zabawki kąpielowe rodzicielnik.pl
Zabawki

Zabawki kąpielowe – Fontanna od Lilusklep.pl

Już od dawna nosiłam się z zamiarem zakupu jakiejś ciekawej zabawki do kąpieli, która nie tylko zainteresuje dziecko, ale przy okazji zabawy będziemy mogły się również czegoś nauczyć, czy rozwinąć wyobraźnię.

Fontanna pomysłów

Z pomocą przyszedł nam Lilusklep.pl, którego bogata oferta pozwoli wybrać coś dla dziecka w różnym przedziale wiekowym. Nasz wybór padł na fontannę składającą się z 4 elementów na przyssawki (bardzo mocne!): pierwszy element to pojemniczek napełniany wodą (jakby wywrotka), która rozpoczyna działanie całej fontanny oraz zabawny balonik, którym maluszek uczy się nabierać wodę i wlewać do pojemniczka wywrotki. Kolejne jest słoneczko z młynem przelewającym wodę, która następnie wpada do chmurki. Dno tej chmurki jest dziurkowane co powoduje deszcz spadający na najniższy element z tęczą i rozlewa się na boki.

zabawki do kąpieli rodzicielnik.plKażdy z tych elementów został dokładnie obejrzany i posmakowany zanim przystąpiłyśmy do pierwszych prób przelewania wody. Sama fontanna niestety ma kilka wad konstrukcyjnych jak chociażby zbyt mały pojemniczek podający wodę z góry, aby działała poprawnie trzeba lać ciągłym strumieniem z prysznica, poza tym łopatki w młynie słoneczka są ustawione w sposób, który powoduje rozbryzgi wody na boki, a nie zlewanie jej jednym strumieniem do chmurki. Chociaż jak wspomniałam, można sobie pomagać większym naczyniem lub prysznicem :). W każdym razie fontanna jest cudownie kolorowa, dobrze się trzyma tak płytek jak i wanny, każdym elementem można się bawić osobno i tworzyć ciekawe historie tym samym zachęcając dziecko do samodzielnych prób. U nas obecnie największym powodzeniem cieszy się chmurka, którą mała sama sobie napełnia wodą i cieszy ją ten deszcz, który z chmurki pada.

W Lilu znajdziecie jeszcze inne propozycje kąpielowych zabawek w przystępnych cenach, my jesteśmy zadowoleni z fontanny i każdego wieczoru odkrywany nowe możliwości naszej wyobraźni podczas kąpielowej zabawy, uczymy się zjawisk przyrody i poznajemy nowe kolory. A chmurka świetnie się sprawdza jako narzędzie do oblewania wodą Rodziców ;).

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Mój syn ostatnio dorwał w biedronce pistolet na wodę i teraz każda kąpiel to zabawa tym pistoletem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *