MAMA

Zajęcia dla mam z niemowlakami – poznaj zalety

Czasy, gdy kobiety uważały, że wraz z porodem dziecka ich życie przewróci się do góry nogami, nieco się zmieniły. Dziś panie są świadome, że faktycznie nadejdą pewne zmiany, ale nie oznacza to, że muszą rezygnować z kariery, przyjemności czy zdrowego stylu życia. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą kluby fitness, które organizują zajęcia dla mam z niemowlakami. Na czym polegają, do kogo są kierowane i jakie są zalety uczestnictwa w nich? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Portrait of beautiful young mom in sports wear holding her charming little baby and yoga mat, looking at camera and smiling while standing against window

Jak wyglądają zajęcia dla mam z niemowlakami?

Tego typu ćwiczenia dedykowane są kobietom wraz z ich dziećmi – od dwumiesięcznego noworodka do nawet kilkuletniego maluszka. Najczęściej każdy klub fitness, w którym realizowane są zajęcia, wyznacza swoje kryteria uczestnictwa. Wszystko dlatego, że zajęcia dla mam z niemowlakami opierają się zwykle na autorskich programach instruktorów i przebiegają w różny sposób. W ich trakcie odbywają się ćwiczenia wzmacniające w spokojnym tempie do cichej i przyjaznej muzyki. Spotykają się tutaj mamy dzieci w różnym wieku. Z tymi najmłodszymi mogą ćwiczyć na przykład na rękach, co będzie połączeniem budowania więzi i aktywności, z kolei starsze maluchy mogą raczkować, integrować się z innymi małymi uczestnikami zajęć lub próbować wykonywać ćwiczenia wraz z mamą. Nie musisz też obawiać się, gdy zajdzie potrzeba nakarmienia pociechy – w spokojnych warunkach możesz to uczynić!

Kto może chodzić na tego typu zajęcia?

Jeśli zdecydujesz się na uczestnictwo w zajęciach, sprawdź dokładnie, dla jakiej grupy przeznaczone są zajęcia. To ważne, bowiem poziom zajęć dostosowany jest do potrzeb uczestników. Co więcej, ważny jest nie tylko wiek maluszka, ale też okres, jaki upłynął od czasu porodu. Ogólne zalecenia to po porodzie naturalnym 8 tygodni, a po cięciu cesarskim 12 tygodni. Niemniej, w związku z tym, że każdy organizm jest inny, polecane jest także udanie się na wizytę do ginekologa, na której lekarz zdecyduje, czy świeżo upieczona mama jest już gotowa na aktywność fizyczną.

Gdzie odbywają się zajęcia dla mam z niemowlakami?

Sprawdź ofertę klubów w swoim mieście. Często takie aktywności organizują siłownie, kluby fitness, a nawet szkoły rodzenia. W Warszawie realizują je siłownie Total Fitness – np. oddział na Wilanowie prowadzi Klub Aktywnej Mamy z autorskim programem instruktor Katarzyny Sempolskiej. W ich trakcie spalisz nawet do 300 kalorii. Aby wejść na zajęcia, wystarczy karnet członkowski do sieci siłowni lub też jedna z kart pracowniczych – np. OK System, Fit Profit albo Benefit Systems w Total Fitness. Tutaj warto też wspomnieć, że kluby Total Fitness posiadają kąciki zabaw, idealne dla nieco starszych dzieci – mama może więc pozostawić pociechę i udać się na zajęcia.

Co zyskasz, uczęszczając na zajęcia dla mam z niemowlakami?

  • Zbudowanie i umocnienie więzi między Tobą a dzieckiem;
  • Redukcję bóli kręgosłupa;
  • Wzmocnione mięśnie, większą siłę i lepszą koordynację ruchową;
  • Szybszy powrót do sylwetki sprzed ciąży;
  • Jędrną i elastyczną skórę;
  • Poprawioną laktację;
  • Dobry humor – nie musisz rozstawać się z maluszkiem, by zrobić coś dla siebie!

Podsumowując, zajęcia dla mam z dziećmi to świetny sposób na spędzanie czasu z maluszkiem, a jednocześnie zadbanie o swoją formę i dobre samopoczucie. Polecamy tę formę aktywności!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *