Przydatne gadżety

Krzesełko Eli marki Lionelo wielofunkcyjność w jednym sprzęcie!

Jako mama dwójki pociech w różnym wieku (prawie 4 lata i prawie rok) cenię sobie wielofunkcyjność sprzętów. Posiadając standardowe, 3-pokojowe mieszkanie zwracam uwagę nie tylko na wielkość, ale również na funkcjonalność wybranego sprzętu. Poszukując np. krzesełka do karmienia dla młodszego dziecka warto zwrócić uwagę, by mogło stać się ono również poręcznym stolikiem z krzesełkiem dla starszaka.

W pokoju starszej córki jest biurko i krzesełko. Jednak lubi ona przebywać z nami w pokoju dziennym, gdzie kręci się życie rodzinne. To tu bawimy się, jemy i wypoczywamy. Dlatego rozglądałam się za lekkim i nie zajmującym dużo miejsca stolikiem z krzesełkiem, przy którym mogłaby rysować i robić prace plastyczne. Tak trafiłam na krzesełko Eli 5w1 marki Lionelo. Z powodzeniem mogę stwierdzić, że była to świetna inwestycja z kilku istotnych powodów, o których przeczytacie poniżej.

Foteliki do karmienia bywają różne, to które wybrałam jest nie tylko estetyczne. Jego wyższość nad innymi to wielofunkcyjność, dzięki której nie musimy kupować osobno wysokiego krzesełka, a osobno stolika z krzesełkiem. Dzięki temu oszczędzamy całkiem niezłą sumę pieniędzy.

Wysokie krzesełko do karmienia

Proponowane przez markę Lionelo krzesełko Eli to lekkie, plasikowe krzesełko usawione na niewielkim stoliku w kształcie uroczego słonika. Montaż i demontaż zajmuje kilka sekund. Do krzesełka montujemy blat i mamy wysokie krzesełko do karmienia z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa oraz dodatkowym zabezpieczeniem przed wysunięciem się dziecka między nóżkami. Niewątpliwym atutem krzesełka jest 3-stopniowa regulacja oparcia oraz miękki pokrowiec. Do plusów mogę zaliczyć również zdejmowaną dodatkową tackę. Krzesełko jest wyjątkowo wdzięczne do mycia. Dzisiaj, po naszej przygodzie z BLW doprowadzenie go do porządku zajęło mi kilka minut (łącznie z myciem pasów, które moja córka lubi ssać z buzią pełną zupy lub owoców). Całość można przetrzeć ściereczką lub wstawić pod prysznic.

Zestaw krzesełko + stolik

Klik klik i nasze wysokie krzesełko zamienia się w niewielki (wbrew pozorom) zestaw dla starszego odkrywcy. W stoliku przewidziano otwory na kubki ale poza tym jest całkiem gładki więc postawienie na nim kubeczka z kredkami oraz położenie kolorowanek czy ćwiczeń do pracy nie stanowi żadnego problemu. Atutem zestawu jest bezpieczeństwo użytkowania.  Specjalnie wyprofilowane krawędzie bez ostrych zakończeń, żeby maksymalnie chronić dziecko są idealne, szczególnie, że młodsza wspina się na nie i z zainteresowaniem śledzi to, co robi starsza siostra. Stolik jest lekki więc starsza córka nie ma problemu z ustawieniem czy przesuwaniem, a jednocześnie stabilny więc nie przechyla się kiedy młodsza się na niego wspina. W razie porysowania kredkami wystarczy przetrzeć mokrą chusteczką lub wilgotną szmatką z płynem do naczyń.

Niskie krzesełko z tacką

Proszę bardzo! Chcę posiedzieć na podłodze i pokarmić małą? Nic prostszego, do samego krzesełka dopinam tackę i już możemy szaleć z testowaniem nowych smaków, zawsze to mniej do mycia ;). Dziewczynki chcą zjeść wspólnie? Dostawiam drugie niskie krzesełko z tacką i razem biesiadują, gwarno i wesoło.

Całość nie zajmuje nam dużo miejsca, stoi sobie w kąciku przy wejściu do pokoju dziennego i nikomu nie wadzi. W razie potrzeby przesuwane jedną ręką lub szybko przekładane. Zawsze wieczorem przetarte by na rano być już w gotowości do śniadania :). To inwestycja na lata, pełna regulacja pozwala dostosować je do dzieci w różnym wieku, o maksymalnej wadze aż 50 kilogramów. Jeśli więc spełnia Wasze potrzeby będzie to naprawdę dobry wybór.

Wielofunkcyjność krzesełka Lionelo sprawia, że będzie towarzyszyć moim dzieciom przez długie lata podczas karmienia, zabawy i nauki.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Monika says:

    Świetne rozwiązanie przy małych mieszkaniach. Uwielbiam wielofunkcyjne meble,które służą dzieciom w różnym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *