W ostatnich dniach kinowa sala stała się ulubionym miejscem spotkań redakcyjnych pociech, a wszystko za sprawą długo wyczekiwanej kontynuacji „W głowie się nie mieści”!
Pierwsza część skradła nasze serca kilka lat temu, a my niecierpliwie czekaliśmy na nowe przygody Riley. I powiem Wam szczerze – nie zawiedliśmy się! Film oczarował mnie tak bardzo, że postanowiłam Was namówić do odwiedzenia kin.
Jeśli zatem zastanawiacie się, czy warto obejrzeć „W głowie się nie mieści 2” koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł!
W głowie się nie mieści 2: Riley dorasta, a emocje szaleją!
„W głowie się nie mieści 2” to dzieło studia Pixar, wyprodukowane przez Petera Doctera i Mike’a Jonesa. Reżyserią sequela zajął się Kelsey Mann, a scenariusz napisali Meg LeFauve i Dave Holstein W oryginalnej wersji językowej głosu Riley użyczyła Kensington Tallman.
Akcja filmu rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Riley jest już nastolatką i mierzy się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Do Kwatery Głównej trafiają cztery nowe emocje, a te, które znamy z poprzedniej części, początkowo schodzą na dalszy plan.
Nastoletnia Riley dostaje szansę by z dwiema przyjaciółkami z drużyny hokejowej, wyjechać na obóz sportowy. Wyjazd ma być ich ostatnią wspólną przygodą, ponieważ po wakacjach będą uczennicami dwóch różnych szkół średnich. Riley staje przed ogromnym wyzwaniem emocjonalnym. Zależy jej bardzo na zdobyciu uznania wśród nowych znajomych, chce zostać zauważona przez trenerkę drużyny hokejowej, a także przeżywa rychłe rozstanie z przyjaciółkami. Na domiar złego noc przed wyjazdem na obóz, w jej głowie dochodzi do prawdziwej rewolucji. Zostaje aktywowany przycisk dojrzewanie. To wszystko tworzy prawdziwy rollercoaster emocji!
Ważna lekcja dla dzieci i dorosłych
„W głowie się nie mieści 2” to nie tylko rozrywka, ale również film skłaniający do refleksji. Sequel porusza ważne kwestie związane z akceptacją siebie i swoich uczuć. Śledzimy losy starcia pomiędzy nowymi i starymi emocjami. Jesteśmy świadkami trudnego procesu tworzenia nowej osobowości dziewczynki. Wraz z bohaterami odkrywamy, że wszystkie uczucia są wartościowe i nie należy ich tłumić. Riley doświadcza także na własnej skórze, że dopasowywanie się do otoczenia za wszelką cenę nie jest dobrym rozwiązaniem.
Film w niezwykle przystępny sposób przedstawia skomplikowane zjawiska zachodzące w głowie młodego człowieka. Zmiany nastroju, bunt, odkrywanie siebie na nowo – to tylko niektóre z wyzwań, z którymi musi zmierzyć się Riley.
Choć „W głowie się nie mieści 2” to animowana bajka dla dzieci, przyznam, że podczas seansu był moment, w którym łzy napłynęły mi do oczu, a z kina wyszłam mocno poruszona. Przypomniałam sobie, jak trudnym czasem był okres dojrzewania. Jak bardzo nie byłam wówczas w stanie kontrolować swoich emocji i jak bardzo czułam się nierozumiana przez rodziców. Obejrzenie filmu było świetną okazją do długiej rozmowy z moją jedenastoletnią córką zarówno o uczuciach jej, jak i moich.
Czy warto obejrzeć „W głowie się nie mieści 2”?
„W głowie się nie mieści 2” to pozycja zdecydowanie obowiązkowa dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza tych +10. To mądra i poruszająca historia o dorastaniu, obok której lepiej nie przechodzić obojętnie.
Film bawi, wzrusza i skłania do refleksji. Jestem pewna, że spodoba się zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Gorąco polecam!
W polskiej wersji językowej, bohaterom głosów użyczyli:
- Riley: Agata Kowal
- Radość: Małgorzata Socha
- Obawa: Olga Sarzyńska
- Smutek: Kinga Preis
- Gniew: Szymon Kuśmider
- Odraza: Maja Ostaszewska
- Strach: Cezary Pazura
- Zazdrość: Zuzanna Bernat
- Nuda: Wiktoria Wolańska
- Wstyd: Robert Czerwiński
Grafika w artykule pochodzi z oficjalnej strony www.disney.pl