Biblioteczka malucha Książki

Mity greckie i Atlas Przygód Zwierząt Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Przekazanie dziecku wiedzy w sposób przystępny i zrozumiały to dla nas nie lada wyzwanie. Poza tym musimy jeszcze zaciekawić malucha, tak by nauka nie poszła w las. Z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo Nasza Księgarnia!

Mity greckie dla dzieci w obrazkach Nikola Kucharska

To duża, tekturowa książka obrazkowa wraz z krótkimi tekstami w dymkach. W ten ciekawy sposób zobrazowano najważniejsze mity greckie. Z jej kart dziecko dowie się jak wyglądał początek świata, kto mieszkał na Olimpie, a kto trafił do Hadesu. Dlaczego Zeus ukarał Prometeusza i skąd wzięły się pory roku. Dlaczego ludzie doznają nieszczęść i smutków, jakie prace miał wykonać Herakles i kim byli Dedal i Ikar. Wyszukiwanka, na której dużo się dzieje. Historie przedstawione są w sposób ciekawy i zabawny.  Ta niezwykła książka nie tylko stanowi wprowadzenie w świat mitów greckich, lecz także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnego mądrego spędzania czasu.

forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Nikola Kucharska

rok wydania: 2017
liczba stron: 16
format: 231 x 310 mm
przedział wiekowy: 0-6

Atlas Przygód Zwierząt Ciekawostki ze świata przyrody, wielkie migracje i inne niezwykłe zachowania zwierząt.
To nie tylko przekazana w przystępny i lekki sposób wiedza na temat zwierząt, ale również przy okazji nauka geografii. Dziecko przyswaja nowe nazwy, z ciekawością słucha interesujących, co ważne krótkich historyjek, przygląda się mapom. To tu dowiecie się co robią zwierzęta by przetrwać kolejne pory roku i jak wychowują dzieci Orangutany na Borneo. To 30 scen z życia zwierząt, setki szczegółów i mnóstwo wiadomości. Nie lada gratka dla małych odkrywców i fascynatów przyrody. Bawi, ciekawi i uczy.
forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Lucy Letherland
tłumacz: Maria Pstrągowska

rok wydania: 2017
liczba stron: 88
format: 272 x 370 mm
przedział wiekowy: 6-10

Przypominam o rabacie w księgarni internetowej Livro.pl, klikając na poniższy baner przejdziecie na stronę, a po dokonaniu zakupów warto wpisać kod rabatowy widoczny poniżej 🙂

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Jesteś niezłym natchnieniem, czytam twój drugi wpis i już wiem że atlas zwierząt powędruje pod choinkę do mojej córki Marysi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *