Gry planszowe - recenzje

Rodzinnie z EGMONT. Zorganizuj swoim dzieciom zabawę na Święta!

collage

Tym razem chciałabym wam zaproponować coś dla młodszych dzieci, myślę nawet że już dwulatki będą się świetnie bawić i zasady gry nie będą dla nich specjalnie skomplikowane :). Jeśli więc myślicie jeszcze nad prezenami na Święta dla młodszych pociech nie zwlekajcie (KLIK) świetna zabawa wspólnie z dzieciakami gwarantowana :).

ks2

„Kot Stefan” to pierwsza z moich dzisiejszych dwóch propozycji. Dopracowana w każdym calu gra dla najmłodszych, gdzie jeden z graczy zmienia się w tytułowego Kota Stefana, bierze drewniany kubeczek i próbuje łapać myszy znajdujące się na plasterku sera, pozostali gracze układają swoje myszy na serze i trzymają je za ogonki.. Gdy na kostce wypadnie symbol kota, gracz z kubeczkiem stara się złapać jak najwięcej myszy. Gracze, którzy się zagapili i nie uciekli w porę, tracą punkty i przekazują Stefanowi jedną kartę (każdy gracz posiada 4 karty). „Kto pierwszy pozbędzie się kart przegrywa, jeśli gracz który jest Kotem Stefanem nie złapie żadnej myszy przekazuje kubeczek następnej osobie, a sam staje się myszą.

ks1

Kot Stefan” to świetna gra, którą pokochają wasze dzieci. Ma bardzo proste zasady, a każda rozgrywka dostarcza mnóstwo śmiechu i naprawdę dobrej, rodzinnej zabawy.

ks

Kolejna propozycja wspólnej, wesołej zabawy to gra „Ratuj Króliczki”  Tu również autor się postarał, drewniane figurki słodkich króliczków wprawiły w zachwyt naszego małego gracza podobnie jak kot Stefan.

rk

Jest wspaniały letni dzień. 20 małych, uroczych króliczków bawi się w swojej norce.  Nagle zaczyna padać deszcz i norka wypełnia się wodą. Króliki bardzo nie chcą zamoczyć futerka, zadaniem gracza jest, rzucając kolorową kostką, uratować jak najwięcej króliczków. Ratuj Króliczki to gra-zabawka, która uczy rozpoznawania kolorów oraz liczenia. Bardzo duże drewniane elementy i proste zasady sprawiają, że gra świetnie nadaje się dla najmłodszych dzieci, ale radości wiele sprawi również starszym i dorosłym. To świetna propozycja na wspólne, rodzinne spędzenie czasu np. przy choince, na porozumienie międzypokoleniowe na lini dziadkowie – dzieci.

rk3

Każda z powyższych gier to solidne wykonanie, dopracowane elementy, ładne opakowanie dlatego będzie świetną propozycją na prezent świąteczy czy urodzinowy dla malucha. Takie gry to również pomoc w zajęciu starszego dziecka podczas np. karmienia młodszego kiedy też można bawić się wspólnie ze starszakiem. My bawiliśmy się świetnie więc z czystym sercem polecamy!

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. mamy obie gry od Egmont. U nas króliczki to prawdziwy hit !!!

  2. Fajne te myszki. Ta większa Myszka też słodka

  3. My już prezenty mamy pokupowane, ale niedługo drugie urodzinki Synka i podejrzewam, że wtedy Twoje posty będą moim zbawieniem 🙂

  4. Świetne az kusza kup mnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *