Biblioteczka malucha DZIECKO

Szkolnik Superdziewczyny i inne ciekawe propozycje od Wydawnictwa Wilga

Na Szkolnik Superdziewczyny nasze córki są jeszcze za małe, jednak ciekawa byłam tej pozycji patrząc przyszłościowo. Tak naprawdę nie mogę prowadzić tej strony jedynie pod wiek dzieci jakie sama posiadam, muszę być bardziej elastyczna. Dlatego mam dziś dla Was kilka propozycji od Wydawnictwa Wilga dla dzieci nieco starszych.

Szkolnik superdziewczyny

Szkolnik Superdziewczyny

Kiedy go otworzyłam, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniosłam się w czasie do lat, kiedy byłam nastolatką i chodziłam do podstawówki. To świetny planer, który pomoże zorganizować czas: zaplanować naukę, prace domowe czy ważne wydarzenia. Pomoże określić cele, pokaże sposoby na superorganizację, dzięki której jego właścicielka znajdzie więcej czasu na zabawę, realizację marzeń i kreatywny odpoczynek. Znajdziecie w nim sylwetki superdziewczyn takich jak np. Martyna Wojciechowska, miejsce do opisania swoich sukcesów, słoik szczęścia czy marudnik. To kreatywna forma połączeniu planera z elementami pamiętnika. Miejsce na plany i notatki, planer przerwy świątecznej, plany Sylwestrowe czy noworoczne postanowienie.

Fajnie wydany przypadnie do gustu młodym dziewczynkom, będzie świetnym prezentem na początek roku szkolnego. Polecam 🙂

Dziewczyny Kodują Przyjaciółki rządzą Stacia Deutsch

To druga część przygód Sophie i jej koleżanek z klubu kodowania. Dziewczyny uwielbiają się ze sobą spotykać, omawiają wtedy nowe projekty, jedzą pyszne ciastka i plotkują. Przed nimi nowe wyzwanie – hakaton czyli maraton kodowania, podczas którego będą miały za zadanie zaprogramować działanie robota. Dobra współpraca i umiejętność radzenia sobie z nagłymi problemami to sprawy kluczowe, czy dziewczyny dadzą sobie radę z nadchodzącymi trudnościami? To będzie dla nich niewątpliwie test. Pomysłodawczyni serii: Reshma Saujani, amerykańska prawnik i polityk, założycielka organizacji Girls Who Code mówi, że chciałaby, aby następną generacją Marka Zuckerberga i Jacka Dorseysa były kobiety. Dotąd jej fundacja zmotywowała do kodowania ponad 40 000 dziewczyn w Ameryce, a jej celem jest zainspirowanie każdej kolejnej czytelniczki. Jeśli więc wasze córki wykazują zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i mają umysł analityczny kto wie, może przygody Sophie zmotywują ją do działania.

„Kłopoty w szkole” Chris Higgins

Bella zaczyna naukę w nowej szkole, co jak wiadomo zbyt łatwe nie jest. Jednak cieszy się, ponieważ razem z nią w klasie jest jej nowa przyjaciółka Magda. Chociaż nie do końca jestem pewna czy ta radość nie jest przedwczesna. Magda ma bowiem niesamowitą wręcz skłonność do różnorakich wpadek i szeroko pojętego pecha przy jednoczesnym częściu własnym. Innymi słowy za wpadki Magdy zwyle płaci nie kto inny jak Bella. Belli zależy by pierwszy dzień szkoły wypadł idealnie, jednak okazuje się, że u boku przyjaciółki sprawy delikatnie mówiąc dosyć się komplikują. Jak Bella poradzi sobie w nowym miejscu i czy koniec końców to szczęście czy jednak pech mieć taką przyjaciółkę, z którą codzienność jest niezwykle barwna.

Bardzo ciekawa książka, duże litery, proste zdania – idealna dla dzieciaków szlifujących naukę czytania. Dodatkowo perypetie dziewczynek wciągają więc czyta się jednym tchem.

„Franciszek Papież tysiąca uśmiechów” Jolanta Reish-Klose

Świat go pokochał za proste gesty, za to że jeździ tramwajem, za empatię i za uśmiech. Książka ta jest podróżą po życiu Ojca Świętego od chwili jego narodzin w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dziś. Książka niezwykle ciekawa, przeplatana złotymi myślami Papieża Franciszka, wciągająca od pierwszego do ostatniego zdania. Daje obraz niezwykłego człowieka, którego sercu bliski jest zwykły człowiek. Każdy może do niego napisać list, adres nie jest tajemnicą i jest podany na kartach tej książki. Piszą dorośli, piszą dzieci. Czy czyta każdy? Pewnie nie, na jego biurko trafiają te najbardziej poruszające, jednak myślę, że żaden nie pozostaje bez odpowiedzi. Mój nie został, pisałam do Papieża Franciszka tuż przed chrzcinami starszej córki. Odpisał, błogosławił ją i wspominał w modlitwie w dniu jej chrztu. Zachowałam ten list, otrzyma go wraz z innymi zbieranymi przeze mnie pamiątkami.

Do wspólnego czytania zachęcam 🙂 jesienne długie wieczory sprzyjają tej aktywności. A już niebawem kolejne nowości wydawnicze w naszej biblioteczce.

Możesz również polubić…

17 komentarzy

 1. mamy o Franciszku i jestem nią osobiście zachwycona !! rewelacyjna

  1. To prawda, wyjątkowa 🙂

 2. Świetne propozycje nie tylko dla dziewczynek 🙂 Mojej by się przydał ten Szkolnik!

  1. Szkolnik jest idealny dla dziewczynek w podstawówce 🙂

 3. Bardzo fajny ten szkolnik. Kupię córce.

  1. Koniecznie, jest naprawdę fajny!

 4. Szkolnik Superdziewczyny naprawdę jest bardzo fajny.

  1. To prawda, sama bym taki mogła mieć 😉

   1. I ja 😀 Fajna inspiracja na zajęcia warsztatowe dla większych dziewczynek – zrobić podobne cudo samemu 🙂

 5. Marlena H. says:

  Dziewczyny kodują mamy 2 części.Bardzo fajna seria o młodych dziewczynkach-programistkach.Reszty tytułów nie znam. Muszę wejść na stronę wydawnictwa i zobaczyć co jeszcze mają ciekawego.

  1. Koniecznie, Wilga ma ciekawe propozycje 🙂

 6. Ciekawe propozycje. Dla nas tylko ostatnia propozycja- Młody nie chce czytać „dziewczyńskich” książek 😉

 7. Gdy byłam w szkole, też miałam taki „dziewczyński” kalendarz 🙂 Lubiłam go sobie wypełniać swoimi zapiskami 🙂

 8. Pamiętam, że lata temu sama korzystałam z takich planerów dla dziewczynek 🙂

 9. Mamy szkolnik superdziewczyny i Karina jest mega zadowolona

 10. sama chętnie bym pobazgrała w takim notatniku!

  1. Mam podobne przemyślenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *