rozjaśnianie
LifeStyle MAMA Porady Zdrowie i Uroda

Rozjaśnianie włosów w domu – o czym warto wiedzieć?

Od wieków panuje przekonanie, które głosi, że mężczyźni wolą blondynki, a także, że kolor tych włosów ma ogromną moc. To jemu przypisuje się między innymi zdolności odmładzania, dodawania atrakcyjności. Ten kolor włosów często potrafi sprawić, że osoba, która ma takie rozjaśnianie włosów jest postrzegana jaka młodsza, bardziej miła, sympatyczna, a także atrakcyjna.

rozjaśnianie

Rozjaśnianie włosów daje bardzo często naprawdę bardzo dobre rezultaty. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czym jest owe rozjaśnianie włosów? To nic innego jak odbarwianie naturalnego pigmentu z włosa. Im ciemniejszy naturalny kolor włosa, tym rozjaśnianie włosów jest bardziej inwazyjne. W przypadku tego zabiegu można udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie odpowiednia osoba zajmie się tym, jednak warto zaznaczyć, iż są również domowe, skuteczne sposoby na rozjaśnianie włosów, które przynoszą pożądane rezultaty w wielu przypadkach.

O czym należy pamiętać kiedy planuje się rozjaśnianie włosów?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, iż przechodzenie z włosów ciemnych, do jasnego blondu jest trudne i wymaga stopniowego działania, ryzykowne działania, które mają dać natychmiastowy efekt mogą poważnie uszkodzić strukturę włosów. Należy zatem pamiętać, aby robić to stopniowo, powoli. Warto też zaznaczyć, iż każdego rodzaju rozjaśnianie włosów ma na nie negatywny wpływ, dlatego też później trzeba przykładać większą wagę do pielęgnacji i dostarczać włosom produktów, które są odżywcze, nawilżające i regenerujące. Warto wdrożyć do pielęgnacji także olejowanie włosów przy pomocy takiego oleju jak na przykład arganowy, jojoba, makadamia, czy olej ze słodkich migdałów. Warto jednak zaznaczyć, że rozjaśnianie włosów może spowodować, że będą one inaczej reagowały na pewne kosmetyki niż dotychczas, dlatego należy zachować ostrożność przy stosowaniu takich produktów, jak na przykład olej kokosowy, czy odżywki i maski proteinowe, które w niektórych przypadkach mogą spowodować puszenie się włosów.

Domowe rozjaśnianie włosów – sposoby i przydatne wskazówki

W przypadku włosów ciemnych konieczne jest potraktowanie ich chemicznymi produktami, jednak w przypadku, kiedy kolor wyjściowy włosów to ciemny blond, średni blond, czy nawet jasny brąz to wówczas mogą sprawdzić się domowe sposoby, które na tego typu włosach nie tylko są w stanie zapewnić piękny efekt, ale także są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla włosów, niż chemiczne preparaty. Doskonałymi produktami, które sprawdzą się do takiego zabiegu jak rozjaśnienie włosów jest miód, cytryna i napar z rumianku. Te produkty mają bowiem udowodnione działanie rozjaśniające, dlatego też płukanie nimi włosów solo, czy też spryskiwanie wilgotnych włosów, bądź dodawanie tych produktów do gotowych masek, czy odżywek może przynieść satysfakcjonujące efekty, jeśli chodzi o rozjaśnianie włosów. Domowy produkt stworzony na bazie wody, miodu i kilka kropel soku z cytryny to nie tylko doskonały sposób jeśli chodzi o to, aby rozjaśnić włosy, ale także i je odżywić, ponieważ miód słynie ze swoich dobroczynnych składników, które wywierają między innymi pozytywny wpływ na włosy.

Osoby, które marzą o jasnych włosach mają wiele sposobów, z których mogą skorzystać, aby osiągnąć wymarzony efekt. Warto jednak najpierw ocenić, czy w danym przypadku sprawdzą się domowe sposoby, czy jednak trzeba będzie skorzystać z profesjonalnych produktów. Ważny jest efekt, ale także i kondycja kosmyków.

Źródło: https://fashionandbeauty.pl/

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Beata says:

    Ja próbowałam rozjaśnić włosy sama rozjaśniaczem. Wyszła z tego masakra. Nawet nie wiem jaki to był kolor. W końcu i tak trafiłam do fryzjera, który zrobił porządek z moją czupryną. Nigdy więcej nie rozjaśniałam już włosów sama. Polecam skorzystać z usług specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *