Zabawki

Świąteczne inspiracje – Magiczne kolorowanki oraz karty 3D jako propozycja prezentu Mikołajkowego! KONKURS

W dzisiejszym artykule z cyklu Świąteczne inspiracje nawiążę do zbliżającego się wielkimi krokami dnia 6 grudnia. Wspominamy wtedy, co bardzo istotne dla naszych pociech, Świętego Mikołaja. Postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. 

Symboliczny półmetek w oczekiwaniu na Gwiazdkę

Podarunki Mikołajkowe są przeważnie niewielkie. Dla dzieci stały się symbolem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i wyczekiwania wymarzonych prezentów pod choinką. W wielu domach wciąż żywa jest tradycja czyszczenia i pastowania butów, do których Święty podrzuca drobiazgi, zwykle w postaci słodkości lub drobnych upominków. Może również zdarzyć się rózga jako ostrzeżenie i zwrócenie uwagi na zachowanie malucha. Bywa również tak, że nie każdy z nas, mimo chęci, może pozwolić sobie na duże i drogie prezenty tak w Mikołajki, jak i pod choinkę. W moim domu rodzinnym 6 grudnia był czasem jednak symbolicznych upominków. Tak też czynię w stosunku do swoich córek.

Zamieńmy słodycze na niezwykłą kolorowankę!

prezenty
Magiczna kolorowanka może być świetnym pomysłem na drobny prezent

W dobie tabletów i smartfonów, które są dostępne dla dzieci już od wczesnego dzieciństwa, kolorowanki tracą swoją moc. Ja jako dziecko potrafiłam siedzieć godzinami i kolorować. Dzisiaj jest to coraz mniej atrakcyjny sposób na spędzanie wolnego czasu, czy~podczas długich, jesienno-zimowych wieczorów. Jednak, kiedy przeczytałam o tych kolorowankach, poczułam, że to jest coś, co może je odczarować w oczach współczesnego dziecka. Trzeba nie lada pomysłu, by w dzisiejszych czasach trafić w zainteresowania dzieci i zdobyć akceptacje rodziców. Maluch oczekuje czegoś ekstra, rodzic we wszystkim doszukuje się elementów edukacyjnych, tak przecież ważnych dla rozwoju dziecka. Wydawnictwo Piętka, które dotychczas kojarzyłam głównie z mapami i atlasami, zaskoczyło mnie produktem niezwykłym. Kolorowanki i karty edukacyjne 3D to świetny pomysł na drobny Mikołajkowy upominek, jak również dodatek do prezentu urodzinowego. Są niedrogie – 10 kart ze zwierzętami to koszt 19,99 zł, kolorowanka tematyczna w cenie 29,90 zł zaś aplikacje są bezpłatne. Tematyka kart i kolorowanek jest różna, od dinozaurów, przez dzikie zwierzęta, po ptaki i zwierzęta morskie. Świetne na prezenty, gdyż można dobrać tematykę do zainteresowań dziecka.

Co jest w nich takiego niezwykłego? Otóż zwierzęta można ożywić za pomocą aplikacji dedykowanych odpowiednio kartom oraz kolorowankom. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie i cieszyć się niesamowitą przygodą. Przyznam, że dłuższą chwilę bawiłam się kartami i kolorowanką próbując różnych funkcji. Kolorowanka i aplikacja do jej obsługi wykorzystuje technologię Rozszerzonej Rzeczywistości. Pokolorowane zwierzęta poruszają się gdy patrzy się na nie w smartfonie lub tablecie PC. Z tą kolorowanką dzieci mogą rozwijać umiejętność kreatywnego myślenia oraz koncentracji, kolorując zwierzęta oraz obserwując jak ożywają, poruszają się i wydają naturalne dźwięki. Natomiast trójwymiarowe karty popup składają się z zestawów po 10 kart. W ofercie dostępnych jest 5 zestawów o tematyce: dinozaury, zwierzęta, zwierzęta morskie, owady i ptaki.

Jak się tym bawić?

To bardzo proste,

  1. Pobierz darmową aplikację z Google Play lub Apple App Store.
  2. Uruchom aplikację i spójrz na produkt przez urządzenie z kamerą.
  3. Zobaczysz trójwymiarowe zwierzęta, które pojawiają się w dowolnym miejscu. Teraz możesz posłuchać jakie wydają naturalne dźwięki oraz je nakarmić.

Kiedy miałam już pobraną aplikację przygotowałam sobie karty i zaczęłam próbować. Ożywiałam po kolei zwierzęta, karmiłam je i słuchałam jakie wydają naturalne odgłosy (zebra mnie zaskoczyła!). Apka ma fajną funkcję wykonywania zdjęć ożywionym zwierzakom, co sprawiło mi mnóstwo frajdy.

karty 3D
Dzięki aplikacji zwierzęta z kart ożywają!

Tak wygląda spojrzenie przez tablet, zaś poniżej zdjęcia z samej aplikacji.

kolorowanki 3d

karty 3D
Własna żyrafa na stole

Kolorowanki mają podobnie, tyle że najpierw należy pokolorować obrazki. Działania były rodzinne, stąd tak ładnie wyszło ;). Należy pamiętać by nie wychodzić za obrys ramki, dlatego warto pomóc dziecku.

Kolorowanka 3D
Najpierw kolorujemy obrazek…

Kiedy mamy już pokolorowany obrazek uruchamiamy aplikację dedykowaną kolorowance. Należy najpierw zarejestrować unikalny klucz, który jest dostępny na pierwszej stronie kolorowanki. Dalej możemy już spokojnie działać.

kolorowanka
Następnie włączamy aplikację

Skanujemy nas obrazek, zauważyłam, że musi być dobre światło by skaner załapał. Nie wiem czy to kwestia sprzętu, czy tak musi być.

magiczna kolorowanka
Skanujemy obrazek

No i pojawia się nasz zwierzak 🙂 przy okazji są głośne ryki. Wskakuje na drzewo i przemieszcza się. Dzieci oglądają to z fascynacją, raz po raz sprawdzając pod tabletem czy aby na pewno go tam nie ma.

świąteczne inspiracje
I pojawia nam się zwierzę

Również w tej aplikacji mamy możliwość wykonania zdjęcia i podzielenia się nim z przyjaciółmi.

magiczna kolorowanka
Możemy również zrobić zdjęcie

Dodatkowo na odwrocie każdej karty znajdziecie podstawowe informacje na temat prezentowanego zwierzaka. Dowiecie się tam min. co je, ile waży i jaka jest długość jego życia. Ciekawostki te będą dla dzieci dodatkowo atrakcyjne podczas zabawy i ożywiania zwierząt. Mam nadzieję, że taka propozycja na prezenty Mikołajkowe przypadnie Wam do gustu :).

Jako, że zbliżają się Mikołajki mam dla Waszych dzieciaków dwa zestawy – wybrana kolorowanka + karty, które możecie wygrać w konkursie! Zadanie jest bardzo proste, napiszcie jakie tradycje mikołajkowe są żywe w Waszym domu. Na odpowiedzi czekamy do 27 listopada, ogłoszenie wyników 6 grudnia!! 🙂

Plakat konkursowy

Regulamin konkursu:

Czas trwania konkursu 13.11.2017 do 27.11.2017

1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga www.rodzicielnik.pl

2. Miło nam będzie jak polubisz nasze profile na fb.

3. Nagrodą w konkursie są dwa wybrane zestawy w skład których wchodzą: Magiczna kolorowanka 3D oraz Karty 3D.

4. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Piętka

5. Wyniki zostaną ogłoszone do 06.12.2017

6. Wyboru zwycięzcy dokona właścicielka bloga.

7. Zwycięzca zgadza się, aby Organizator przekazał jego dane adresowe sponsorowi nagrody, w celu dostarczenia wygranej.

8. Będzie mi miło, jeśli: udostępnisz plakat konkursowy na Facebooku (klik), oraz zaprosisz do zabawy kilku znajomych.

9. Konkurs organizowany jest na terenie Polski.

10. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien podać dane do wysyłki. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem.

11. Nie można przekazywać nagród na rzecz innych osób oraz wymieniać nagrody rzeczowej na jej wartość pieniężną u Organizatora.

12. Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest promocja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji promowania konkursu na łamach serwisu.

13. Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników konkursu nie przekaże swoich danych do wysyłki nagrody Organizatorowi konkursu, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.

14. Nie wolno kopiować treści innych zgłoszeń.

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Beata Chojnacka says:

    U nas w domu w wieczór przedmikołajkowy wszyscy czyścimy buty. Potem ustawiamy je przy drzwiach balkonowych razem z mlekiem i ciasteczkami 🙂

  2. Magda says:

    Moja ulubiona tradycja- dzieci samodzielnie czyszczą swoje buty i ustawiają je w progu domu, po to, aby Mikołaj włożył do nich prezenty. No bo przecież Mikołaj w brudne buty nie włoży! Haha! 😀

  3. Fajna sprawa, ale z doświadcznenia wiem, że u nas takie rzeczy później leżą w domu i są przekładane z miejsca na miejsce, bo syn zaraz traci zainteresowanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *