! Gwarantuję, Wam i Waszym pociechom świetną zabawę!

Już niebawem Dzień Dziecka dlatego zajrzyjcie do Kapitana Nauki, tam znajdziecie wiele ciekawych propozycji prezentów w rozsądnych cenach. Prezentów, które dadzą Wam i waszym pociechom wiele wspólnej radości.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Bezsprzecznie lubimy Kapitana Naukę, ale my już bardziej zaawansowane produkty testujemy :))

  2. zapiecek.art13 says:

    My Kapitana też uwielbiamy. Synek bardzo fajnie bawi się wszystkimi grami. Memory u nas królują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *