DZIECKO LifeStyle

Urodziny 6 latka – ratunku szukamy prezentu!

Ostatnimi czasy miał miejsce wysyp urodzinowy wśród zaprzyjaźnionych 6-cio latków i przyszedł moment, który każdy z nas rodziców “lubi” najbardziej, czyli co na prezent? Przejrzałam internety i znalazłam kilka propozycji, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, które mogą stać się ciekawą opcją prezentową. Internet to nie tylko kopalnia pomysłów dotyczących prezentów, ale również świetne narzędzie, by prezent dostarczyć w szybki i łatwy sposób za pośrednictwem kuriera, jeśli nie możemy być na urodzinach osobiście.

Urodzinowe propozycje dla dziewczynek za mniej, niż 50 zł

Dziewczynki w tym wieku są bardzo kreatywne i lubią wspólne działania z rodzicami, dlatego postawiłam na prezenty właśnie takiego typu. Wiele jest na rynku różnego rodzaju zestawów, które mogą zainteresować i cieszyć. Jednym z nich jest zestaw tatuaży z aplikacją od Clementoni. 

Crazy Chic to zestawy, dzięki którym dziewczynki mogą samodzielnie wykonać swój pierwszy make up, manicure, zrobić sobie tatuaż, stworzyć własnoręcznie biżuterię, czy zaprojektować designerskie ubrania. Z aplikacją Crazy Chic tatuaże magicznie ożywają w 3D. Można robić zdjęcia, personalizować je, można nawet dzielić się nimi ze znajomymi na portalach społecznościowych!

Zestaw zawiera specjalne pudełko z mnóstwem narzędzi do nakładania i dekorowania tatuaży: pęsety, gąbka, brokat, ołówek, klej do ciała i pojemnik na wodę.

To naprawdę świetna propozycja, u nas się przyjęła i cały czas jest na topie. Aplikacja fajnie działa, a dziewczyny mają wiele radości z ożywiania swoich tatuaży. Kolejna propozycja to podusia DIY Smykałka do samodzielnego zszycia, ozdobienia i wypełnienia. Tu przyda się niewielka pomoc rodzica, jednak sześciolatki radzą sobie z tym już znakomicie. Smykałka proponuje nam Podusie Milusie to poszewki wykonane z połączenia miękkiego filcu z przodu i wysokiej jakości polaru z tyłu.

Przednia, filcowa część dedykowana jest do ozdobienia elementami, które znajdziemy w opakowaniu. Podusia ma dwojakie zastosowanie: udekorowany przód może być ozdobą każdego pomieszczenia, miękki tył z polaru może służyć do spania. Wszystkie elementy do samodzielnego przygotowania produktu znajdują się w zestawie (elementy filcowe z otworami ułatwiającymi szycie, elementy filcu samoprzylepnego, wypełnienie, elementy dekoracyjne, plastikowa igła, itp.).Wymiary poduszki: 30 x 30 x 3cm. Dodatkowo każdy zestaw zawiera czytelną i szczegółową instrukcję, pokazującą wykonanie zabawki krok po kroku. 

Taki zestaw jest świetną propozycją dla mam i córek, które będą mogły wspólnie spędzić czas na przygotowaniu podusi. Może stać się ona prezentem dla babci lub przyjaciółki. 

urodzinowe propozycje

Urodzinowe propozycje dla chłopców za mniej, niż 50 zł

Teraz coś dla chłopców. Zwykle to wielbiciele piłki nożnej, dlatego możemy poszukać propozycji w tym temacie np. angażującej również rodzica czy rodzeństwo. Piłka w grze to gra planszowa od FoxGames. Podczas tury gracz atakujący wykłada na stół od 1 do 3 kart akcji. Na każdą akcję ataku gracz broniący odpowiada akcją obrony. Jeśli gracz broniący nie zdoła zablokować którejś z akcji gracza atakującego, atak jest skuteczny. Jeśli atak zakończy się powodzeniem:

  • piłka przesunięta zostaje na planszy o jedno pole w kierunku bramki gracza broniącego,
  • w następnej turze dotychczasowy gracz atakujący przeprowadzi kolejny atak.

Jeśli atak zostanie odparty:

  • piłka pozostaje na miejscu,
  • piłkę przejmuje gracz broniący (żeton piłki odwracany jest na stronę z kolorem drużyny tego gracza),
  • w następnej turze dotychczasowy gracz broniący staje się graczem atakującym i wyprowadza atak, starając się przemieścić piłkę w stronę bramki przeciwnika.

Gdy któremuś graczowi uda się dotrzeć z piłką na pole karne przeciwnika, strzela na bramkę. Jeśli graczowi broniącemu nie uda się obronić strzału, gracz atakujący zdobywa gola. 

Poza grami planszowymi możemy również zrobić małemu piłkarzowi przyjemność i w uzgodnieniu z rodzicami, zakupić elementy ubioru lub sprzętu potrzebnego do rozwijania pasji, lub wykupić karnet na zajęcia piłki nożnej w szkółce piłkarskiej. 

A co w sytuacji kiedy…

Zdarza się, przynajmniej u nas tak bywa, że dzieci z rodziny, przyjaciół czy znajomych są daleko i nie możemy w danym terminie pojechać, wtedy konieczne staje się wysłanie prezentu. Tak było w naszym przypadku, gdzie syn przyjaciół obchodził swoje urodziny w czasie, kiedy nie mogliśmy dojechać. By prezent doszedł bezpiecznie i na czas do Wrocławia, skorzystałam z firmy Inpost za pośrednictwem Furgonetka.pl. Nie musiałam nigdzie iść, bo kurier przyjechał po przesyłkę prosto do mojego domu. Okazało się, że inpost wrocław sprawnie dostarczył niespodziankę, a jubilat mógł cieszyć się upominkiem w czasie imprezy.  Furgonetka.pl to serwis, który po bezpłatnej rejestracji umożliwia nadawanie przesyłek kurierskich firmom i osobom prywatnym. W jego ofercie można znaleźć wiele rodzajów usług, od najpopularniejszych kurierów. W ten sposób możemy szybko i tanio zamówić kuriera do domu, czy pracy. Można też skorzystać z punktów nadawania i odbioru paczek, wszystko zależy jak jest nam wygodniej. Tym sposobem nie musiałam się martwić o przesłanie prezentu dla syna naszych przyjaciół.

Mam nadzieję, że wśród wybranych przeze mnie propozycji znajdziecie inspirację, a wręczone czy przesłane prezenty będą cieszyć obdarowanych. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *