DZIECKO Zdrowie dziecka

Sprzęty niezbędne w domach najmłodszych alergików

Alergia dotyka coraz większą część społeczeństwa. Z jej powodu cierpią przede wszystkim dzieci, nierzadko również niemowlęta. Jakie sprzęty są niezbędne, gdy najmłodsi członkowie rodziny chorują na alergię?

sprzęty

Alergia na kurz i roztocza

Rodzice małych dzieci najwięcej problemów mają, gdy ich pociechy cierpią na alergię spowodowaną obecnością kurzu i roztoczy. Oba alergeny znajdują się w powietrzu w każdym mieszkaniu i domu, dlatego ich zanieczyszczeń (na przykład dywanów i firanek). Jeśli przebieg alergii jest gwałtowny, a dziecko cierpi na duszności, konieczne może być stosowanie sterydów, ograniczających nieprawidłowe reakcje organizmu. Aby zmniejszyć ryzyko nasilenia się alergii na kurz i roztocza, rodzice mogą stosować w domach oczyszczacze powietrza. Urządzenia takie jak https://www.philips.pl/c-m-ho/oczyszczacz-i-nawilzacz-powietrza/oczyszczacz-alergia usuwają z powietrza szkodliwy kurz i inne zanieczyszczenia. Dziecko oddycha czystym powietrzem, dzięki czemu reakcje alergiczne są rzadsze, a maluch czuje się lepiej. W okresie zimowym dodatkowo wskazane jest używanie nawilżaczy powietrza. Nawilżacze powodują, że powietrze w domu ma prawidłową wilgotność i oddychanie nim jest łatwiejsze i zdrowsze. Mały alergik rzadziej cierpi z powodu nocnego kaszlu, a objawy uczulenia są mniej dokuczliwe.

Chorowity maluszek

Mali alergicy często są podatniejsi na różnego rodzaju choroby niż ich rówieśnicy. Układ odpornościowy skupiony na walce z alergenami słabiej radzi sobie ze zwalczaniem wirusów i bakterii. Aby uniknąć chorób u niemowląt cierpiących na alergię, warto dbać o usuwanie z otoczenia chorobotwórczych drobnoustrojów. Szczególnie ważne jest zwalczanie bakterii, które rozwijają się w resztkach pokarmu podawanego niemowlętom z butelki. Przed każdym użyciem powinno się zadbać o dokładne wysterylizowanie butelki – by mieć pewność, że czynność ta przebiegła prawidłowo, warto sięgnąć po podgrzewacz do butelek. Wysoka temperatura zabije wszystkie bakterie, które mogą wywołać poważne biegunki i wymioty, grożące odwodnieniem dziecka. Dodatkowo sterylizator przyda się w usuwaniu zarazków ze smoczków uspokajaczy, laktatora, a także z innych akcesoriów, które są używane przez rodziców i dzieci.

Możesz również polubić…

5 komentarzy

  1. Nikolaa says:

    Mam w domu małego alergika, dlatego też postanowiliśmy z mężem, że kupimy odkurzacz samojezdny. Mamy dokładnie ten model od Mamibot.tech https://mamibot.tech/pl/roboty-do-podlog/43-709-prevac650-5906660427629.html#/28-gwarancjavip-nie/109-kolor-blue i to jest świetne rozwiązanie. Robot chodzi u nas codziennie i widać naprawdę dużą poprawę. Uważam, że każdy kto ma dziecko w domu z alergią na kurz powinien kupić robota 😉

  2. ja właśnie myślę nad zakupem oczyszczacza powietrza,,…

  3. U nas nie ma potrzeby zakupu takich sprzętów, ale przy alergii mogą okazać się pomocne, trzeba tylko poświęcić czas i wybrać odpowiedni model. 🙂

  4. Paolina paolina says:

    Nie mam w domu alergika, ale myśle ze taki nawilżacz nie zaszkodzi i przy zdrowych dzieciach.

    1. Zgadza się, mamy zarówno nawilżacz jak i oczyszczacz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *