Poduszka MIMOS zniekształcenia główki rodzicielnik.pl
Zdrowie dziecka

Testujemy – Poduszka MIMOS zapobiega i leczy zniekształcenia główki.

Poduszka MIMOS zniekształcenia główki rodzicielnik.plWykonana w najnowszej technologii 3D oddychająca poduszka Mimos – to produkt medyczny, który został stworzony z myślą o zapobieganiu płaskiej główce niemowląt. Jeśli płaski punkt na główce już się pojawi, niweluje i zapobiega pogłębianiu się dalszych zniekształceń. Główka ma szansę naturalnego wyrównania i zaokrąglenia jeśli użyta zostanie przed ukończeniem 6 miesiąca życia dziecka.

Maluszek od pierwszych dni życia spędza większość czasu na plecach – śpi, leży na macie lub w wózku. Główka jest nieustannie narażona na kontakt z twardym podłożem, co powoduje ogromny nacisk na miękkie kości czaszki dziecka. Poduszka Mimos dopasowuje się do każdego kształtu głowy i zapobiega powstawaniu spłaszczeń główki bez konieczności zmiany pozycji dziecka. Nie ma też konieczności kontrolowania pozycji dziecka, co jest szczególnie istotne przy występującym i leczonym problemie asymetrii. Główka rośnie naturalnie, musi być umieszczona w odpowiednim wgłębieniu poduszki. Bohater naszych testów ma niecałe 3 miesiące, poduszkę otrzymał miesiąc temu, kiedy już zaczęło występować na jego główce znaczne spłaszczenie spowodowane  upodobaniem małego smyka jednej pozycji. Podusia jest specjalnie wyprofilowana – posiada odpowiednie wgłębienie, aby wspomagać główkę dziecka i niwelować nacisk na podłoże. Co istotne nie ogranicza ruchów malucha, który może swobodnie ruszać i przekręcać główkę w obie strony. Nasz mały bohater leżał (szczególnie podczas snu) jednak dość dziwnie wykrzywiony, dlatego przyzwyczajenie się do podusi zajęło mu trochę czasu. Jego Mama jednak nie rezygnowała, małymi krokami, drobnym kombinowaniem sprawiła, że dzisiaj maluch denerwuje się wręcz kiedy nie leży na podusi Mimos. Poduszka MIMOS zniekształcenia główki rodzicielnik.pl

Wygląd główki został uwieczniony w przeddzień otrzymania poduszki i w chwili obecnej, po około miesiącu użytkowania, proces spłaszczania się zastopował i główka powoli wraca do właściwego kształtu.

Specjalnie wyselekcjonowana i innowacyjna poliestrowa struktura gwarantuje bardzo wysoką przepuszczalność powietrza. Poduszka jest oddychająca i bezpieczna dla małego dziecka. Chroni przed uduszeniem.

Materiał jest przewiewny i nie zatrzymuje wilgoci dzięki czemu maluszek nie ma mokrej i spoconej główki.

Z relacji Mamy naszego smyka wiem również, że poduszka jest miękka, elastyczna i wygodna. Dziecko dobrze się na niej czuje. Głównym jej atutem jest to, że można ją wszędzie położyć – w łóżeczku, na leżaczku czy w wózku.

Poduszka MIMOS zniekształcenia główki rodzicielnik.plPoduszka ma poszewkę, dzięki której ona sama się nie brudzi. Niestety dostępne poszewki są wyłącznie w kolorze białym co powoduje szybsze brudzenie się, jednak są wykonane z materiału szybko schnącego. Jednakże warto zaopatrzyć się w dwie poszewki, aby mieć drugą na zmianę.

Co z kręgosłupem? Nasza Fizjoterapeutka Joasia Henzel-Trawińska odpowiada: „Z punktu widzenia fizjoterapeuty nie zalecam poduszek do spania do czasu kiedy dziecko samo z nich nie skorzysta, ale myśląc konkretnie o poduszce Mimos proponuje ją dla dzieci z problemem asymetrii. Poduszka ze względu na swój kształt i fakturę jest  bezpieczna dla kręgosłupa dziecka i pomaga w rozwoju prawidłowego kształtu główki, nie ogranicza też zbyt mocno ruchomości dziecka. Jeżeli istnieją wskazania medyczne do korekcji asymetrii jak najbardziej poduszka jest naszym dodatkowym elementem terapii, przyspiesza powrót główki do prawidłowego kształtu i pomaga utrzymywać dziecku główkę w liniowości.” Poduszka MIMOS zniekształcenia główki rodzicielnik.pl

Poduszka gwarantuje odpowiednie rozłożenie punktów nacisku jaki wywiera główka dziecka na podłoże, co przeciwdziała powstawaniu spłaszczeń. Została zaprojektowana przez inżynierów i lekarzy. Rekomendowana jest przez lekarzy pediatrów, neurochirurgów, fizjoterapeutów i położne na całym świecie, a obecnie dostępna jest również w Polsce (Heget nauka rodzenia Poznań oraz wysyłkowo http://www.lullilai.pl/)

Nasz mały tester nadal dzielnie testuje podusię, przywykł do niej tak mocno, że buntuje się kiedy na niej nie leży, co tylko potwierdza fakt, że podusia zapewnia mu komfort, jest mięciutka, wygodna i lekka. Zajrzymy do niego za miesiąc i zobaczymy jak podusia mu służy.

Agnieszka

Autorka „M jak Mama serwis rodzicielski”

Możesz również polubić…

9 komentarzy

 1. poduszka says:

  A co jeśli juz jest splaszczona główka??? Skoryguje????

  1. Poduszka również leczy spłaszczenia, trzeba tylko samozaparcia i konsekwencji 🙂 nasz mały tester używał jej od 2 m.ż. i udało się ładnie ukształtować główkę :).

 2. gosc says:

  Moj maluch ma 4 miesiace. Czy poduszka pomoze mu czy juz jest za pozno i glowka zostanie splaszczona? jaki jest koszt takiej poduszki?

  1. Koszt to około 200-250 zł, zdaje się, że można jej z powodzeniem zacząć używać do 6mca, ale proszę sprawdzić na stronie producenta.

 3. Rozmiar says:

  Witam , mam pytanie jaki rozmiar kupić dla noworodka ?

  1. Najmniejszy 🙂

 4. Kasia says:

  Używam poduszki tydzień. Po jakim czasie zauważalne są efekty??
  Syn jak kupiłam miał 2,5 m-ca.

 5. Matcin says:

  Witam nasza córeczka ma 5 miesięcy czy jeszcze może skorzystać z poduszki .urodziła się jako wcześniak skrajny z wagą 400 gram teraz ma 3300

  1. Myślę, że tak 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *