Porady

Home Decor jesienne inspiracje

Już jesień, już liście spadają z jaworów,
Nastaje czas chłodnych i długich wieczorów,
Już ptak odlatuje ku ciepłej krainie.
Co było – nie wróci, co będzie – przeminie.

Jesień to niezwykła pora roku, zainspiruj się nią tworząc home decor

Całe życie nie lubiłam jesieni. Zawsze kojarzyła mi się z pluchą, przenikliwym chłodem i szarugą. Mało słońca, krótkie dni, długie popołudnia i wieczory. Długo nie mogłam jej odczarować. Aż do chwili, kiedy przywitałam na świecie moje córki. Obie jesienne. Nagle zaczęłam zauważać jej piękne kolory w liściach, które razem z dziećmi zbieram, w kasztanach, żołędziach i szyszkach. Od kiedy są dzieci w moim domu zaczęły pojawiać się dekoracje, pełne barw i kształtów.

Home dekor w barwach jesieni można przygotować na różne sposoby. Kiedy dzieci są chętne do wspólnej zabawy można ten czas wykorzystać i stworzyć coś ciekawego razem. Świetnym pomysłem będą również stroiki na stół jadalny czy jesienne akcenty w różnych miejscach domu np. w kuchni czy przedpokoju. Może to być również dobry czas na ozdobienie ścian i inwestycja w piękne pejzaże na płótnie.

Natura na płótnie czyli ścienne home decor

Wydruk na płótnie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych obrazów malowanych. Jeśli cenicie sobie fotograficzne odwzorowanie szczegółów, ta technika je zapewnia. Ja wybrałam dwa jednakowe obrazy różnej wielkości, jeden do pokoju dziennego nad stół jadalny, zaś drugi do pokoiku gościnnego, który pełni również funkcję mojego gabinetu. Las, ze spokojnie płynącą wodą uspokaja, wycisza, relaksuje. Kiedy potrzebuję chwili skupienia siedzę i patrzę na ten pejzaż. Zakupu dokonałam w sklepie internetowym z historią.

Jeśli wstąpiłbyś do nas 11 lat temu, gdy po raz pierwszy zabraliśmy się do pracy przy bimago, nie rozpoznałbyś naszego biura. Nie tylko dlatego, że mieściło się w mieszkaniu po babci założyciela firmy. Nie było też tłumu ludzi czy gigantycznych drukarek. Była za to trójka młodych artystów i plan, by naprawić świat… no, a przynajmniej trochę go upiększyć. Nasze pierwsze obrazy malowaliśmy własnoręcznie, rozwieszając na ścianach do wyschnięcia i organizując zagraniczny transport – ku zaskoczeniu okolicznych mieszkańców, nieprzyzwyczajonych do posiadania studia malarskiego tuż za ścianą. (CZYTAJ DALEJ)
Zamówienie zrealizowane błyskawicznie, przemiła obsługa i bezproblemowa transakcja to dodatkowe atuty. Chcecie obraz ręcznie malowany? Nie ma problemu – każdy z malowanych obrazów wykonywany jest na indywidualne zamówienie i wysyłany gotowy do zawieszenia. Wybrany wzór zostanie odwzorowany przez doświadczonego artystę. Boki obrazu zostaną wykończone, a płótno naciągnięte na krosno z litego drewna sosnowego. Obrazy malowane są akrylowymi farbami na włoskim płótnie z naturalnej bawełny, mają więc wysoką odporność na pękanie i blaknięcie.

Drobne jesienne akcenty tchną odrobinę magii

Tam, gdzie są dzieci jest śmiech i radość. Gwar, od którego czasem pragniemy odpocząć stanowi tak naprawdę istotę naszego rodzicielstwa. Bo kiedyś przyjdą czasy, gdy zapadnie cisza. Dlatego korzystajmy z dziecięcej radości i zapału, twórzmy wspólnie dekoracje, które będą nas cieszyć. Być może nie będą idealne, jednak czas, który wspólnie spędzimy będzie bezcenny i zapamiętany na długo.

To przede wszystkim my kobiety dbamy o drobne akcenty dekoracyjne w domu. Niby nic, a jednak przyjemniej i przytulniej kiedy wokół czuć ciepło ogniska domowego i serce.

Do domowych dekoracji warto wykorzystać przede wszystkim to, co daje nam natura. Jesienne liście, ozdobna kapusta, słonecznik, wrzos. Ozdobne dynie, kasztany, żołędzie, orzechy włoskie i laskowe, jarzębinę oraz szyszki. Tak naprawdę ze wszystkiego jesteśmy w stanie przygotować piękne stroiki, wystarczy odrobina kreatywności. Ja na przykład wczoraj wykonałam lampion z jesiennych liści klejonych na szkle. O tym jak go robiłam krok po kroku przeczytacie już niebawem, a już dziś zachęcam Was do tworzenia. Wystarczy odrobina chęci i jesień zaczaruje Was dom :).

 

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Oo jakie cudne pomysły

  2. Po prostu przepięknie!!! Korzystajmy z jesieni – jest teraz na prawdę śliczna pogoda 🙂 złota polska jesień pełną gębą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *