trampolina
DZIECKO

Trampolina ogrodowa – ulubiona atrakcja dzieci i rodziców

Ogród to przede wszystkim miejsce relaksu. Doskonałe do spędzania wolnego czasu. Jak zachęcić do tego dzieci i dorosłych? Kupując trampolinę ogrodową! Ma korzystny wpływ na zdrowie i zapewnia zajęcie na długie godziny. Warto jednak wiedzieć, jaką trampolinę do ogrodu wybrać, aby była bezpieczna.

Jeden z pierwszych kroków podejmowanych przez rodziców, którzy chcą zaktywizować swoje dzieci i oderwać je od świata wirtualnego, to zakup trampoliny do ogrodu. Prawda jest jednak taka, że sami też chętnie korzystają z tej ogrodowej atrakcji.

Zalety zabawy i ćwiczeń na trampolinie

Skakanie na trampolinie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, więc warto robić to regularnie. Jak możemy skorzystać na zabawie w powietrzu? Ta niepozorna aktywność może się okazać zbawienna dla naszego organizmu. I to niezależnie od wieku!

Trampolina dla dzieci

Dla dzieci to doskonały sposób na spożytkowanie rozpierającej je energii. Pozbywają się jej nadmiaru podczas skoków, co pozwala im wyciszyć się i ułatwia wieczorne zasypianie. Wzmacniają też swoje mięśnie, uczą koordynacji ciała i poprawiają zdolności motoryczne. Ćwiczenia na trampolinie są też dobrym sposobem na zmniejszenie wad postawy, a także zmniejszenie frustracji i wyeliminowanie negatywnych emocji poprzez aktywność fizyczną.

Trampolina dla dorosłych

Dorośli również mogą skorzystać na tej formie aktywności – godzina skakania na trampolinie pozwala spalić nawet 1000 kalorii. Ćwiczenia ujędrniają pośladki, wzmacniają mięśnie brzucha oraz rzeźbią nogi. Podnoszą wydolność organizmu, wzmacniają odporność, a do tego są naprawdę atrakcyjne. To wysiłek, który mniej męczy, a bardziej bawi, przez co polecany jest tym, których zniechęcają tradycyjne ćwiczenia. Skakanie na trampolinie może też pomóc zrzucić wagę, choć dla najlepszych efektów ćwiczenia muszą iść w parze z dietą.

Duża trampolina ogrodowa z siatką bezpieczeństwa, fot. Ogrodosfera.pl

Jaką trampolinę ogrodową wybrać?

Wybierając trampolinę do swojego ogrodu, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. I nie chodzi tu o samą jej wielkość, bo w ofercie sklepów takich ja ogrodosfera.pl z łatwością da się znaleźć trampolinę odpowiednią nawet to bardzo małych ogródków. Najważniejsze jest… bezpieczeństwo! Nikt nie chce, żeby dzieciom lub komukolwiek innemu stała się krzywda podczas zabawy na trampolinie, a do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt.

Trampolina, w którą warto zainwestować, musi spełniać określone warunki.

  1. Sprawdzony producent – jeśli firma specjalizuje się w produkcji właśnie tego typu sprzętu do rekreacji w ogrodzie, to z dużym prawdopodobieństwem zna się na rzeczy i jej trampoliny mają najwyższą jakość, są dobrze zaprojektowane i bezpieczne.
  2. Cena – nie może być zbyt niska, bo to może świadczyć o słabej jakości materiałach wykorzystanych do produkcji trampoliny.
  3. Budowa stelaża – ważna jest grubość profili, bo zbyt cienkie mogą być podatne na odkształcenia, a nawet złamania, ale też spawy i śruby użyte do połączenia elementów konstrukcji; trampolina musi wytrzymywać naprawdę wiele, więc jakość materiałów i solidność całej konstrukcji jest tu kluczowa.
  4. Dodatkowe zabezpieczenia – da się kupić trampoliny składające się tylko ze stelaża i elastycznego materiału, po którym skaczemy, ale nie są one odpowiednie dla dzieci; lepszym wyborem są trampoliny z siatką zabezpieczającą przed upadkiem, a także piankami amortyzującymi uderzenie np. w ramię stelaża czy sprężyny.
  5. Atest – dobra trampolina ogrodowa będzie też posiadała stosowny atest, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że jest 100% bezpieczna dla naszego zdrowia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *