Ciąża

Wspólne oczekiwanie na narodziny czyli mój pomysł na Baby Shower :)

b2a8bc96f73a2c75de7994a16281b6bcDo mojego porodu pozostało już tylko nieco ponad 60 dni dlatego pomyślałam, że fajnie byłoby spotkać się za kilka tygodni w przyjaznym gronie i odbić trochę myśli od tematów okołoporodowych. Tym bardziej, że będzie to tuż przed więc wykorzystanie tego czasu maksymalnie towarzysko jest pożądane. Baby shower to przyjęcie dla przyszłej mamy i dziecka, które niedługo przyjdzie na świat. Wyprawia się je zazwyczaj pod koniec ciąży. Zwyczaj organizowania kameralnego spotkania w gronie najbliższych kobiet był znany już w XVIII wieku. U nas ogranizacja tego typu imprez dopiero się rozkręca, jednak jestem zdania że ma przed sobą przyszłość. W naszym kraju wciąż panuje wiele przesądów i zabobonów dotyczących wcześniejszych przygotowań do narodzin dziecka, na szczęście zmienia się to wraz ze zmianą mentalności młodych mam, które nie odkładają już tego na później. Wręcz przeciwnie, cieszą się przygotowaniami już od wczesnych tygodni ciąży. Sama jestem zdania, że to kiedy zacznę przygotowywać wyprawkę nie będzie miało wpływu na to, co los dla nas przygotował, a życie w swoistym strachu przez całą ciążę to zupełnie nie dla mnie.

Przed narodzinami pierwszej córki nie miałam jeszcze takiego grona znajomych, którzy chcieliby celebrować nadchodzące wydarzenie. Teraz to co innego :), fajna ekipa szalonych Mamusiek z gromadą roześmianych kilkulatków i nazwa „Baby Shower” nabiera nowego znaczenia! Tak, postanowiłam że spotkanie odbędzie się wraz z dzieciakami, bo przecież one są jego tematem przewodnim 🙂 więc jeśli wszystko nam szczęśliwie wypali i zdrowie dopisze to będziecde1e683813fab000dab12b1ea7cc314my tu mieć ósemkę szalonych maluchów i grupę pozytywnych Mamusiek rozkręcających imprezę :).

Na nasze Baby Shower mam w planach przygotować przekąski, dekoracje oraz zabawy i wróżby. Nie jest to bowiem „zwyczajne” spotkanie, ale takie na którym tematem przewodnim ma być dziecko i wszysktko co się z nim wiąże. Podkład muzyczny to oczywiście piosenki dla dzieci, na szczęście nie ma z tym problemu bo córka ma całkiem pokaźny zestaw różnych płyt z ulubionymi dziecięcymi przebojami :), dekoracje związane z dziećmi czyli kolorowe balony, różowe serwetki, tematyczny obrus, misie i zabawki to również nie problem, mamy zasoby ;). Podejrzewam, że obie będziemy miały niesamowitą radochę z przygotowań do wspólnej zabawy :), tym bardziej że chcę by córka brała w nich czynny udział bo dzięki temu udzieli jej się ogólne podniecenie oczekiwania na młodszą siostrę :).

7d579cdd0488aaa502338d1c5d2a4f0dPrzekąski to kolejny temat na mojej liście, na pewno wykorzystam dużo sezonowych owoców i cytrusów, z których być może uda mi się stworzyć fajne kompozycje, lemoniada w butelkach ze słomką czy ciasteczka w kształcie zwierzątek to tylko kilka pomysłów gdyż cały czas szukam ciekawych inspiracji :). Niestety nie mam talentu do pieczenia ciast, ale postaram się by było ciekawie, koloro i smacznie 🙂 tak dla małych uczestników jak i dla dużych!

Następnym punktem do przygotowania są zabawy i wróżby, nie tylko dla nas, ale również dla maluchów by brały czynny udział. Dla dzieci mogą to być różne zabawy ruchowe np. przechodzenie pod skakanką obniżaną z każdym przejściem coraz bardziej czy przeskakiwanie nad nią, proste zadania z wykorzystaniem klocków i puzzli czy np. rzut do celu małymi piłeczkami, a za każdą aktywność przewidziane będą drobne upominki. Z kolei fajną zabawą dla dorosłych będzie „Kim jest ten bobas” czyli każda uczestniczka przynosi swoje zdjęcie ze wczesnego dzieciństwa, mieszamy je na stole i po kolei odgadujemy kto jest na wybranym zdjęciu :), poza tym możemy również pobawić się w lanie wosku (akurat czas czyli koniec października sprzyja), życzenia dla maluszka spisywane na karteczkach i otwarte dopiero po narodzinach itp. Lista wciąż jest otwarta, ale myślę że będzie dużo pozytywnych emocji i fajnej zabawy.

To tyle jeśli chodzi o przygotowania z mojej strony, bo co knują dziewczyny nie wiem, kazały mi stworzyć grupę i się z niej wypisać więc kompletnie nie wiem czego się spodziewać :). Zresztą nawet nie chcę, uwielbiam niespodzianki a samo to, że chcą się wspólnie bawić i wspierać mnie przed nadchodzącymi zmianami jest dla mnie najważniejsze :). Osobiście polecam każdej przyszłej mamie, czy to pierwszego czy czwartego potomka, takie spotkanie w gronie pozytywnych osób na pewno będzie niesamowitą pamiątką, którą za jakiś czas również się z Wami podzielę :).

(Fot. www.pinterest.com różnych autorów)

Możesz również polubić…

7 komentarzy

 1. A powiem Ci ze masz rację, świetne tskie spotkania ja nie mislsm ale byłam u koleżanki rewelacja, pogadaliśmy, posmialismy i wiele przydatnych informacji

 2. Agata Wierzgacz says:

  Na pewno będzie super zabawa 🙂 może kiedyś będę miała okazję pójść na taką imprezę 😉

 3. Emilia says:

  Ja byłam w sierpniu na bardzo fajnie zorganizowanym Baby Shower. Impreza zaczęła się od zabawy w zapamiętywanie imion (każda z nas podawała swoje imię i zwierze lub owoc na daną litere, np. Ania Arbuz. Kazda kolejna dziewczyna powtarzala i tak co okrążenie zapamietywalysmy imiona 🙂 Potem przyszła mama opowiedziała skąd zna każdą z nas i z czym jej się dana osoba kojarzy 🙂 a potem to juz były quizy i konkursu, ale więcej nie zdradzę 🙂

 4. Małgorzata says:

  Ale szykuje się fajna imprezka kurczę nigdy na takiej nie byłam sama urodziłam dwoje dzieci ale też nie wpadłam na taki super pomysł a i nie na tyle fajnych zaprzyjaźnionych mamno nie jestem zaproszona, Poznań też troszkę daleko ale chętnie zgarnęłabym moją straszą latorośl, wsiadła w pociąg i zawitała u drzwi tej wspaniałej kobiety i cudownej mamy ❤❤❤❤❤

 5. Nigdy nie brałam udziału w takim przyjęciu 🙂

 6. świetny pomysł na babskie spotkanie 🙂

 7. Dobry pomysł. Jestem ciekawa efektu końcowego przygotowań, koniecznie się pochwal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *