Książki

Dookoła świata z Atlasem Miast Martina Haake – Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

1

To piękne wydanie zagościło w naszej biblioteczce malucha nie bez powodu. Sami bardzo lubimy podróże i chcemy „zarazić” tym nasze córki. Dlatego od małego staramy się zaciekawić je i wzbudzić w nich chęć poznania nowych miejsc i kultur. Prezentowany tu Atlas Miast świetnie się do tego nadaje. To 30 miast całego świata przedstawione na rysunkach, dzięki którym w przystępny sposób nasze dziecko poznaje sławnych ludzi, znane budynki, ośrodki kultury czy charakterystyczne dla danego regionu potrawy.

Na dwóch dużych kartach poznajemy wybrane miasto, dowiadujemy się w jakim kraju leży, jakim językiem posługują się jego mieszkańcy oraz ile liczy populacja. Dodatkowo autor przewidział kilka słów na temat najbardziej charakterystycznych cech danego miejsca. Następnie rozpoczynamy zwiedzanie, jesteśmy zachęcani do różnych aktywności np. „zarezerwuj sobie wizytę w legolandzie” czy „bądź królową tańca w muzeum ABBY”. Każda rozkładówka kryje również zagadkę, np. w Warszawie musimy znaleźć pięć wiewórek, a w Berlinie ukryło się pięć pączków, w Rzymie zaś pięć kawałków pizzy.

2

Wyjątkowa grafika, twarda matowa oprawa z mnóstwem znaczków z całego świata, szczegółowe ilustracje to wszystko znajdziecie w Atlasie Miast, z którym wasze dziecko przeżyje międzynarodową przygodę.

3Atlas miast Georgia Cherry Martin Haake

forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Martin Haake
tłumacz: Anna Garbal

rok wydania: 2017
liczba stron: 64
format: 280 x 340 mm
przedział wiekowy: 6-10

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Gosia Rusak says:

    Zapowiada się ciekawie. Julcia ma puzzle z CzuCzu z mapą Polski i bardzo jej się spodobały. Pora zakupić coś międzynarodowego 🙂

  2. Świetny jest ten atlas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *