Zabawki

Odkrywamy piramidę zabaw.

PZ1

Piramida zabaw zawitała do nas już jakiś czas temu i od tego momentu jest jedną z ulubionych zabaw naszej Starszej. To klocki wykonane z grubego kartonu, opatrzone ze wszystkich stron pięknymi zdjęciami zwierząt wraz z ich nazwami w języku polskim i angielskim, dodatkowo na wierzchu każdego klocka znajdziemy zmieniającą się ilość (od 1 do 10) motyli. Cyfry i ich graficzna ilustracja wspomagają naukę liczenia, zaś dwujęzyczne nazwy wspomagają rozwój słownictwa i naukę języka angielskiego od najmłodszych lat. W pudełku znajdziemy zestaw składający się z 10 klocków różnej wielkości, które postawione jeden na drugim stworzą wieżę o wysokości 80 cm.

PZ

To niezwykle fajne narzędzie do nauki poprzez zabawę, córka ćwiczy rozpoznawanie i nazywanie ponad 40 różnych gatunków zwierząt, rozwija koncentrację i uczy się precyzji w działaniu nawet o tym nie wiedząc. Sposobów układania klocków jest wiele, Córka rozwija wyobraźnię i kreatywność np. zrobiła z klocków pociąg, powkładała w klocki zabawki i bawiła się w pociąg do zoo, którym podróżowała po zagrodach zwierzątek odpowiadających tym na obrazkach.

PZ2

Zabawa piramidą to również ćwiczenie motoryki małej podczas układania klocków jeden na drugim w piramidę oraz wkładania jeden w drugi. Jak jeszcze można wykorzystać te klocki? Jak Wam się tylko podoba 🙂 możecie ćwiczyć z dziećmi kolory (np. lubiana przez nas zabawa „przynieć mi klocek w kolorze…”) czy rozróżnianie wielkości. Każdy klocek może być również schowkiem na skarby. Pomysłowość dzieci nie zna granic :).

Ładnie i porządnie wykonane mogą stać się wspaniałym prezentem z okazji urodzin czy odwiedzin u malucha już od 1 roku życia, a dzięki całej palecie możliwości wykorzystania będą z powodzeniem stymulować rozwój dziecka zarówno w sferze motorycznej jak i poznawczej. Gorąco polecam!

PZ3

PZ4

PZ5

PZ6

PZ7

Możesz również polubić…

6 komentarzy

 1. Super ta piramida, bardzo fajna propozycja. Muszę sprawdzić czy mają niemiecką wersję – taka by się nam bardziej przydała

  1. Piramida Zabaw says:

   Niestety na ten moment mamy tylko wersje polsko-angielska;-(

 2. Świetna ta piramida, musze wreszcie kupić ja chłopcom

 3. Mamy ją i jest genialna! Oby takich produktów dla dzieci polskiej produkcji powstawało jak najwięcej. Solidne, multiedukacyjne i po prostu miłe dla oka. 🙂

 4. Najprostsze formy są najlepsze. Moi chłopcy są już za duzi na takie zabawki, ale będziemy polecać młodszym dzieciaczkom 🙂

 5. Gosia Rusak says:

  My mieliśmy zwykłe klocki ze zwierzętami, a ta piramidka daje już więcej możliwości, a co najważniejsze nauka angielskiego. Super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *