Biblioteczka malucha

Literki, Cyferki i Przedszkolne Rymowanki czyli uczymy się wierszem z Wydawnictwem Martel.

Jakiś czas temu zauważyłam, że mój przedszkolak (3+) lubi rym i rytm. Gdy czytanie opowiastki mają formę rytmicznego wiersza przyciągają jej uwagę o wiele szybciej, niż długie, monotonne opisy. Idąc tym tropem poszukiwałam literatury dziecięcej, która pomoże mi w nauce liter alfabetu i cyfr. Tak trafiłam na Wydawnictwo Martel.

Rymowanki Przedszkolaka wzięłam przy okazji, z sentymentu poniekąd. To zbiór przekazywanych z pokolenia na pokolenie rymowanek, kołysanek, wyliczanek, piosenek i pokazywanek oraz fragmenty bajek. Kiedy zaczynamy wspólnie czytać, pokazywać i się bawić czas płynie błyskawicznie.

Wpadła gruszka do fartuszka,

A za gruszką dwa jabłuszka,

A śliweczka wpaść nie chciała,

Bo śliweczka niedojrzała!

To naprawdę fajna książeczka, pięknie i wesoło ilustrowana. Ma szansę stać się ulubioną, gdyż potrafi rozśmieszyć, umilić zabawę, a nawet ukołysać do snu. Taki klasyk warto mieć w dziecięcej biblioteczce. (Cena 11.99 zł)

Jeśli macie dzieci w wieku przedszkolnym i są na etapie interesowania się literkami gorąco polecam tę pozycję. Alfabeciaki to zabawne historyjki w formie rymowanek o każdej z literek alfabetu. Poza tym, że każda literka została w zabawny sposób zilustrowana w scence sytuacyjnej, to w samej rymowance powtarzają się wyrazy na tę literę podkreślone kolorem.

Jeśli chcesz zabawę zacząć z literkami, poznaj się z naszymi alfabeciakami. Tu każda literka sama się przedstawi,opowie o sobie, może cię rozbawi.

U nas ta kolorowa książeczka robi furorę. Przeczytana została już kilka razy i powoli zaczynamy zapamiętywać te krótkie wierszyki. Bawimy się również w pokazywanie słów na prezentowaną literkę, oraz wskazujemy przedmioty wokół nas, które zaczynają się na tą literę.

Przy okazji uczymy się również znaczenia nowych słów oraz powiedzeń (zbierać nóżki za pas), w czym ta książeczka świetnie pomaga. Przedszkolny must have, bez dwóch zdań! (Cena 15.90 zł)

Kraina wesołych cyferek Cyferkowo to podobna do Alfabeciaków książeczka pisana wesołym wierszem. W niej cyferki umieszczone od najmniejszej do największej ( 0-9 ) są bohaterami zabawnych opowiastek. Razem ćwiczymy zapis arabski i słowny, odmianę (siódemka, siedem itp.) oraz następowanie po sobie.

Dzięki temu, że kolorowe obrazki przyciągają wzrok, a rytmiczne wierszyki uwagę dziecko lubi wracać do nich i zupełnie nieświadomie przyswaja wiedzę.

Przyznam, że to absolutny hit w naszej biblioteczce. Młodszą córkę fascynują obrazki, starsza słucha, ogląda i próbuje powtarzać. Dopisujemy do listy książkowego must have przedszkolaka. Afabeciaki i Cyferkowo to książeczki z grubej tektury więc szybko się nie zniszczą. (Cena 15,90 zł)

Koniecznie zajrzyjcie do Księgarni Internetowej Wydawnictwa Martel 🙂 tam znajdziecie proponowane powyżej tytuły i wiele innych, ciekawych i wartościowych pozycji w bardzo rozsądnych cenach!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *