Gry planszowe - recenzje

Tomcio i wiosenne porządki. Zagraj ze mną – Wydawnictwo EGMONT

Tylko spójrzcie jaki bałagan! Nic nie leży tam, gdzie powinno. Te przedmioty musimy jak najszybciej uporządkować, dlatego poprosimy o pomoc Tomcia, naszego małego przyjaciela. On nam zaraz podpowie gdzie powinna się znaleźć gumowa kaczuszka, a gdzie zimowa czapka.

„Tomcio i wiosenne porządki” to nowa gra od Wydawnictwa Egmont, która zawitała na półce naszej 3,5 latki. To gra z kolekcji „Zagraj ze mną” dedkowanej rodzicom i dzieciom. Kolekcja ta wyróżnia się drewnianymi elementami i najwyższej jakości wykonaniem. Rozwija u dzieci umiejętności takie jak rozpoznawanie kolorów, liczenie, zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętność radzenia sobie z emocjami czy współpracę w grupie.

Sięgamy po te gry ilekroć mamy ochotę na wspólną zabawę. Mamy już kilka gier z tej serii i mogę śmiało powiedzieć, że jest to naprawdę dobra inwestycja! Gry 3+ mają proste zasady i z powodzeniem dzieciaki mogą grać w nie same. Teraz polujemy na kolejne z serii 4+ „Dzielne myszki” i „Kolorowe biedronki”. Przyjdzie czas, że dziewczynki będą z nich korzystać samodzielnie.

Składamy fragmenty planszy, tak by utworzyły okrąg. W środku umieszczamy wszystkie przedmioty obrazkami do góry. Kostkę i 6 dysków umieszczamy obok planszy. Gra rozgrywana jest zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Rozpoczyna gracz, który ostatnio posprzątał swój pokój.

Gdy przychodzi nasza kolej rzucamy kostką. Następnie umieszczamy figurkę Tomcia na fragmencie planszy w kolorze wskazanym przez kostkę.

Patrzymy na przedmioty leżące na środku i wybieramy jeden, który według nas pasuje do tego miejsca. Jak uporządkujemy już dany fragment planszy otrzymujemy drewniany dysk. Kiedy już wszystkie rzeczy znajdą się na swoich miejscach wygrywa ten, kto uzbierał najwięcej drewnianych dysków.

Można utrudnić nieco grę kładąc na środku planszy rzeczy odwrotną stroną i próbując szukać po kształcie. Ogolnie super zabawa, którą gorąco Wam polecamy :). Gra jest porządnie i estetycznie wykonana dlatego będzie również świetnym pomysłem na prezent, szczególnie że Dzień Dziecka za pasem!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *