Dom

Jak oszczędzać na zakupach 4 rady od kupino.pl

Zakupy spożywcze są robione zdecydowanie najczęściej i to właśnie na nich można najwięcej zaoszczędzić. W zależności od trybu życia, upodobań czy potrzeb rodziny takie sprawunki robi się codziennie, raz na tydzień, a niekiedy raz na miesiąc. Na pewno warto robić je z głową, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że nie będą kosztować zbyt wiele. Oto kilka sposobów, dzięki którym za zakupy można zapłacić znacznie mniej i to bez zbędnych wyrzeczeń.

jak oszczędzać

Gazetki promocyjne

Wszystkie sieciowe markety i hipermarkety wydają gazetki promocyjne, w których wiele produktów jest w obniżonych cenach. W miastach gazetki zwykle dostarczane są bezpośrednio do domów. Najczęściej w skrzynce pocztowej lub w specjalnym pojemniku znajduje się Carrefour gazetka czy Aldi gazetka oraz wiele innych. Gazetkę można potraktować jak swojego rodzaju mapę, dzięki której można zaplanować zakupy, a nawet poruszanie się po sklepie. Jest to rozwiązanie proste i wygodne, zwłaszcza że wiele gazetek jest podzielonych na poszczególne działy, np. artykuły spożywcze, przemysłowe czy kosmetyki. Niekiedy wydawane są również gazetki sezonowe czy związane z jakąś akcją tematyczną, np. warsztat samochodowy, kuchnia włoska czy wiosenne porządku. Dzięki temu można szybko znaleźć konkretne produkty i zaplanować zakupy pod kątem własnych potrzeb.

Gazetki dają możliwość zapoznania się z aktualnymi promocjami i zniżkami. Co ważne, informacje, jakie znajdują się w gazetkach, to nie reklamy. Każdy produkt można kupić w sklepie w dokładnie takiej cenie, jaka jest prezentowana. Oczywiście zawsze warto dokładnie wszystko sprawdzić, zwłaszcza termin obowiązywania promocji.

Gdzie szukać najlepszych promocji?

Sklepów jest bardzo dużo, podobnie jak gazetek promocyjnych. Przeglądanie ich wszystkich zajmuje sporo czasu, zwłaszcza gdy poszukuje się konkretnego produktu. Wówczas znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strony internetowej, np. kupino.pl, gdzie znaleźć można niemal wszystkie dostępne gazetki promocyjne. Serwis ten jest popularny również w innych krajach, np. w Austrii – kupino.at, Niemczech – kupino.de czy Czechach – kupi.cz.

Zgromadzenie wielu promocji w jednym miejscu znacznie ułatwia porównanie cen i wybranie najkorzystniejszej oferty. Można po prostu wpisać w wyszukiwarkę poszukiwany produkt czy markę produktów, aby sprawdzić, czy aktualnie można liczyć na niższe ceny.

Proste sposoby na oszczędzanie

Gazetki promocyjne to oczywiście podstawa, ale warto też wiedzieć, jak przygotować się do zakupów i kiedy je robić, aby wydać mniej. Przede wszystkim ważne jest to, aby zrobić listę zakupów. Dzięki temu można mieć pewność, że kupi się tylko to, co jest faktycznie potrzebne. Listę można robić nawet przez kilka dni, spisując na bieżąco artykuły, które właśnie się kończą i będą potrzebne. Kolejna istotna kwestia to pełny żołądek. Jest to bardzo ważne, ponieważ osoba głodna w czasie wizyty w sklepie zawsze kupi więcej niż osoba najedzona. Następna zasada, której warto się trzymać, to robienie większych zakupów, ale rzadziej. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba kupować „na zaś”, ponieważ wiele artykułów spożywczych ma ograniczone terminy trwałości. Jednak warto zorganizować się tak, aby zakupy robić raz na tydzień lub dwa tygodnie, a nie codziennie, aby uniknąć niepotrzebnych pokus.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Asia says:

    Do przeglądania gazetek są też aplikacje, które dostępne na naszych smartfonach mamy zawsze pod ręką 🙂 wtedy planowanie zakupów możemy robić nawet w kolejce do lekarza 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *