zabawy ze starszymi dziećmi rodzicielnik.pl
Dbam o rozwój

Magiczną kredką malowany świat – propozycja zabawy dla starszego malucha.

malowanie wydmuszek z dzieckiemZabawa z naszą pociechą to cudownie spędzony czas, którego żaden rodzic na pewno nie będzie żałował. Ważne sprawy można odłożyć na bok, nie uciekną, a każda godzina spędzona na wspólnej zabawie będzie miała duży wpływ na rozwój naszego dziecka. Dla malucha jesteśmy pierwszym autorytetem, dlatego warto to wykorzystać w zabawie rozwojowej, szczególnie, że ani się obejrzymy, a nie będziemy już naszemu dziecku potrzebni tak, jakbyśmy tego oczekiwali. malowanie farbami z dzieckiemSami przez chwilę też możemy cofnąć się do czasów dzieciństwa, puścić wodze wyobraźni i razem z naszą pociechą odkrywać nowe światy i nieznane lądy. A może nasi rodzice nie mieli dla nas czasu, co napawa nas smutkiem i tęsknotą za tym, czego nie mogliśmy doświadczyć, dlatego niech z naszym dzieckiem będzie inaczej. Wykorzystujmy nasze doświadczenia, poprawiajmy, uczmy się na błędach, najlepiej cudzych.

rysowanie obrazków z dzieckiemDziś coś dla starszych maluchów czyli propozycja ciekawego spędzenia czasu nad kolorowankami. Aby zabawa była przednia musimy poczynić pewne przygotowania, gwarantuję, że dziecko doceni nasze starania i zauważy, że nie robimy tego z przymusu i na odczepne, ale naprawdę wkładamy w to serce i czerpiemy z tego radość. Każdy z nas zna swoje dziecko od podszewki i wie, co aktualnie jest na topie jeśli chodzi o bohaterów bajek, dlatego warto zajrzeć na e-kolorowanki, gdzie zupełnie bezpłatnie możemy ściągnąć i wydrukować dopasowane do formatu A4 ulubione postacie naszego malucha. Teraz narzędzie czyli kredki. Warto pomyśleć i zainwestować w kredki nie byle jakie, ale takie, które będą nam służyć również do innej zabawy, a mianowicie teatrzyku czy różnego rodzaju scenek. Bardzo lubię wyjątkowe rękodzieło, a jeśli przy okazji mogę je wykorzystać do kreatywnej zabawy tym lepiej. Zachęcam więc do zapoznania się z Ma-Made, Martyną która potrafi tchnąć magię w zwyczajne, zdawać by się mogło, kredki. rysowanie obrazków z dzieckiemWyruszamy z piratami na bezkresne wody bajkowego morza, w którym to my nadajemy ton opowieści? Nic prostszego, kredki z pirackim akcentem, kilka kolorowanek tematycznych z działu Lato czy Zwierzęta i już możemy tworzyć na dużym arkuszu papieru naszą własną historię. Mamy ochotę na zaczarowany las, gdzie hipopotam, lew i żyrafa chciały pójść do fotografa? Martyna wyczaruje dla nas odpowiedni zestaw magicznych kredek, które nie tylko pokolorują nasz świat, ale również będą prowadzić ożywione rozmowy, zadawać pytania, udzielać odpowiedzi, bawić i uczyć.

To tylko takie moje propozycje wykorzystania kredek i kolorowanek oraz arkusza bristolu, twórzcie swoje, niech dziecko samo wybierze tematykę zabawy, dzięki temu dowiecie się jakie ma zainteresowania i co mu się podoba. Wasze dzieło możecie powiesić, schować w specjalnym miejscu na pamiątkę lub dać w prezencie drugiemu rodzicowi lub dziadkom, którzy na pewno to docenią. rysowanie obrazków z dzieckiemJa na tego typu zabawy muszę jeszcze poczekać, chociaż robię to z pewną dozą niecierpliwości, ale mam też czas na przygotowania. Jednak już teraz widzę, ile niepohamowanej radości daje naszej córce wspólnie z nami spędzony czas i chociażby dla tego widoku znajduję siły na to, by jej go ofiarowywać każdego dnia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *