Mój głos w sprawie

Ślubne inspiracje. W nową drogę życia z naręczem dobrych uczynków!

Z naszego ślubu pozostały piękne wspomnienia uwiecznione na zdjęciach. Skromny, ale dopracowany w każdym szczególe stał się jednym z najpiękniejszych dni mojego życia. Teraz wiem, że mógłby być jeszcze piękniejszy. Dostrzec drugiego człowieka to z jednej strony nic trudnego, z drugiej jednak to mało popularne w dzisiejszych czasach. W pogoni za własnym szczęściem, często nie dostrzegamy nieszczęścia innych. Szczególnie tych najmniejszych.

Ja już czasu nie cofnę, ale jeśli TY planujesz ślub, możesz tę ważną uroczystość uczynić piękniejszą. Już od lat panuje moda na zamienniki kwiatów. A to na kupony totolotka, wino czy książki (jak to miało miejsce w naszym przypadku). Warto jednak pomyśleć w ten wyjątkowy dzień o tych najmłodszych, podopiecznych Domów Dziecka czy Wiosek Dziecięcych. To właśnie WY możecie pomóc osieroconym dzieciom z SOS Wiosek DziecięcychPoproście swoich gości, aby zamiast kwiatów na ślub przekazali datki lub podarki dla dzieci. To będzie prezent o wiele cenniejszy niż bukiet najpiękniejszych kwiatów, wino czy dobra książka. Bo szczęście się mnoży, kiedy się je dzieli.

Na stronie SOS Wioski Dziecięce znajdziecie wszelkie informacje dotyczące akcji oraz pomoc wolontariusza w przygotowaniu wartościowej pomocy. Myślę, że Wasi goście nie będą zaskoczeni, a wręcz przeciwnie, może swoją postawą zainspirujecie innych do tej formy pomocy. Bo często jest tak, że ktoś chciałby pomóc, ale nie ma pomysłu. Do każdej akcji pomocy potrzebna jest iskra, ktoś kto pociągnie za sobą kolejne osoby, da przykład i wtedy pójdzie fala dobra.

Dobroć jest w nas. Wierzę w ludzi, w to że są dobrzy, empatyczni i otwarci na drugiego człowieka. Czasem tylko sami muszą to odkryć, znaleźć sens i radość w dawaniu. Wiem też, że całemu światu nikt z nas nie pomoże. Wystarczy jednak, że ja czy Ty pomożemy jednej osobie. Niech każdy z nas pomoże jednemu człowiekowi, wtedy świat naprawdę stanie się piękniejszy. Uśmiech dziecka jest więcej wart niż najdroższe prezenty, bo o prezentach z czasem zapomnimy, zaś uśmiech ten zostanie z nami do końca życia.

Tyle szczęścia, które mamy, razem już nie ogarniamy.
Kwiatów więc nie przyjmujemy, Wioskom Dziecięcym pomóc chcemy.
Dobry uczynek zrobicie, jeśli też się dołączycie,
A pieniądze powędrują, gdzie ich dzieci potrzebują.

***

Goście nasi przeuroczy, 
Niech się cieszą dzieci oczy! 
Zamiast kwiatów co w mig zwiędną, 
Przybory szkolne dzieciom służyć będą.

 

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Monika says:

    Jestem jak najbardziej za. Pomysł zacny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *