LifeStyle MAMA

Tanie kupowanie – jak to zrobić?

Codzienne zakupy są dużym wydatkiem dla domowego budżetu, dlatego warto je zaplanować tak, aby z czasem móc odłożyć pieniądze na zakup większych rzeczy. A i tutaj warto szukać okazji, które pozwolą nam oszczędzić pieniądze. Ale czy na zakupach da się oszczędzić? Jak się okazuje jest na to wiele sposobów, zarówno jeśli chodzi o większe, jak i mniejsze, codzienne zakupy. Jakie są zatem najciekawsze sposoby na to, aby zaoszczędzić kilka, kilkanaście, a nawet kilkaset złotych na zakupach?

tanie kupowanie

Porównywanie cen w różnych sklepach

Zarówno poszczególne sklepy stacjonarne, jak i internetowe mają stały asortyment, który regularnie jest umieszczany w gazetkach reklamowych. To pozwala na zapoznanie się z aktualnymi promocjami oraz cenami poszczególnych produktów. Korzystanie z gazetek reklamowych jest jednym z najłatwiejszych sposobów na to, aby móc zaoszczędzić na codziennych zakupach, szczególnie spożywczych. Jednak czasem też markety, szczególnie te większe sprzedają także sprzęt AGD i RTV, który co jakiś czas jest obejmowany promocją. Co jednak zrobić, gdy gazetki reklamowe w tradycyjnej formie nie docierają do naszego miejsca zamieszkania? Można skorzystać ze strony, na której umieszczone są gazetki reklamowe poszczególnych sklepów. Taką stroną jest np. https://blix.pl/. Znajdziemy tutaj gazetki reklamowe znanych sieci sklepów np. Biedronka (https://blix.pl/sklep/biedronka/), Kaufland (https://blix.pl/sklep/kaufland/) czy Netto (https://blix.pl/sklep/netto/), a także popularnych marek odzieżowych i wielu innych sklepów.

Program lojalnościowy – dla kogo?

Kolejnym ciekawym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach jest udział w programach lojalnościowych, które proponują różnorodne sklepy. Często przy kasie należy pokazać kartę programu lojalnościowego, na którą zbiera się punkty. Za te punkty, w zależności od polityki firmy można nabyć po okazyjnej cenie produkty dostępne na co dzień w sklepie albo ze specjalnej kolekcji. Może być też tak, że sklep swoim stałym klientom w ramach programu lojalnościowego oferuje różnego rodzaju bony czy zniżki, np. umożliwiające zdobycie rabatu przy zakupach powyżej określonej w regulaminie promocji kwoty.

Sprawdzony sposób – zakupy z wcześniej przygotowaną listą

Jak pokazują różnorodne badania i analizy, najwięcej wydajemy, kiedy robimy zakupy pod wpływem chwili i w sposób chaotyczny. Dlatego warto przed zakupami przygotować listę zakupów, które faktycznie są nam potrzebne – chodzi tutaj głównie o zakupy spożywcze robione w dużych marketach. Kuszeni różnego rodzaju promocjami i atrakcjami, często ulegamy pokusie i robimy więcej zakupów niż nam potrzeba, a to często przekłada się na to, że jedzenie kupione w zbyt dużej ilości jest po prostu wyrzucane.

Ciekawą informacją jest też to, że większe (często zbędne) zakupy robimy, gdy idziemy do sklepu przed posiłkiem. Dlatego na zakupy warto wybierać się po posiłki, kiedy jesteśmy najedzeni i nie będą nas kusiły różnorodne produkty spożywcze.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Zawsze porównuje ceny i korzystam z aplikacji blix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *