Zabawki

Zamek, pociąg, księżniczka i książe czyli Klocki Blocki i bajkowy pałac.

Nasza córka, pewnie jak większość dzieci, posiada klocki Lego. Kupiliśmy kilka zestawów wierząc, że przyjdzie czas i młoda się nimi zainteresuje. Na próżno. W gust naszej panny nie trafialiśmy, gardziła zoo, gardziła kawiarnią. Jednak niedawno coś się zmieniło…

Dwa tygodnie temu miało miejsce nasze spotkanie blogerskie w Kórniku, o czym opowiem Wam już niebawem. W każdym razie jednym ze Sponsorów była firma Klocki Blocki, która zaproponowała dla naszych pociech różne zestawy klocków. Powiedziałam sobie, że to moja ostatnia próba klockowa. Jeśli Starsza tego nie łyknie kończę temat klocków i poddaję się. Tym oto sposobem, chcąc nie chcąc stała się posiadaczką Bajkowego Zamku. Sama go wybrała.

Klocki Blocki wersja Mubi dla młodszych dzieci zaprojektowane zostały tak, aby można je było łączyć z pozostałymi zestawami Blocków oraz klockami innych rozpoznawalnych marek. Muby to większe elementy, żywa kolorystyka oraz ciekawe serie m.in. Wesoła Zagroda, Wesoły Pociąg, Wesoła Farma, Ciuchcia, Mała fabryka mebli, Bajkowy Pałac. Klocki Mubi posiadają również to, co maluchy lubią najbardziej – elementy ruchome, świecące i dźwiękowe. W naszym przypadku to urocza ciuchcia, która jeździ po torach i wydaje sygnały dźwiękowe. Nawet młodsza z facynacją wpatruje się w przejeżdżający pociąg i radośnie wierzga nóżkami.

Okazało się, że zestaw ten zdobył jednak serce Starszej. Lubi się nim bawić wykorzystując do zabawy również klocki, które posiada oraz inne zabawki. Na środku pokoju staną zamek, dookoła którego jeździ pociąg na wycieczki. W pobliżu stoi również domek-hotel i farma czyli agroturystyka z lokalnymi atrakcjami.

Co do samej jakości klocków nie mam zastrzeżeń, dobrze się łączą, są porządnie wykonane. Natomiast brakuje w tym zestawie jednego elementu. Myślałam, że są wybrakowane, ale okazało się, że to zamierzone. Na pudełku wyraźnie napisano, że złota gwiazdka na wieżyczkę jest jedna, mimo, że wieżyczki są dwie. Niestety nie znajduję logicznego wytłumaczenia, trochę szkoda bo widać, że tego jednego elementu brakuje. Poza tym mina księcia wzbudza mój uśmiech, a księżniczka ma liche włosy. Więcej mankamentów nie znalazłam :).

W tym zestawie znajdziecie trzy postacie, kilka zwierzątek, zamek, dodatki typu kwiatki i drzewka stację, tory oraz pociąg. Ogółem 83 elementy. Więcej o Blockach poczytacie na ich stronie internetowej (KLIK), tam również dowiecie się gdzie można je kupić. Ceny dużo niższe niż klocki innych znanych marek, a też mogą sprawić wiele radości. Polecam, szczególnie, że Dzień Dziecka tuż tuż.

Możesz również polubić…

6 komentarzy

 1. Mamy ten zestaw -on podbija serca nie tylko dziewczynek:0 często wszyscy razem siadamy i bawimy sie;)

 2. Małgorzata Ostrowska says:

  Ależ u Was uroczo i kolorowo. Super są te klocki. U nas Duplo na topie. Tych nie znałam.

 3. Ale fajnie, że pomimo dziewczyńskiego zestawu jest pociąg 😀 Bardzo lubię dziewczyńskie zabawki 😀 szczególnie, gdy bawi się nimi Szymek 😉

 4. Monika says:

  Piękne kolory klocków. Myślę, że zestaw pokocha nie jedna mała księżniczka 🙂

 5. Izabela says:

  Przyznam po sąsiedzku że. …
  Będę musiała chyba sprawić mojemu dziecku takie klocki .
  Była pod wielkim wrażeniem klocków .
  Mama a moja koleżanka ma takie fajne klocki … nie takie jak ja czy Dawid ( brat ) .
  Ja też chce takie … kupimy ? Kupimy ?
  I co mam począć ? No chyba kupimy

 6. Widzę, że wersja dla młodszych dzieci jest bardzo kolorowa, tak jak te dla starszych 🙂 fajnie, że Pati w końcu sie przekonała 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *