zabawki sensoryczne
Dbam o rozwój DZIECKO Zabawki

Dla dzieci w jakim wieku poleca się zabawki SI?

Zabawki sensoryczne to coraz popularniejszy wybór upominkowy dla dzieci. Wynika to przede wszystkim z tego, że takie zabawki poza samą frajdą niosą ze sobą też walory edukacyjne i terapeutyczne. Dziecko niemal w każdym wieku znajdzie tu coś dla siebie co dalej postaramy się zilustrować.

zabawki sensoryczne

Dla najmłodszych – zabawki sensoryczne 0

Przykładem takiego produktu może być zabawka motoryczna Manhattan Toy. Te kuleczki są idealne do ćwiczenia motoryki małej oraz przyciągają uwagę maluszka różnorodnymi kolorami. Dobra zabawka sensoryczna dla niemowlaka to najczęściej naturalny gryzak lub zabawka kontrastowa. Najważniejsze jest tu przede wszystkim bezpieczeństwo maluszka, dlatego warto dobrać produkt odpowiednio do wieku dziecka.

Dla niemowlaków, zabawki sensoryczne 6 miesięcy – pomoce sensoryczne 6m+

Grzechotka sensoryczna – klasyczna zabaweczka dla maluszków. Poza efektami dźwiękowymi, robi robotę dzięki zastosowaniu kontrastowych wzorów zaprojektowanych specjalnie z myślą o niemowlakach.

Zabawki sensoryczne dla rocznego dziecka 1

Drewniane klocki sensoryczne. Spodoba się nie tylko roczniakom, ale również młodszym i nieco starszym dzieciom.

Zabawki sensoryczne dla dwulatka – akcesoria sensoryczne dla 2 latka

Mini dyski sensoryczne są chyba jednym z popularniejszym produktów w całym naszym sklepie. Dzieci uwielbiają nosić je ze sobą i wielokrotnie poznawać unikalne faktury każdego z dysków. Wielu naszych Klientów przekazywało nam informację zwrotną o tym jak bardzo ich dzieci przywiązały się do tych malutkich dysków. W naszej opinii to bardzo oryginalny pomysł na prezent!

Sensoryczne wrażenia dla małego przedszkolaka – zabawki do ćwiczeń SI dla 3 latka

W tej kategorii wiekowej hitem zdecydowanie jest ścieżka sensoryczna. Polecamy szczególnie te w największym rozmiarze, robią wrażenie i służą wiele lat. Inną ciekawą opcją są drewniane panele do stymulacji dotykowej. Polecamy!

Fajny prezent dla 4 latka? Polecamy zabawki sensoryczne dla 4 latka

Warto tu zwrócić uwagę na drewniany wbijak do zabawy, z którym terapia sensoryczna może mieć formę efektownej zabawy. Można się przy nim nieźle wyszaleć i jednocześnie dostymulować. Naturalnie, taki wbijak do uderzania z powodzeniem można podarować również 3-latkowi czy 5-latkowi. Można powiedzieć, że ta zabawka ma dość uniwersalny charakter.

Drewniane zabawki do terapii SI na piątkę czyli zabawki i pomoce sensoryczne 5 latka

Polecamy farby do malowania twarzy dla dzieci. Oj, jest przy tym nie lada frajda! Oczywiście, zalecany tu jest delikatny nadzór rodzicielski, aby przestrzeń do malowania farbami nie przeniosła się z twarzy 5-latka na coś innego 🙂

Materiał zewnętrzny

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *