DZIECKO LifeStyle MAMA

Podsumowanie roku 2018 czyli krótki przegląd najważniejszych wpisów minionego roku.

Grudzień jest takim miesiącem, w którym wszędzie pojawiają się różnego rodzaju podsumowania minionego roku. Sprawdźmy więc wspólnie, co ciekawego i ważnego działo się w tym roku zarówno na stronie rodzicielnik.pl, jak i było naszym udziałem. Zapraszam do podsumowania działań w mijającym 2018 roku. Blogowo był to naprawdę dobry rok, za co serdecznie Wam dziękuję!

Podsumowanie roku 2018 czyli krótki przegląd najważniejszych wpisów minionego roku.

Podsumowanie roku, które dla Was poniżej przygotowałam zawiera zarówno informacje o ciekawych wydarzeniach, jakie były naszym udziałem, jak również linki do artykułów z mijającego roku, które są warte przypomnienia. Zachęcam Was do przejrzenia całości strony korzystając z możliwości wertowania stron, tam w archiwum znajdziecie wiele wartościowych treści, które warto sobie odświeżyć.

Grudzień

Za nami pierwsze święta Bożego Narodzenia bez mojego taty, który po długiej chorobie odszedł w kwietniu tego roku. I mimo, że ta strona nie ma charakteru bloga osobistego, to chciałabym by to wspomnienie się tu znalazło, bo mimo wszystko to świetny rodzaj „pamiętnika”. Moje rodzinne miasto, do którego zaglądam dwa razy w roku wciąż się zmienia. Lata lecą i odczuwam to mocno kiedy wracam do miejsc, w których teoretycznie czas się dla mnie zatrzymał. Tak było i tym razem, chociaż uczucie zaburzenia naturalnego porządku powodowało wkradającą się melancholię, a najczęściej odwiedzanym miejscem był cmentarz. Nie sposób jednak było nie zauważyć pięknych dekoracji świątecznych, na jakie w tym roku postawiły władze miasta.

Zanim jednak nadeszły święta miałam okazję uczestniczyć z córkami w koncercie zorganizowanym przez Port Lotniczy Poznań-Ławica, związanym z instalacją żłóbka „W drodze”. To już 12 raz, kiedy podróżni oczekujący na wylot i powracający do Poznania mogą podziwiać piękne, drewniane figury wykonane przez rzeźbiarza Jerzego Kopeć. Tegorocznemu otwarciu towarzyszył niesamowicie klimatyczny i zorganizowany na wysokim poziomie koncert Krzysztofa Antkowiaka oraz Sound & Grace. Dzięki młodszej córce, która przespała całość mogliście doświadczyć tego klimatu poprzez transmisję live na naszym Fanpage na Facebooku. Szkoda tylko, że trochę zawiodła promocja tego wydarzenia, bo mogło na nie przybyć o wiele więcej zainteresowanych osób. Może w przyszłym roku będzie to nieco bardziej nagłośnione i dużo wcześniej, bo naprawdę warto.

Wózek Nuna Pepp Luxx wszędzie nam towarzyszy

Krzysztof Antkowiak
Zespół Sound & Grace

Grudzień to również pierwsza duża kampania ze sklepem edukatorek, którą mogliście śledzić już od grudnia. Pięć filmów prezentujących przekrój zabawek dla różnych kategorii wiekowych. Zestawione w jednym wpisie wraz z konkursem odbiły się dużym echem i zyskały zainteresowanie wielu z Was.

Listopad

Jesienny miesiąc upłynął nam pod znakiem warsztatów kreatywnych. Zaangażowanie dzieci w zabawy sensoryczne było świetnym pomysłem i sprawdziło się również podczas urodzin młodszej córki. To był miesiąc intensywnych działań, mieliście okazję poznać pracę profesjonalnej brafitterki i poczytać o tym, czym grozi niewłaściwe dobranie bielizny osobistej. Niezwykle ważny był również pierwszy tematyczny live, na którym razem z właścicielem sklepu Osiem Gwiazdek w Poznaniu – Tomkiem Skrzypczakiem, rozmawialiśmy o dobrych nawykach podczas przewożenia dzieci.

urodzinowe inspiracje
Urodziny Beatki z Get Dirty

brafitterka

Październik

To przede wszystkim inspiracje urodzinowe czyli pomysł na urodziny warsztatowe, które u pięciolatki okazały się hitem. Zdjęcia robione aparatem instax ozdabiane metodą scrabookingową do dziś są dla nas pamiątką tego wydarzenia. W tym miesiącu rozpoczęliśmy testy niezwykłego wózka Nuna Pepp Luxx ze sklepu Akpol Baby, który cały czas dzielnie nam towarzyszy. To również pierwsze podejścia do zajęć dodatkowych starszej córki, która wybrała jazdę konną oraz balet.

urodziny dla 5cio latki

Kawalkada

wózek spacerowy nuna

Wrzesień

Moje najciekawsze wspomnienie z września to kręcenie przepisu na lemoniadę różaną w Restauracji Family Cafe. Było to nowe i bardzo ciekawe doświadczenie, które zapoczątkowało kolejne fajne filmy i spotkania live z czytelnikami na Facebooku. Prowadziliśmy również wtedy dyskusję na temat tableta w rękach dziecka. Po wpisy z tego okresu możecie sięgnąć tu KLIK.

lemoniada różana przepis

Sierpień

Sierpień był niezwykle intensywny. Mimo obietnicy wakacji i odpoczynku nie udało się jej dotrzymać i miesiąc bogato owocował w treści, które niestrudzenie dla Was publikowałam. Testowaliśmy zegarek z GPSem, poznaliśmy warsztaty i firmę Get Dirty, dużo podróżowaliśmy rowerem, uruchomiłyśmy nasz kanał na Youtube gdzie pojawiały się filmiki o różnej tematyce. Powstawały też artykuły o miejscach przyjaznych rodzinom z dziećmi w Poznaniu, dzięki którym sama odkryłam wiele fajnych miejscówek i poznałam niezwykłych ludzi.

zegarek z GPS

warsztaty dla dzieci

rower z dzieckiem

Lipiec

Lipiec? Remont i aranżacja pokoi dziewczynek. To myśl przewodnia tego letniego miesiąca. Działaliśmy pełną parą i wraz z pomocą kilku firm stworzyliśmy naszym dziewczynkom ładne i przytulne pokoje. Testowaliśmy również monitoring domowy z kamerką YI Home, która dzielnie służy nam do dziś.

kamera domowa

Maj i Czerwiec

Majowy wyjazd i krótkie wakacje w rodzinnych stronach, gdzie mogłyśmy odpocząć i zregenerować się po ciężkich dla nas miesiącach. To czas, który na stronie zaowocował tekstami na tematy psychologiczne, gdzie szczególnej uwadze polecam recenzję opowiadań terapeutycznych KLIK . Jeśli natomiast lubicie klocki Lego i ciekawi Was ich historia odsyłam do tekstu o rozwijaniu kreatywności u dziecka TU.

opowiadania terapeutyczne

Kwiecień

W kwietniu warty przypomnienia jest artykuł o nebulizatorze marki Lionelo, który służy nam dobrze od kilku miesięcy KLIK zaś rodzicom poszukującym dobrego materaca do łóżeczka polecam przeczytanie wpisu o naszej propozycji od marki Rucken. Tego miesiąca pojawiło się niewiele artykułów ze względu na trudną sytuację osobistą, która dotknęła naszą rodzinę.

inhalator

materac do łóżeczka

Styczeń – Marzec

Był to dość trudny okres w moim życiu. Ciągłe choroby dziewczynek, opieka nad przegrywającym z rakiem tatą, który był moim przyjacielem. Starałam się jednak, mimo przeciwności losu, dobrze zacząć ten rok więc znajdziecie na stronie wiele recenzji nowości wydawniczych w zakresie literatury oraz gier dla dzieci z zaprzyjaźnionych z nami wydawnictw. Warty przypomnienia jest artykuł o corocznej akcji krzewiącej higienę jamy ustnej u dzieci KLIK oraz 10 sposobów na poprawę odporności KLIK

gry dla dzieci

książki dla dzieci

Przeglądając strona po stronie stwierdzam, że rodzicielnik.pl to naprawdę skarbnica wiedzy, pomysłów, podpowiedzi i opinii. Warto też korzystać z lupki po prawej stronie i wyszukiwać interesujące nas tematy. Dziękuję, że byliście tu przez ten rok i zapraszam w kolejnym do śledzenia tego, co będzie się tu działo!

Możesz również polubić…

9 komentarzy

 1. Bozena says:

  Niech następny rok będzie tak dobry…a nawet lepszy również prywatnie ❤️

  1. Dziękuję 🙂 niech się spełni!!

 2. Agata says:

  Systematycznie zabrałaś się za podsumowanie roku, który był u Ciebie intensywny i współprac też miałaś sporo. Życzę wielu sukcesów w 2019 roku 🙂

  1. Dziękuję, oby się spełniło 🙂

 3. Piękne podsumowanie i tyle zrobiłaś. Wow! widać, że to był dobry i pracowity rok. Wszystkiego najlepszego na następny i życzę ci realizacji twoich planów i postanowień 🙂

  1. To prawda, to był dobry rok. Dziękuję – oby się spełniło 🙂

 4. W czasie poszukiwania w internecie pożądanych informacji znalazłam ten artykuł. Byłem bardziej niż zadowolony że trafiłem na to miejsce w sieci. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Muszę dać lajka za twoje działania . Wielkie gratulacje! Ja koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie tu zaglądał aby poczytać nowe posty

 5. życzę pomyślności w Nowym Roku :*

 6. W trakcie poszukiwania w internecie potrzebnych informacji znalazłam ten artykuł. Jestem bardzo szczęśliwy że znalazłem tę stronę w sieci. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Chyba powinienem wyrazić uznanie za twoją pracę . Wielkie gratulacje! Ja zdecydowanie będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał zeby przejrzeć nowe rzeczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *